PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 744
oceny
7,5 10 1 325744
6,5 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Nie wiem jak Wam, mi się pierwsza część filmu zbytnio nie podobała. Nie będę na razie oceniał, w ciągu tygodnia obejrzę jeszcze raz i wtedy dam ocenę. Dlaczego mi się nie podobał ? Ano dlatego, że jak dla mnie za dużo zmienili w kilku ważnych kwestiach.
Z tego co pamiętam to Harry poznał już Billa w 4 części, tutaj nagle się poznają. Może to zarzut do twórców 4 części, jednak mogli pominąć już ich poznanie w 7, głupio to wyszło. Inną rzeczą jest całkowity brak Charliego, który przecież był jego świadkiem. Mogli pokazać jak stoją przy ołtarzu - raptem 30 sekund dodatkowo filmu. Inną sprawą jest brak Kruma, który złowrogo wyraża się o ojcu Luny i mówi trochę o Grindelwaldzie. Jednakże NAJWIĘKSZYM błędem jest fakt, że Harry nie użył wziął eliksiru wielosokowego. Dla mnie to jest duży minus.
Powinno być również zawarte pożegnanie z Dursleyami. Dla mnie to ważna chwila, bo co jak co jednak występowali w każdej części więc powinni dostać te 3/4 minuty na pożegnanie ( Dudley przecież się 'nawrócił'! ). Tutaj też minus dla reżysera..

Jako minus napiszę jeszcze fakt braku Stworka i jego opowieści - było tam kilka ważnych momentów i pominięcie domu Syriusza, gdzie jako tak zaczynała się opowieść o Snape'a.
Mogę zaakceptować resztę pierwsze części, jakiś błędów czy pominięć innych elementów - jednakże te, które wymieniłem powinny się znaleźć. Raptem dołożyliby 10 minut filmu, a kilka ważnych kwestii byłoby w filmie.
To teraz część 2 i oglądam.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Kovalem

W sumie jedyne, co mi nie odpowiadało, to ukazanie w sposób przesadny bezradności bohaterów. Nie zrozumcie mnie źle, pod względem umrocznienia klimatu wyszło fantastycznie, nawet lepiej niż w książce (uczynienie widm medalionu nagimi to GENIALNA modyfikacja)... ale znów filmowy "Książę" i jego wycinki się kłaniają. Aż tak ślepo Harry'ego Dumbledore w poszukiwania nie wysłał.

Ketosz

"nawet lepiej niż w książce (uczynienie widm medalionu nagimi to GENIALNA modyfikacja)"

Ale w książce też były nagie, o ile pamiętam. ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones