PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=55}
6,4 10 630
ocen
6,4 10 1 10630
5,0 3
oceny krytyków
Galaktyczny wojownik
powrót do forum filmu Galaktyczny wojownik

Knot...

ocenił(a) film na 7

...ale ma w sobie coś takiego, sam nie wiem co, że lubię do niego co jakiś czas wracać. Nie umiem tego uzasadnić, po prostu lubię oglądać ten film.

ocenił(a) film na 6
tapchan_2

heh zgadzam się z przedmówcą. Film w najlepszym razie przeciętny, ale ma to coś....no właśnie nie wiadomo co :p
PS. Może chodzi o kawałek Loreeny McKennitt lecący w czasie emocjonalnego "dojrzewania" TODD`a

ocenił(a) film na 8
jamadar

Zawsze kiedy leci na TVNie to nie mogę mu sie oprzeć;D To prawda-może chodzić o tę piosenkę Lorenny, ale też o scenę wyeliminowania Todda na rzecz nowocześniejszego żołnierza, albo o tę kiedy bohater siedzi w gigantycznej tubie i poznaje czym są łzy-kwintesencja obrazu samotności. To prawda-film ma w sobie COŚ, co bardzo trudno nazwać.Przyciąga.

ocenił(a) film na 7
czarownica_kat

Zgadzam sie z wszystkimi przedmowcami, niby gniot bo jeden zolnierz rozprawia sie w pojedynke z calym odzialem super-zolnierzy, ale jednak film ma to cos co nie pozwala sie oderwac , a to jest chyba najwazniejsze w filmie. Moze ten film byl poprostu ladnym zamknieciem gatunku. Tak jak "bez przebaczenia" eastwooda byl uhonorowaniem westernow, tak ten film byl uhonorawaniem wszystkich tych filmow akcji z lat 80-tych i 90-tych, gdzie glowny bohater rozwala wszystko i wszystkich("rambo", "szklana pulapka", "uniwersalny zolnierz" itd.itp.) i nikt sie nie pyta jak on to robi. Taki "Łabedzi śpiew" filmow sensacyjnych. Co o tym myslicie?
P.S. Kurt chyba calego tekstu nauczyl sie na minute przed pierwszym ujeciem , bo w calym filmie wypowiada chyba ze 3 zdania ehhhh fajne jest zycie aktora

ocenił(a) film na 7
tapchan_2

Cholera to jakaś plaga bo ja też uważam, że film niby na ocene 6/10 ale coś w sobie ma 8 mu nie dam jednak ale 7 czemu nie.

ocenił(a) film na 8
Hilarious

no jasny gwint! i ja tez sie podpisuje, nie wiem juz ile razy to obejrzalem, mimo iz mam jakies 40 innych filmow do zobaczenia - takich, ktorych jeszcze nie widzialem nigdy, a powinienem ... tak jakos zawsze kiedy patrze na moja playliste ... ide nizej i nizej az dochodze do "S" i widze "SOLDIER" - O!<mysle sobie>TO TERAZ CHCE ZOBACZYC! - Eh, ma w sobie to "cos".

ocenił(a) film na 6
tapchan_2

to coś nazywa się Kurt Russell :)

ocenił(a) film na 7
diana6echo

znowu go obejrzałem, eh chyba podwyższę ocenę o jedno oczko. To coś może to Russell,a moze to ta historia, która jest tak prosta i uniwersalna, nie moge skojarzyć porównania ale były westerny opowiadające coś podobnego, czy historie samuraiów - roninów. Uspokaja mnie ten film, uznaje go za jeden z lepszych filmów sf podobnie jak pitch black.

ocenił(a) film na 8
Hilarious

Zgadzam się - Pitch Black tez jest extra i jeszcze Serenity tez jest jednym z tych SF do których często wracam. Nie wspominając o Alien 2 i 4.

ocenił(a) film na 6
Hilarious

..ludzi może odstraszać oprawa tego filmu, bo w gruncie rzeczy ma całkiem głębokie treści do zaoferowania.

ocenił(a) film na 6
tapchan_2

No cóż. Ja też przyłączę się do waszych odczuć ... taki średniak, a parę dni temu nawet płytę DVD sobie kupiłem. Tak się zastanawiam, że może to jednak "sentyment". 10 lat temu ten film robił naprawdę duże wrażenie.

ocenił(a) film na 8
tapchan_2

"Żołnierza przyszłości" wyczaiłem w programie w ostatniej chwili. Miałem zamiar obejrzeć powtórkę "Kuby Wojewódzkiego", a potem nareszcie zobaczyć "Pulp fiction", ale jak przełączyłem na chwilę by sobie popatrzeć na urywek tego knota, tak żaden Tarantino nie był mnie w stanie od filmu oderwać.

Dobry towar, proszę państwa! :)

ocenił(a) film na 8
Khaosth

To jest aż wzruszające, że na kogoś podobne rzeczy działają..Dzięki ludzie:)

tapchan_2

podpisuję się pod wszystkimi w/w postami, nic nie dodam bo już wszystko zostało powiedziane, pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
tapchan_2

fajnie widzieć że nie tylko ja mam takie odczucia co do tego filmu. Prosta fabuła, wszystko niby bez żadnych rewelacji... a jednak jest w tym filmie "to coś" :)

ocenił(a) film na 8
metalzul86

Najlepszy tekst z filmu :
" I'M GONNA KILL THEM ALL, SIR "
Uwielbiam ten moment !!!

ocenił(a) film na 8
tapchan_2

Mam identyczne odczucia :) Jeśli weźmiesz film pod analizę to wychodzi beznadziejny gniot, ale... doskonale się to ogląda!

ocenił(a) film na 8
tapchan_2

Damn it !!! Przez posta <Matrixiu> znowu go obejrzałem ! Zobaczyłem wczoraj, że ktoś skomentował ten temat w swojej skrzynce g-mailowej i zaraz wygrzebałem tego " GNIOTA " i znowu obejrzałem.

A moja dziewczyna chciała oglądać " 21 Jump Street " bo kocha Tatum'a :DDD

A ja do niej - NI CH*JA ! Dzisiaj będzie " SOLDIER " z Kurtem Russellem.

Ależ się dziewczę poryczało podczas seansu - HA ! Tatum poszedł w niepamięć !!!

KOCHAM TEN FILM !!!

ocenił(a) film na 8
tapchan_2

moi kumple strasznie zjechali ten film, ale kurt super gra takiego "soldier'a" ze aż milo sie patrzy.
Za....biscie mi sie podoba klimat jak sie porozumiewają bez słów, same spojrzenia i kiwnieca głową itp.
Super oddane jak by mogło wyglądać wyszkolone i wychowane wojsko od dziecka.

ocenił(a) film na 7
tapchan_2

Zdradzę wam czemu. To dobra produkcja jest. Składa się ze znanych i świetnie sprawdzonych klisz rozpisanych na nowo (dobrego i złego trepa na przykład zastąpiono złym, i trochę mniej złym trepem), ma idealne proporcje krwawej harataniny i ckliwych scen i jest dobrze, choc oszczędnie zagrany. Przez Kurta, bo reszta obsady to planton ;)

fioletowa_822

No nie do końca plankton bo jego przeciwnikiem był Jason Scot Lee znany z Księgi dżunglii i Smok historia Bruca Lee.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones