PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489215}

Gorzkie mleko

La teta asustada
6,5 5 345
ocen
6,5 10 1 5345
6,3 7
ocen krytyków
Gorzkie mleko
powrót do forum filmu Gorzkie mleko

Po raz pierwszy polskie tłumaczenie tytułu dość dobrze nawiązuję do fabuły.Nie piał bym wysokim Alt- Zachwytem,ale przyznaję,że nagrody są zasłużone.Intrygującym jest to,że kino południowo amerykańskie jest co raz b.interesujące i można przyjemnie spędzić przy nim czas,bez zbędnego zakręcania króliczych bobków w srebrno-cukierkowe papierki i dodawania do tego aureoli "Artyzmu-Wajdyzmu"..jak to się ma powszechnie w polskiej kinematografii.

Prosta historia niby zwykłej dziewczyny z życia wzięta pod lupę hiszpańskiej reżyserki znającej realia kultury i niedawnej traumatycznej historii Peru.SAMOTNOŚĆ,podwójny CIEŻAR ŻYCIA ...i szcześliwy koniec :matka oddana opiece oceanu i zakwitły ziemniak uwalniający nowy rozdział życia.

Chiller

dzieki za spoiler ..nie mam po co ogladac

Amiga1240

To jest spoiler????? a ogladasz trailersy????

babella

co to są trailersy?

kasia2409

gremlinsy;)

Amiga1240

ja tu nie zauwazam zadnego spoilera.

ocenił(a) film na 8
Chiller

dla mnie ten film to po pierwsze-bardzo ładnie i konsekwentnie zrealizowana opowieść.nie ma tu niedokończonych wątków i niechlujstwa występującego właśnie często pod sztandarem artyzmu.
a po drugie-to inna kultura.w tym filmie właśnie się czuje to bardzo mocno-strach przed męską ekspansją potrafi doprowadzić do obłędu[czy raczej do nerwicy...],jest to właśnie ładnie pokazane,jak inni potrafią być ludzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones