PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38640}

Freddy kontra Jason

Freddy vs. Jason
5,7 28 585
ocen
5,7 10 1 28585
4,6 7
ocen krytyków
Freddy kontra Jason
powrót do forum filmu Freddy kontra Jason

Jason czy Freddy ?

ocenił(a) film na 8

Osobiście kibicowałam Jasonowi !
Film świetny! Wzruszający ! ;d.

ocenił(a) film na 7
Anzelma112

oczywiście że Freddy;) Jason to martwa kupa mięcha, nom rzeczywiście
końcówka bardziej wzruszająca niż Titanica.

ocenił(a) film na 5
Anzelma112

No jeżeli należysz do grona fanów Jasona to możesz ponarzekać .. bo reżyser i scenarzści chyba bardziej skupili się na dobrym odwzorowaniu
Freda (liczna wpadki jeżeli chodzi o postać Jasona jak to że boi się wodyX_x chociaż w wcześniejszych normalnie do niej wchodził)ale z drugiej strony Freddy zabił przez cały film 1 osobę a Jason z 20.Ja osobiście liczyłem na remis.

ocenił(a) film na 9
CZacza

i byl remis xd

ocenił(a) film na 10
Koszmarxd

Jaki remis ? Jason wygrał . Obejrzyj dobrze końcówkę . Ta mrugająca głowa mogła być tylko żartem :)

ocenił(a) film na 4
Horrormaniak_filmweb

Mrugająca głowa to tylko "krok" do zrobienia kolejnego średnio udanego filmu.

ocenił(a) film na 6
Anzelma112

Ja to chyba jestem trochę jednak za Jasonem :) i mam taki pytanko, znacie może jeszcze jakieś horrory z takimi wyrazistymi postaciami jak są właśnie Freddy i Jason. Nie koniecznie muszą w każdej części zabijać po tuzinie ludzi :P

ocenił(a) film na 7
chris1412

Jak można kibicować postaci, która nic nie mówi, nie ma charakteru, tylko wolno kroczy, nie wiadomo skąd stał się nieśmiertelny i bez sensu zabija. Oczywiście mój głos na Kruegera!

ocenił(a) film na 6
Juby_

No widzisz najwyraźniej można. Nie mówię, że bardzo go lubię, ale wole jego od, jakby nie patrzeć, mordercy dzieci. No i słyszałem, że o gustach się nie dyskutuje. Pozdro

ocenił(a) film na 9
Juby_

zgadzam sie Freddy ma chociaz charakterek ;D

ocenił(a) film na 10
Juby_

Można . Na przykład dlatego że Jason ma powód , został wykorzystany przez Freda , ma uczucia i bardzo ciekawą historię .

ocenił(a) film na 9
Juby_

Ta bezsensowność zabijania, wolny krok i brak charakteru (tak naprawdę ma charakter lojalnego maminsynka), są plusami tej postaci. On jest niczym sama śmierć albo robot, nic nie odczuje, nic nie skomentuje, nie okazuje łaski, przez to jest też postacią tajemniczą i ciekawą. Freedy natomiast rozmawia, czuje ból, komentuję, wydaje się przez to nie tyle samym mordercą co też zwykłym chorym człowiekiem, na szczęście jest co prawda bardziej wyjaśnione skąd ma swoje umiejętności niż u Jasona i jego historia odrobinę lepiej się klei. Osobiście uważam że filmy o Freedym są lepsze natomiast wolę Jasona jako mordercę samego w sobie.

ocenił(a) film na 6
chris1412

Jasne ;). Obejrzyj sobie np.
- różne części "Halloween": morderca - Michael Myers

- "Piła"; morderca - Jigsaw

- "Koszmar minionego lata"; morderca - Rybak
"Koszmar następnego lata"
"Koszmar kolejnego lata"

-Resident Evil: Apokalipsa; morderca - Nemesis

no i oczywiście wszystkie "Koszmary z ulicy Wiązów" i wszystkie "Piątki trzynastego" i przyjemnego oglądania ;]

ocenił(a) film na 6
chris1412

aa... i jeszcze zapomniałam dodać, że "Smakosza" 1 i 2 polecam, tam mordercą jest oczywiście Jeppers Creppers ;D. No i "Teksańską masakrę piłą mechaniczną"( tą z 2003 r.) też możesz sobie oglądnąć, tam taki mutant właśnie w stylu Jasona z piła lata, także też coś w ten deseń ;)

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

Dzięki, ale prawie wszystkie już oglądałem :) Z tych, które wymieniłeś nie oglądałem tylko "Koszmaru kolejnego lata" i "Smakosza 1". A no i jeśli chodzi o "Koszmary z ulicy Wiązów" i "Piątek trzynastego" to skończyłem na 4 obydwa, bo już się nudnawe robiły. To samo miałem z "Dziećmi kukurydzy". Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
chris1412

Yhymm...a jak tam właśnie" Children of the Corn"??? Bo ja już od wieków przymierzam się, żeby zobaczyć, ale jak zwykle brak czasu.....polecasz?

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

Powiem Ci, że "jedynka" z '84 jest dobra, polecam. Później 2 i 3 trochę gorsze, a po 4 już nawet nie sięgałem bo domyślam się, że będzie to samo co w poprzednich. A do remake'u z '09 jakoś nie mogę się zmusić żeby obejrzeć :)

ocenił(a) film na 6
chris1412

Aha, no dzięki. W takim razie trzeba mi będzie kiedyś kukurydziany maratonik zrobić ;]

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

i przy okazji, jeśli lubisz takie filmy to polecam też "Smętarz dla zwierzaków" i trylogie "martwe zło", świetne filmy :)

ocenił(a) film na 6
chris1412

Hehe..wyjdźmy od tego, że ja jestem wieeeelkim horrormaniakiem zarówno filmów jak i książek, co oczywiście nie oznacza, że znam już wszystkie kultowe horrory, chociaż myślę, że to tylko kwestia CZASU ;)
Do "Evil Dead" już od dawna się przymierzam, ale nie jest na początku mojej długiej listy filmów oczekujących na obejrzenie...
"Smętarz dla zwierzaków" widziałam. Lubie ten ilm, ze względu na to, że doskonale odzwierciedla moje wyobrażenia z książki Stephana Kinga, którą przeczytałam najpierw (no może poza paroma małymi wyjątkami np. wygląd żony gł. bohatera;).....w ogóle jeśli interesuje Cię też horror czytany, to mogę podać Ci kilka pozycji bo zaczytuję się właśnie w S. Kingu (do tej pory już kilkadziesiąt jego dzieł przeczytałam), G. Mastertonie oraz paru innych b. dobrych autorach powieści grozy.

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

Widzę, że się poważna rozmowa wywiązała :) Ja głównie oglądam horrory, no i parę już ich w życiu widziałem. A jeśli chodzi o książki to G.Mastertonie nie znam, ale Kinga jak najbardziej. Co prawda nie przyczytałem jego książek za dużo, koło 10. No, ale jeśli znasz jakieś b. dobre książki to podrzuć jakieś tytuły, postaram się przeczytać, chociaż jeszcze dwie u mnie leżą do których próbuję się zebrać już koło roku. A jeśli chodzi o Twoją długą listę filmów oczekujących na obejrzenie to może mógłbym coś doradzić :)

ocenił(a) film na 6
chris1412

Fakt faktem ciekawa rozmowa, ale ponieważ filmweb jest na tyle skopany, że normalny użytkownik nie może nawt wysłać wiadomości prywatnej :/ zapraszam do dalszej konwersacji na gadu 11146282 :]

ocenił(a) film na 7
chris1412

z podobnych do serii o Jasonie najbardziej kojarzy mi się Halloween,a i polecam Puppet Master

ocenił(a) film na 9
chris1412

może zamiast oglądania filmów to zagraj albo przeczytaj jakiś horror, z książek szczególnie polecam dzieła kinga, dzieła prawie idealne, jedynymi mankamentami tych powieści są zakończenia

ocenił(a) film na 8
Anzelma112

co w nim wzruszającego było bo nie wiem?

Psycho_Daddy

Tutaj chyba chodziło o przedstawienie Jasona jako postaci tragicznej, co osobiście mi się podoba. Tragiczni złoczyńcy mają w sobie więcej wyrazistości.

ocenił(a) film na 8
jporuba

Jason postacią tragiczną?,hmm w sumie coś w tym jest jednak nigdy się nad tym nie zastanawiałem.Nie mniej jednak twierdzenie że ten film jest wzruszający jest dla mnie nie na miejscu.

Psycho_Daddy

Ten film może mieć wiele określeń, ale "wzruszający" zdecydowanie nie pasuje.Jason to przecież morderca.Chyba że filmy o Stalinie też są wzruszające, bo miał trudne dzieciństwo i też został potworem.

Anzelma112

Zawsze jestem i będe za Freddy'm

ocenił(a) film na 6
Anzelma112

Jason miażdży tego mięczaka Krugera.

ocenił(a) film na 7
Heatseeker

Jason za ilosć ofiar i fajną maskę .

ocenił(a) film na 7
Darthchop

Ja natomiast kibicuję postaci z charakterem - Kruegerowi. A co nimi było wzruszającego w tym filmie?

ocenił(a) film na 7
BrokenStrings

Ja też nic wzruszającego nie pamiętam, chociaż chwila! Jason padł "trupem" w wodę, a jego mieczem odrąbali Fredowi łeb - dla jego fanów (jak ja) to był cios prosto w serce! :)
A tak w ogóle to wolę to wolę Freddy'ego. Jason to krocząca niczym zombie kupa mięcha z maczetą niszczący wszystko, co napotka. Freddy natomiast to zabójca z klasą. Wyrafinowany... Brutalny... Zabawny... Ma facet charakterek, w odróżnieniu od Jasona.

pawelecki96

Dzięki za spoiler.

maniek5maniek

To po co czytasz baranie?

Lukininho

Temat był "Jason czy Freddy?", a nie "Opowiedz mi o zakończeniu filmu" ;]

ocenił(a) film na 6
pawelecki96

Jason to zombie.

Anzelma112

Wolę Freddy'ego, Jason'a to można zabić z 10 razy a i tak będzie żyć.

Anzelma112

Jason wciąga nosem Krugera

ocenił(a) film na 5
Anzelma112

Ja też kibicowałem Jasonowi. I co z tego, że to wolny kloc, który kroczy po ziemi jak czołg, ale wygrał i nie gada ciągle i tak wkurzająco jak Freddy. Jeszcze raz mówię: Ja wolę osobiście Jasona.

ocenił(a) film na 6
pawello1200

Wcale nie wygrał nie do końca wtedy co wynurzył się z wody i trzymał tą głowę to wtedy jeszcze ona mrugneła i się uśmiechneła więc może to jeszcze nie koniec. A kibicowałem hmmm chyba Jasonowi.(Mimo że nie równa walka bo Jasona nie da się zabić ale to już zmartwienie Freddiego).

ocenił(a) film na 10
odineii123

Wygrał wygrał . Nie sądzę aby Freddy przeżył z ostrzami w plecach .

ocenił(a) film na 9
pawello1200

wtf co ty pie** jak wygrał ? remis był .. zreszta to dzieciaku pokonały Freddiego a nie ten debil;ny jaosn wiec sorry ;/

ocenił(a) film na 7
Anzelma112

Freddy :)

ocenił(a) film na 5
martusia65617

Ja kibicowałem i Freddiemu i Jasonowi, aby dorwali tą denerwującą Lori i jej chłoptasia Willa. Niestety najbardziej denerwująca i sztuczna para aktorów przeżywa.

ocenił(a) film na 10
Little_Jacob

szkoda ,że nie wyszedł film:

``dzieci kukurydzy vs omen vs Jason vs Freddy vs Celebryci (z hellraisera) ``

to by się działo dopiero

Mayurii

Tam chyba raczej Cenobici byli.

ocenił(a) film na 6
Anzelma112

tez wole Jasona skopał dupe Krugerowi i dobrze bo Freddy jest słabiutki mocny jest tylko w "Swoim "świecie czyli we snach

ocenił(a) film na 8
behemoth2

Freddy ... Bo miał fajny charakter ...
behemoth2 o to chodzi że zabijał w snach przynajmniej był oryginalny a Jason jak już większość trafnie zauważyła chodził z maczetą jak zombie i zabijał wszystkich bez żadnej rewelacji :)

Asiek666

Ja wole kloca z maczetą niż dziecio bójce.Mimo że Freddy jest fajny (naprawde go lubie) to Jason ma to coś .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones