PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875509}
5,2 1 172
oceny
5,2 10 1 1172
5,5 6
ocen krytyków
France
powrót do forum filmu France

Film jest piękny, ma niezwykłe rozwiązania formalne, ciekawe tło, stosunkowo ciekawą historię, dobrych aktorów. Ale -- o co w tym filmie chodziło? Po co była scena śmierci męża i syna? Dlaczego Francja w tym filmie jest identyfikowana z dziennikarstwem? Czy mam odbierać ten film tylko symbolicznie? A jeśli tak, to nadal nie rozumiem sensu. Jeśli jednak odbierać ten film bardziej dosłownie - to był nieodkrywczy i nieciekawy, ile to już było filmów o wadach newsmediów, szczególnie w roku w którym wychodzi The morning show - to nie jest aż tak odkrywcze.

Ale trzeba dodać, to wszystko jest tu wyjątkowo nakręcone, ciekawe wnętrza, krajobrazy, i b. ciekawy stosunek reżysera i opowieści do bohaterki. Niekonwencjonalny w porównaniu do tego jak media są zazwyczaj besztane. Niektóre wnioski wydają się faktycznie trywialne, ale przecież mam wrażenie że ten film to jednak pochwała bohaterki.

ocenił(a) film na 1
qwerty_86

Ja wiem o czym był ten film. O niczym.
Przychodzi Goldmann Dupy do domu uciech. Spędził z France de Meurs fantastyczną noc. Chce uregulować należność:

- Ile?

- Nic Pan nie płaci, był Pan świetny – odpowiada Meurs.

- Jak to? Taka cudowna noc i nic nie płacę?

- Był Pan tak dobry, że my jeszcze Panu zapłacimy – mówi Meurs i wręcza Dupontelowi 200 zł.

Na drugi dzień Dupy chwali się koledze Morelowi. Ten oczywiście też chciał spróbować. Przyszedł i spędził fantastyczną noc. Rano podchodzi do Meurs:

- Ile płacę?
- Nic, był pan świetny.

I daje facetowi 50 zł.

- Świetnie, ale mam pytanie. Dlaczego dostałem 50 zł, skoro mój kolega wczoraj dostał 200 zł?

- Wie Pan, wczoraj szło na satelitę, a dziś tylko na kablówkę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones