PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 744
oceny
7,5 10 1 325744
6,5 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Wiec tak :P doszly mnie sluchy ze ma powstac 8 cz. harrego, kolezanka a gazecie przeczytala, i to nie pierwsza osoba ktora mi o tym mowi... J.K. Rowling mowila ze nie napisze wiecej czesci i ze na 7 sie skonczy. Z jednej strony fajnie by bylo przeczytac jeszcze jedna czesc, ale akcja w 7 tak zajebiscie sie skonczyla ze mogliby to tylko spieprzyc.., :P Lepiej jakby opisali zycie ich dzieci itp. :D Jeszcze slyszalam ze ksiazka ma powstac dopiero za 2-3 lata.., ciekawe czy to prawda. Jak myslicie ? :)

ocenił(a) film na 8
Bela09

tu jest już powieść o przygodach Jamesa syna Harryego:
http://www.jamespotterseries.com

depp09

James Potter to ojciec Harrego, a nie syn...

ocenił(a) film na 8
Kubny_

harry ma też syna jamesa

ocenił(a) film na 9
Kubny_

Syna Jamesa,córkę Lily,adoptował Tediego Lupina...jak czytałaś/łeś?

użytkownik usunięty
hasacz93

Ty chyba dość kiepsko. Nie adoptował Teddy'ego Lupina. Zajmuje się nim Andromeda Tonks. Wspomniał jedynie, że „za często” u nich w domu przesiaduje.

KingaMLK Harry przecież jest ojcem chszestnym !

Mat500

Syna Lupina

ocenił(a) film na 7
Kubny_

chyba nie czytał/czytała

Bela09

8 części Harry'ego Potter'a powstanie prawdopodobnie w 2014 roku. Przynajmniej tak powiedziała Rowling w wywiadzie.

Tupac Shakur

2pac-W jakim wywiedzie?
bela09-w jakiej gazecie?
Encyklopedia Harrego Pottera wyjdzie na 100% ale o 8 dużo szukałem i znalezłem tylę że:
Rowling mówi że najszybciej za 10 lat i Harry nie byłby głównym bohaterem.Że Rowlnig ma momenty słabość w których myśli o HP 8.Ale o tym że ma wyjść za 2-3 lata lub w 2014 to nie słyszałem.
Wolał bym o Jamesie(ojcu Harrego)Syriuszu,Lupinie bo wtedy żył Voldemort a wymyślanie nowej złej postaci w historii pójścia do szkoły syna Harrego było by głupie.Więc jakby Rowling zaczęła pisać o Huncwotach to było by coś,dużo osób znało Jamesa i Lily także osoby które byli przyjaciółmi Harrego późńiej,Voldemort żył więc moglibyśmy dowiedzieć się więcej o Voldemorcie bo parę wspomień Dumba to mało,no i o młodości Jamesa.Można by było zacząć pisać od momentu jak James będzie wybierał się na King Cross i kończyć pierwsza część jak wraca czyli tak samo jak z harrym.No i o życiu Jamesa(ojca Harrego,przypominam)po szkole,można zajebiście połączyć to z młodą popstacią Dumba i Syriusza którego każdy lubi :)
Drugi pomysł:
Jak pamietacie w 1945 roku Dumb walczył z Grindelwaldem,największym czarodziejem tamtych czasów,taka książka o Dumbledore była by zajebista,postać Grindewalda poznaliśmy mniej więcej z opowieści o nim,ale widać że był bardzo ciekawy,a taka książka pokazująca co siedzi w głowie Dumbledore to było by coś.

Ciężko było by wymyślić nową postać z którą by walczym syn Harrego no i to było by trochę głupie.A taki powrót do czasów Dumba lub Jamsa Pottera są jeszcze lepsze.Prequel Harrego Pottera był i mam nadzieje że to mała zapowiedź sagi o ojcu Harrego :)
Również rozdział "Opowieść Księcia" ma dużo potencjału,lub ten rozdział w Zakonie Feniksa o tym jak zdejmują Snape'owi gacie :D

Jak na razie czekam na pierwsze wstępne daty "Encyklopedi Harrego Pottera" którą Rowling zapowiedziała.

kamilx98

Co nie znaczy że nie chciałbym o syby Harrego ale sądzę że trudno będzie wymyślić złą postać na miarę Voldemorta,wiadomo że nie będzie sielanki w dalszych czasach... :)

ocenił(a) film na 8
kamilx98

Polecam to! http://www.filmweb.pl/film/Harry+Potter+i+Insygnia+Śmierci+część+I-2010-396969/d iscussion/STWÓRZMY+WŁASNĄ%2C+NASZĄ+HISTORIĘ+WYMYŚLONEJ+POSTACI+Z+HARRY%27EGO,139 6885
Jest to jak gdyby ósma część harry'ego, lecz opowiada o innym bohaterze 120 lat później. I nie, nie jest przodkiem Harry'ego

ocenił(a) film na 7
depp09

kamilx98 jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Chętnie przeczytałabym opowieści o młodych huncwotach. Niestety jest to mało prawdopodobne:(

Billy_Jean

taak, opowiesc o huncwotach to by bylo cos..:) wymyslanie dalszych przygod harrego czy jego syna jest bez sensu.., zepsują tylko taki zajebisty koniec . Napisanie ksiazki o przeszlosci huncwotow czy Dumbledora bylo by najlepszym wyjsciem :P

a co do tej gazety - nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze to bylo.. bravo.. - dosyc niepewne zrodlo ale coz..

Bela09

zgadzam sie pomysl na dalsza czesc przygod z synem w roli glownej to moze sama sobie zjechac opinie....faktycznie zaczac pisac o wydarzeniach wczesniejszych bylo by znaczenie ciekawiej

whiskas

Rowling pewnie nawet na myśl to nie przyszło a szkoda...
Chociaż 2 lata temu Rowling napisała to opowiadanie "prequel harrego pottera" te 800 słów które sprzedała na cele charytatywne,mam nadzieje że to taka mała zapowiedz.O tamtym świecie można dużo pisać,począwszy od założycieli Hogwartu po tych wszystkich czarodzieji,można napisać o synach Harrego,o Huncwotach,o dumbie,o czarodzieju 120 lat później jak to deep09 dobrze wymyślił,o czarodzieju z Dumstrangu,lub czarodziejce z Beauxbatons.Rowling stworzyła taki świat że powinna pisać o nim wszystko.Jest jedną z najbogatszych Brytyjek więc jej się nie chce,ale każdy wie że lubi pomagać a książki zrobione na cele charytatywne też byłby dobre,a dla nas nie miało by to różnicy,a ci znawcy by się nie przypierd**li.Znakomity świat wymyśliła i powinna o nim dalej pisać.

kamilx98

Skoro Rowling zaplanowała dokładnie 7 części Pottera, to czemu miała by napisać kolejne? Wcześniejsze części ściśle się ze sobą łączyły, autorka całą fabułę i akcję zakończyła w tym cyklu, więc głupie by było przegadywać i opisywać po raz wtóry tym razem w wersji rozszerzonej fakty nam już znane (jak chociażby życie Huncwotów, najistotniejsze fragmenty ich życiorysu poznaliśmy). Niech Rowling lepiej już nic nie pisze powiązanego z HP- stworzyła naprawdę dobrą serię książek, i niech tak zostanie! Ja bym wolał żeby napisała jakieś nowe fantasy (albo nie tylko). To nie będzie w prawdzie to samo co HP, ale przynajmniej nie posądzą ją o żerowanie na fanach HP w mani zarabiania kasy...

kamilx98

Syn Harrego znalazł by kamień wskrzeszenia w zakazanym lesie . Wskrzesił by Voldemorda który by mu doradzał ( duchowo) , bo tak naprawdę miał by plan wobec niego jak znowu stać się człowiekiem . I kat zaczęło by się od nowa Voldemord stałby się człowiekiem zdobył różdżkę, syna Harrego wziąłby za zakładnika do sb tam znowu powrócili by ci źli co uciekli w ostatniej części tuż po śmierci Voldemorda . I tak by się zaczęło resztę można dokończyć ( sami napiszemy 8 część z serii przygód Harrego Pottera )

ocenił(a) film na 9
TJ111

Ale musieliby wskrzesić Seva, bo bez niego to nie ma sensu :D był jedną z najlepszych i najciekawszych postaci w całych tych 7 częściach.

ocenił(a) film na 8
TJ111

Przecież kamień wskrzeszenia nie wskrzeszał naprawdę, lecz jedynie "zapraszał na pogawędkę" chwilowo wezwane dusze zmarłych. A nawet jeśli by wezwano Voldemorta w ten ograniczony sposób dla samych "porad", to jako kogo? To dziecko z białego wymiaru zmarłych? On ma duszę niesamowicie okaleczoną, niezdolną nawet przy poradach do czegokolwiek.

ocenił(a) film na 8
kamilx98

J.K Rowling stworzyła tak mądrego Dumbledore`a, że wątpię, czy to co siedzi w jego głowie, da się przelać na papier ;D

ocenił(a) film na 9
GangstaBros

Hmm...co do stworzenia 8 części. W siódmej części zauważyłam, że Rowling zostawiła sobie taką 'bramę'. A mianowicie w słowach: 'Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu. wszystko było dobrze.', czy wy również dostrzegacie to nieme 'ale'? Bo ja tak. Nie wiem, jak to będzie, gdy (jeśli) napisze 8 część Harry'ego. Czy ją zwali, czy polepszy. Ale jednego jestem pewna. Na pewno ją przeczytam ;DD

kamilx98

Właśnie ja bym chciała przeczytać coś o Hogwarcie w przeszłości. O Lily, Jamesie (rodzicach Harry'ego), Huncwotach i wgl. :D

użytkownik usunięty
kamilx98

Jest jeden rozdział o Jamesie i Syriuszu, acz Rowling zapowiedziała, iż nie będzie kontynuować.

kamilx98

Ja osobiscie zakochalem sie we wszystkich czesciach pottera uwielbiam je czytac ... ale dla mie mogla by powstac kolejna czesc zwiazana z harrym potterem hermiona i ronem... a pozatym jak by mogla powsatac czesc o jego ojcu jak on bedzie mial z 70 lat

ocenił(a) film na 10
kamilx98

Jak najbardziej się zgadzam! Jeśli pani Rowling napisałaby coś o Hunctwotach, to byłoby coś. Tak samo jak "Hobbit". Czasy przed "Władcą Pierścienia". Mnóstwo jest takich książek, które mają swoje prequele (czy jak to tam się pisze) Ale wracając: nie dość, że byłoby to bardzo ciekawe (na 100% przeczytałabym historię o Jamesie, Lupinie, Syriuszu, Snape, Lily... <3) to na pewno stałoby się to wielkim sukcesem. Mogliby nawet zrobić z tego film ^^
Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy pomysł. Wolałabym przeczytać o przygodach Huncwotów - jak stają się animagami, jak mają różne ciekawe przygody w Hogwarcie itp., niż Dumbledore' a i Grinewalda - chodź to też na pewno byłaby ciekawa książka :D
Jednym słowem - jeśli nawet J. K. Rowling miałaby coś napisać, wydać (no i w końcu żeby to się pojawiło w Polsce to masakra.. ;_;) - dosyć długo sobie poczekamy.

Tupac Shakur

8 część Harrego... mam mieszane uczucia, martwie się, że Rowling pisząc ciąg dalszy zepsuje efekt powstałej już fabuły, że to będzie coś naciągnego, ale z drugiej strony to skoro każe nam czekać tyle lat (dla mnie to dużo) to może rzeczywiście napisze coś wartego uwagi i równie zachwycającego :)

a'propo Dumbledora najbardziej mnie rozśmieszyło stwierdzenie, że kreowała go na geja :D

użytkownik usunięty
inspiracjabyc

Bo ona sama powiedziała w wywiadzie, że Dumbledor jest gejem.

Ja bym chciała w domniemanej 8 części dowiedzieć się czegoś więcej o uczennicach Beauxbatons. Mogłaby napisać o której z uczennic tej szkoły.

ocenił(a) film na 9

Ja bym wolał by opisała historie Dumbledora...jak stawał się najpotężniejszym czarodziejem świata , walkę z Grindewaldem i zatarcia z Voldemortem gdy Harrego jeszcze nie było na świecie lub dopiero był w drodze ;)

ocenił(a) film na 9
Matt_19_

Ogólnie mało wiemy o działaniach pierwszego Zakonu Feniksa , fajnie jakby o tym też troszkę opowiedziała

ocenił(a) film na 8
Matt_19_

Ja chciałbym przygody Tonks w Hogwarcie!

depp09

No właśnie w ch*j rzeczy jest nie pokazane,Tonks też dobry pomysł zawszę ją lubiłem,szkoda że umarła ale lupin i tonks byli robieni na podobieństwo lily i jamesa.No o pierwszym zakonie mało wiemy.Insygnia śmierci to fajna rzecz,a w takim świecie nie tylko mogą być insygnia.Insygnia Śmierci trochę dały nam odpocząć przed tym całym Voldim i jego małpami.Poprzedni turniej trój-magiczny.Chętnie bym coś przeczytał takiego i nie koniecznie z Harrym na czele.

ocenił(a) film na 8
kamilx98

poprzedni był tysiąc lat temu, chyba... tak było w filmie... chyba... lepiej nie zwracajcie na moją wypowiedź uwagi...

ocenił(a) film na 8
depp09

Ej! Ale zauważyliście, że tonks powinna być w pierwszej części harry'ego, bo wtedy była w siódmej klasie...

ocenił(a) film na 10
depp09

a może o przygodach czterech największych czarodziejów którzy założyli Hogwart

no_bo_co

no myślałem o tym a nawet napisałem.
ciekawie by było.

użytkownik usunięty
no_bo_co

Good idea

depp09

harry hermiona i ron mogli by uczyc w hogwardzie :D

inspiracjabyc

ja myślałem nad jakimś potomkiem voldiego w czasach młodego Jamesa, ale tylko przez chwile... (voldi i potomek = niemożliwe)
Wiec może jakieś odrodzenie Toma, który np. wraca z dużo większą mocą 0.o i pokonuje Harry'ego i do walki z nim staja dzieci HP.
Oczywiście ja to strasznie chaotycznie opisałem ale pani Rowling jakby myślała o tym samym to by ładnie i ciekawie wszystko opisała.

Bartek1992

ludzie o czym w mówicie ? NIE macie ochoty wiedzieć co było dalej kiedy Harry wygrał ? Co pisano w gazetach, kim był z zawodu, jak wyglądało jego życie dalsze itd ? Uważam że zakończenie w "insygnie śmierci" było... bardzo Chu...
Jak dla mnie, mogła by napisać o powrocie całej trójki do szkoły w celu zakończenia edukacji plus dodać jakąś przygodę. Niech książka ma objętość "więźnia azkabanu" no ale niech opisuje co było przez te 19 lat...

kamilneopl

NIE...NIE MAM OCHOTY,bo co za dużo to niezdrowo. Lepiej jest jak do wszystkiego się nie docieka. Ma się to ciągnąć jak moda na sukces??? Poznajmy jeszcze losy ich dzieci i wnuczków...to dopiero byłaby przesada.
I tak filmy od 5 części były porażką,reżyserowi po drodze zgubiła się cała otoczka i atmosfera Hogwartu,w porównaniu z książkami to była tragedia...zwłaszcza Insygnia Śmierci cz.1,ale obejrzę dziś w TV,bo do tej pory widziałam to raz i chcę sobie co nieco przypomnieć.

Tupac Shakur

Masz link tego wywiadu

Bela09

Jeśli już miałaby wyjść, to bardzo bym się cieszyła, gdyby dotyczyła życia za czasów potęgi Lorda Voldemorta :D Rowling mogłaby rozwinąć wątek Zakonu, bitew, które toczył w tych latach, jego członków... O tak, to byłoby świetne :D

ocenił(a) film na 9
KeiChan

Tak to by była bardzo ciekawa książka. Ja to bardzo bym chciała przeczytać o Huncwotach, o walce Dumbledora z Grindewaldem. W ogóle właśnie jak Voldemort zgromadził tylu Śmierciożerców w swoje szranki i w jaki sposób stał się taki potężny. Mogła by zamiast Harry Potter i .... To napisać Lord Voldemort i .... :D

ocenił(a) film na 8
KeiChan

Ja bym wolał tylko 2 warianty:

1) Czasy Voldemorta w Hogwarcie, gdy dopiero zbiera swoich przyszłych zwolenników plus buduje sobie szkolną renomę. Ośmielę się stwierdzić, że taki młody Tom Riddle jest o wiele lepszy i ciekawszy w swej dyskrecji, niż dorosły i zadumany w sobie na potęgę Voldemort, wiecznie chwalący się, jaki to jest potężny. Może i prawda, ale na dłuższą metę denerwujące.

2) Historia młodych Huncwotów-no jak mogli nie wspomnieć o niej w filmowym "Więźniu Azkabanu"?

ocenił(a) film na 9
Ketosz

miloby bylo gdyby historie snape'a opowiedziec, jego poczynania po ciemnej stornie, nawrocenie, milosc do Lilly, rozwinac te wspomnienia ktore przytoczyla autorka w ostatniej czesci. Jego postac jak sie okazalo odegrala bardzo wazna role.

dzaasta1946

Ja wolę aby powstała Historia założycieli i Hogwartu , jak założyciele się poznali powstanie Hogwartu , Helena i jej śmierć, komnata tajemnic, Salazar i Godrick

użytkownik usunięty
michal_12_filmweb

Dobre. Naprawdę dobre. Czytałabym.

michal_12_filmweb

michal _12_ zgadzam się z tobą to by było ciekawe np: jak założyciele Hogwartu się pokłócili , jak Salazar tworzył Komnatę Tajemnic itp.

użytkownik usunięty
dzaasta1946

Tom Marvolo Riddle
I Albus Dumbelodore

O nich by pasowało .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones