film

Hamlet

1990
2 godz. 10 min.
7,3 11 082
oceny
7,3 10 1 11082
7,2 6
ocen krytyków
W duńskim zamku Elsinore od czasu śmierci króla Hamleta, grasuje duch. Syn nieżyjącego władcy - książę Hamlet dowiaduje się, rozmawiając ze zjawą, o morderczym spisku i postanawia dokonać zemsty. więcej mniej
Hamlet zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

David di Donatello
Film zdobył nagrodę David di Donatello oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Średniowieczna Dania. Król umiera w tajemniczych okolicznościach, na tronie zasiada jego brat, pojąwszy za żonę owdowiałą szwagierkę. Zmarły ojciec pojawia się królewiczowi jako duch i zdradza, że został zamordowany przez brata. Hamlet, w obawie o własne życie, nie wyjawia nikomu prawdy i udaje szaleńca. Film z udziałem Glenn Close i Mela Gibsona.

boxoffice
$20 710 451 w USA
na podstawie
studio
Canal+ / Carolco Pictures (współudział) / Icon Entertainment International / więcej
tytuł oryg.
Hamlet
inne tytuły
Hamlet (I)
więcej
W rzeczywistości wzgórze, na którym znajduje się Elsinore jest bardzo płaskie, podczas gdy w filmie zamek otacza górzysta sceneria.
W scenie, w której Ofelia płacze i błaga o pomoc, aktorka wyciąga dłoń w rozpaczliwym geście. W kolejnym ujęciu widzimy, że wyprostowana jest druga ręka.
Zdjęcia do filmu kręcono w Aberdeenshire, Falkirk, Stonehaven, zamku Blackness, zamku Dunnottar w Szkocji i zamku Dover, zamku Rochester w Anglii (Wielka Brytania) oraz w Thionville (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mimo, że nie lubię Mela Gibsona i filmów z jego udziałem muszę przyznać że pod ręką Franco Zeffirelli wyszła jedna z lepszych kreacji Hamleta w historii kina. Nareszcie ktoś zrozumiał, że Szekspirowski Hamlet to nie nastolatek a prawie 40-letni mężczyzna, że powinien być... więcej

 • jaka powstała. Tak odmienna stylem od wersji Kennetha Brannagha. Tam kremlowskie komnaty z białego marmuru, a tu surowy kamień i szarość. A Mel wymiata!

  7
  • Podobno Zeffirelli zobaczył w nim idealnego odtwórcę Hamleta, po obejrzeniu pierwszej "Zabójczej Broni" (sceny z próbą samobojczą) Coś w tym jest... Anyway-Gibson to idealny Hamlet. Sam film, to jedna z najlepszych adaptacji-surowa, sugestywna, prawdziwa.

   3
   • Kennteth zrobił co było trzeba w imię sztuki, a tu sztuka zrobiła co trzeba w imieniu widza. W sam raz zamiast międlenia książkowej wersji. Szybko i w sam środek, jak Hamletowski miecz...
    Na skróty nie znaczy obok!

    4
    • Czy arrasy zostały wynalezione po to, żeby można było się za nimi chować i podsłuchiwać?

     4