PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 438 253
oceny
8,2 10 1 438253
7,6 42
oceny krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

Jak w temacie.

Ja np. wymieniłbym cytat:

"Wiesz, jakie to jest uczucie zabić człowieka?.. Potworne. Gorsze jest tylko otrzymanie odznaczenia za ukatrupienie szczeniaka, który się poddał!" - Walt do Thao, podczas ich wymiany zdań, gdy go zamknął w piwnicy.

Interesująca była też scena spowiedzi Walta, kiedy wydaje się, że tak robi to na szybko, bez wielkiego pietyzmu, jakby z obowiązku, a z całym ciężarem swojego życia zostaje tak naprawdę sam na sam.

A Wy, jakie jeszcze wymienilibyście cytaty albo sceny, które są warte szczególnej uwagi, przemyślenia, zapamiętania z tego filmu? Bo jest to raczej film, w którym takich scen czy wypowiedzi znajdziemy co najmniej kilka.

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

Osobiście najbardziej w pamięć zapadła mi jedna kwestia. Co prawda była to kopia z napisami, więc nie wiem jak to zdanie zostało ostatecznie przełożone. A chodzi o moment kiedy Clint zwraca się do grupki murzynów-gangsta tymi słowy: "Są na świecie ludzie, z którymi nie warto lecieć w chuja. I ja do nich należę." - genialny tekst :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones