PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105239}

Głowa w chmurach

Head in the Clouds
7,0 11 087
ocen
7,0 10 1 11087
Głowa w chmurach
powrót do forum filmu Głowa w chmurach

mam pytanie

ocenił(a) film na 7

oglądałam ten film troche nieuważnie,nie zainteresował mnie zbyt,ale czy Charlize(Gilda) została zabita niesłusznie?Czy ona uratowała tym ludziom tyłki będąc w ruchu oporu?Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

baska_89

Tak, należała do ruchu oporu ale niewiele osób o tym wiedziało.

ocenił(a) film na 7
eda

Generalnie film dobry,Charlize zagrała jedną ze swych najlepszych ról(bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła).Jeden tylko zgrzyt,
SOPILER:

a mianowicie dlaczego ona w żaden sposób sie nie broniła przed śmiercią,poszła jak bezwolne zwierzę,mnie to nie przekonuje,ze wróżka wywróżyła i ona to zaakceptowała,bo mozna żyć pełna swobodą,być kobietą wyzwoloną,bo się wie że duz o życia nie pozostało,ale gdzieś tam w głębi człowiek do końca nie wierzy,próbuje,walczy o przetrwanie...

aronn

Myślę,że w tamtych czasach każdy człowiek wiedział czym grozi prowadzanie się z żołnierzami niemieckimi i jak to było postrzegane,więc pewno dlatego.Wiedziała,że nic jej nie pomoże.

ocenił(a) film na 9
aronn

Tak jak przedmówczyni wydaje mi się, że nie miała jak się bronić. Mogła mówić, że była w ruchu oporu, ale kto by jej uwierzył, skoro nie miała na to żadnych dowodów?

Muszę się przyznać, że popłakałam się na końcu, nie mogłam się z tym pogodzić, że Guy nie zdążył...

ocenił(a) film na 9
zieloo

...ja też... ja też chyba nie zdążyłem...

baska_89

Dziewczyno zaznaczaj, że SPOILER!

ocenił(a) film na 7
Sorella_filmaniak

wybacz, sto lat temu to pisalam, bylam mloda i glupia:)

ocenił(a) film na 9
baska_89

Wypowiedź może zawierać spojler, czytasz na własną odpowiedzialność






Zasady konspiracji wymagały by nikt nie wiedział o współpracy Gildy z FFI, stawka była tym bardziej wysoka gdyż jej zadaniem było rozpracowanie miejscowej komendy Sipo-SD za pośrednictwem swojego kochanka, wysokiego oficera wywiadu. Gdyby w tej piwnicy znalazł się ktoś ją znający jako bojowniczkę Ruchu Oporu, niekoniecznie Guy, na pewno zostałaby uratowana. We Francji w czasie powstania narodowego (które ogarnęło nie tylko Paryż ale cały kraj począwszy od 6 czerwca) wyzwalający Francję maquis i idąca za nimi ludność cywilna często brała odwet na hitlerowskich oraz rodzimych zdrajcach i kolaborantach (najbardziej znaną formą było golenie głów na łyso prostytutką i kochanką niemieckich żołnierzy). Dokonywano tego bez sądu i prawomocnego wyroku. Gilda nie miała żadnych szans się uratować no może prócz jednej, gdyby znała pseudonim kogoś ważnego, kogo znałby też mszczący siostrę powstaniec, może udałoby jej się odsunąć śmierć w czasie na tyle by ktoś ujawnił kim była w rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones