PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681825}

Gwiazd naszych wina

The Fault in Our Stars
7,4 226 677
ocen
7,4 10 1 226677
4,4 20
ocen krytyków
Gwiazd naszych wina
powrót do forum filmu Gwiazd naszych wina

Dawno tak się nie uśmiałem podczas oglądania filmu. A byl to śmiech przez łzy. Rak nie jest
śmieszny a wysmiewanie go nie wiem co ma na celu. Moze wyraza pogarde do tych ludzi ktorzy
ginom? A na wojnie ile ludzi ginie? Tysiace? Miliony? A czasem wystarczy usiasc i pomyslec o
cierpieniu. A czasem warto siedziec cicho. 1/10 odradzam kazdemu kto ma chocby skrawki
gondosci osobistej

ocenił(a) film na 10
m_dub

"ginom" nic dodać nic ująć.

Czasem naprawdę warto siedzieć cicho.

ocenił(a) film na 8
m_dub

Ten film nie ma się podobać, on ma dać troszkę do myślenia: czy nasze codzienne problemy są rzeczywiście problemami? Niektórzy ludzie nie mają szansy żyć, a jednak żyją pełną piersią do ostatniego tchu, a inni tę szansę mają i ją marnują. Przesłanie filmu jest piękne, może i treść banalna ale sens każdy wrażliwy człowiek zrozumie. Życie jest piękne, tylko jedno i takie krótkie.

ocenił(a) film na 8
natalia339

Myślę, że ciężko byłoby ująć to lepiej. Może ta historia jest banalna, ale czy życie też czasem nie jest?
Ludzie coraz częściej zapominają, że to co jest za oknem wcale nie kipi piękną zawiłą fabułą, a mimo to oczekują tego od takich filmów.
Ciężko powiedzieć, czy taki film sam w sobie zasłużył na 8, które mu dałem, bo ponad połowę roboty wykonał pisarz, ale to naprawdę dobra produkcja.

Lordnar

No tak, jak można wymagać od filmu, żeby był bardziej interesujący od tego, co jest za oknem? Szaleństwo!

ocenił(a) film na 8
kosmita_71

Jak można krytykować filmy z tekstem, że są mało narutalne [dużo takich tekstów było], a postacie w nich nie zachowują się normalnie, skoro oczekuje się podkolorowanego świata, a nie realnej nudy?

Lordnar

Dobry reżyser i dobry scenarzysta potrafią stworzyć ciekawy film bez "koloryzowania" swoich bohaterów. A jeśli filmowiec ma dylemat: stworzyć film bliski rzeczywistości, ale nudny - lub - stworzyć film interesujący, ale pełen sztuczności i nienaturalności, i jeśli nie widzi żadnej innej drogi, to oznacza jedno - że jest kiepskim twórcą.

ocenił(a) film na 5
natalia339

Wiesz co, gdyby z takich powodów jak wymieniasz miano robić filmy ("dać do myślenia, czy nasze codzienne problemy są rzeczywiście problemami") to filmy robiłby dosłownie każdy. Film to nie tylko treść ale i forma, logika fabuły, scenariusz... Tutaj tego zwyczajnie brakuje. Nie spodziewałem się po nim wiele, ale mimo wszystko po opiniach spodziewałem się więcej.
No i ustalmy - JAKIE PROBLEMY? Dziewczyna niby ciężko chora na płuca, a największym problemem zdrowotnym wydaje się być wejście po schodach - poza tym jej życie jest dość zwyczajne, robi co chce, forsy jej nie brakuje, ma zajebistych rodziców i dom z ogrodem oraz widokiem na niebo, którego nie powstydzonoby się w niejednym obserwatorium NASA :)
Chłopak bez nogi, po którym kompletnie tego nie widać. Jest wysportowany, ma dzianych rodziców, własne auto itp...
To jest film łączący wszystko to co piękne na amerykańskim przedmieściu z jakimś iluzorycznym obrazem choroby nowotworowej, ale obrazem kompletnie zniekształconym. Typowe niestety dla amerykańskiego kina. Już w "American Beauty" się z tego śmiano.

ocenił(a) film na 8
Kubala_82

Masz racje Kubuś, pod tym względem na to nie spojrzałam;) Jednak pomimo tego podtrzymuje moja powyższą wypowiedź ;) Miłego dnia!

ocenił(a) film na 8
natalia339

Sorki za Kubusia, myślałam, że masz nick Kubus_82, niedoczytałam, mój błąd :P

ocenił(a) film na 7
m_dub

Czasem na prawdę lepiej usiąść cicho i nic nie pisać, zamiast osiągać himalaje samokompromitacji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones