PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 744
oceny
7,5 10 1 325744
6,5 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

wiele osób

ocenił(a) film na 8

wiele osób twierdzi, że to najgorsza część Pottera. a według mnie wcale nie jest taka
beznadziejna, jest po prostu bezdennie smutna. chociażby moment, gdy Harry, Ron i
Hermiona stoją w korytarzy domu Syriusza i Hermiona mówi "jesteśmy sami". cała ich
podróż, mimo iż nie jest specjalnie obfita w wydarzenia, jest potwornie ponura i przybijająca.

ocenił(a) film na 4
tsu_chan

No właśnie w tym jest problem. Ta część powinna być smutna, ale przez humorystyczne wstawki wepchane na siłę film traci na powadze :/ Widać myślenie producentów "ma być strasznie i ponuro, ale nie za bardzo, bo to film dla dzieci, dla tego wstawimy kilka śmiesznych scenek".

ocenił(a) film na 8
doom_3

ale zauważ, że w każdym Potterze (nawet w ostatniej części) są wstawki humorystyczne, które mają nadać mu charakter bardziej familijny. w końcu to książka z zamierzenia dla dzieci. co według mnie nie zmienia faktu, ze część pierwsza Insygniów jest wyjątkowo przygnębiająca i ponura.

ocenił(a) film na 4
tsu_chan

Źle napisałem. Humor jest ok, ale tu wprowadzają go nie tam gdzie trzeba i przez to całe napięcie sceny szlag trafia. Generalnie nie pasuje mi to, że w momentach kulminacyjnych wszystko siada właśnie przez to. No i w poprzednich filmach też było zabawnie, ale tam jakoś potrafili to lepiej poukładać.

ocenił(a) film na 8
doom_3

masz trochę racji ^^ ale mimo to, dla mnie ta część jest okropnie smutna.

ocenił(a) film na 4
tsu_chan

ano, smutna jest

ocenił(a) film na 9
tsu_chan

"dla dzieci"?! Jak powieść może być dla dzieci, w której czarny charakter rozczepia swoją duszę poprzez zabicie kogoś, rodzice nowonarodzoego dziecka giną, człowiek poświęca swoje życie dla "większego dobra", a inny człowiek poświęca życie chłopca dla "większego dobra". To nie jest książka dla dzieci...

Książka( jesli mówimy o części Inygnia Śmierci) wcale nie jest dla dzieci. Autorka pisze całą serię książki, tak jakby, dla jednej osoby. Mam 9 lat i czytam Kamień filozoficzny - ok, pasuje - 10 lat Komnata Tajemic - 11 lat Więzień z Azkabanu - 12 lat Czara Ognia (tu już ginie jeden z uczniów) - mam 15 lat Zakon Feniksa (wyszedł 3 lata po poprzednie części) i ginie jedna z ważniejszych postaci w Książce, 17 lat Książe Półkrwi, mowa o czarnej magii z udziałem ofiary, śmierć jednej z najważniejszych osób w serii książki, zaklęcie powodujące wykrwanienie, mowa a o przedmiotach w których zaklęta jest część duszy (po złożeniu ofiary), 19 lat Insygnia Śmierci, smierć wielu bohaterów, "Avada Kedavra" na lewo i prawo, wąż z ciele martwej kobiety, poświęcenie życia chłopca dla "wiekszego dobra", podział rasowy, zabijanie dla przyjemności... można by wymieniac i wymieniać...

ocenił(a) film na 8
doom_3

Coś w tym jest. Dopiero od momentu, gdy już mają medalion, robi się naprawdę mrocznie i przygnębiająco. Chciało mi się nawet z leciutka wyć, gdy Harry zrobił w Ministerstwie tą dywersję w formie kolorowych kulek bliźniaków. Widać więc jednak kontrast.

Nie żebym aż tak krytykował, film był świetny. Tyle tylko, że ta jedna scenka z kulkami na chwilę wystawiła mnie na próbę.

ocenił(a) film na 5
tsu_chan

Niewazne czy jest smutna czy humorystyczna ta częsć jest po prostu słaba nie wciaga nie trzyma tempa akcji aktorzy grają słabo ale to wszystko zasługa reżysera.

wilku004

Aktorzy grają słabo?
Jak dla mnie dużo lepiej niż w "IS part 2"

ocenił(a) film na 5
yvonneD

We wszystkich częściach kręconych przez Yatesa młodzi aktorzy grają dużo słabiej.

tsu_chan

Ja tam się zgadzam. A co do humorystycznych wstawek to według mnie bardziej rażą w drugiej części.

ocenił(a) film na 10
agUnieszkiii

A wg mnie to najlepsza obok Więźnia Azkabanu część Pottera. Wreszcie coś innego, świetne zdjecia, najlepsze w zasadzie z całej serii, świetna oprawa muzyczna. :)

Indy_6

Dokładnie. Ta cześć jest całkiem inna od poprzednich. Reżyser skupił się na postaciach i relacjach miedzy nimi, a ścieżka dźwiękowa jest po prostu magiczna i dopełnia całości. Dużo było opinii, że film jest nudny i się ciągnie ale wg mnie jest super.

użytkownik usunięty
tsu_chan

Wg mnie najgorzej wyszedł "Książę". Wielka szkoda, ze nie skupili się na wspomnieniach, tylko na wątkach miłosnych :( Nie było lekcji teleportacji i wielu innych scen, które powinny się znaleźć. A mogli je nakręcić, w końcu był najkrótszym z całej serii.

użytkownik usunięty

Zgadzam się, Książę Półkrwi to najsłabsza częśc ze wszystkich

ocenił(a) film na 6
tsu_chan

Jak dla mnie najsłabsza i najnudniejsza część HP . W ogóle rozbijanie Insygni na 2 części to głupota , ewidentnie widać było , że chodzi o kasę przez co film jest przeciągany i nudnawy. A poza tym jak dla mnie HP , bez ukazania chodź na chwile Hogwart'u to utrata całego uroku. I czy tylko dla mnie scena z medalionem ,i ogóle zło towarzyszące osobie posiadającej go , przypomina LOTR'A

ocenił(a) film na 7
tsu_chan

Ta część jest nie tylko posępniejsza od magii posępnego czerepu, ale też i od trzeciego "Matrixa", "Mrocznego rycerza", a może nawet i "Watchmen". Rozbawiły mnie obecne na FW gatunki - familijny i przygodowy. W tej części nie tyle przeżywają przygodę, co uciekają od eksterminacji szukając wytchnienia kiedy i gdzie tylko mogą. Jakby tego osaczenia i tego depresyjnego klimatu braku wszelkiej nadziei ktoś nie wyczuł w samej fabule, to jeszcze zdjęcia mają tak odsycone barwy, że niekiedy "IS:part1" zahaczał o film czarno-biały. Sceny nocne są mniej czytelne niż w "AvP-R". Ciemność spowija zdjęcia, mrok spowija fabułę.

Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się tego po serii o Harrym Potterze. Co prawda "Zakon Feniksa" już wspominał o tajnym nauczaniu w dobie złych przemian, ale tę część "Insygniów ..." możnaby porównywać z "Pianistą" czy "Katyniem". Fabuły się nie czepiam, ale jest podana w dość monotonny sposób. Cały czas jest ponuro, przytłaczająco, nie ma ani jednej chwili na złapanie oddechu. Ja tu humoru praktycznie wcale nie odnotowałem - może w dwóch scenach. Część na pewno poważniejsza w tonie, ale też niezbyt atrakcyjnie przedstawiona.

ocenił(a) film na 4
tsu_chan

do wstawek humorystycznych nic nie mam, ale ta część nie jest "bezdennie smutna" tylko bezdennie pozbawiona uczuć. drętwa i okropna. człowiek chcę przeżywać, a tu Yates wszystko sknocił.

ocenił(a) film na 8
LeaMao

być może to zależy od człowieka, jego wrażliwości i oczekiwań. według mnie ta część była taka jak opisałam. ogólnie nie jestem fanką ekranizacji Pottera, ale ta konkretna mi się podobała ;)

LeaMao

Bo po raz pierwszy uczucia nie są tu pokazane w banalny, dziecinny sposób, wręcz wypowiedziane, tylko reżyser używa innych środków, z filmów dla "dorosłych". Dla mnie najbardziej emocjonalna część, po raz pierwszy nie miałam wrażenia, że oglądam bajeczkę i mogłam się naprawdę wczuć w sytuację bohaterów.

ocenił(a) film na 4
PolishBride

to, że aktorzy są starsi i fabuła też nie oznacza, że oni potrafią grać, a Yates to z nich wydobyć i coś dobrego nakręcić. mojego zdania nie zmienisz. jest to drętwe i prawie pozbawione uczuć.

LeaMao

nie mówiłam nic o grze, gra jest drętwa we wszystkich częściach. wiem, że nie zmienię, jeśli ktoś potrzebuje emocji wyrażonych jak w kreskówach, to ich tu nie znajdzie i tyle:)

ocenił(a) film na 4
PolishBride

masz jakiś problem z kreskówkami, że o nich wspominasz? może kompleksy? nie szukam uczuć z kreskówek, tylko prawdziwych emocji tak jak w porządnych filmach. tego tu nie ma.

LeaMao

To, że Ty tego nie widzisz (podobnie jak oczywistego powodu, dla którego odwołuję się do kreskówek), nie znaczy, że tego nie ma. :)

ocenił(a) film na 4
PolishBride

no wiesz, wiele fanek Zmierzchu uważa ten film o Belli i Edwardzie jako świetne kino...
ale masz racje, ja też nie będę czyjegoś zdania zmieniać.

ocenił(a) film na 8
PolishBride

a ja widzę, ze aktorzy stanowczo grają dużo słabiej... jest pare momentów, kiedy Emma coś naprawia swoją grą, ale ja też nie widzę tu za dużo emocji...w każdym razie prawdziwych. Przykro mi to mówić, ale Daniel gra najgorzej, najsłabiej ze wszytskich. Sztuczność wali w oczy.

ocenił(a) film na 7
halfvampire

Najgorsza jest gra Bonnie jako Ginny. Nie ma jej dużo ale masakra jakaś. A jak dla mnie najbardziej emocjonujący był Książe :)

ocenił(a) film na 5
tsu_chan

True, zasnąłem w połowie! -,-

ocenił(a) film na 8
mati345

chyba nie zrozumiałeś postu :) ja mówię, o tym, że ta część jest właśnie bardzo ciekawa.

ocenił(a) film na 10
tsu_chan

Każda część Harrego Pottera jest ciekawa ale cóż... każdy ma swoje zdanie.

tsu_chan

Zgadzam się, jest niesamowicie smutna...
Raziło mnie też omijanie przez reżysera wieeeelu książkowych scen, ale z drugiej strony, gdyby miał to wszystko ponakręcać, to film musiałby zostać rozbity na 10, a nie na 2 części. Co do rozbijania, myślę, że była to dobra decyzja, bo wybaczcie, ale chyba w kinie 5 h bym wytrzymać nie wytrzymała...
Zgadzam się z jednym z poprzedników, muzyka jest piękna! Jak również z tym, że "Książę Półkrwi", czyli poprzedni film, to najsłabsze dzieło z całej sagi. Jak to stwierdził mój brat : "za dużo całowania, za mało akcji". No bo taka prawda...
Wracając do IS, part 1... Przyznaję się bez bicia, że płakałam, gdy umierał Zgredek...

ocenił(a) film na 8
tsu_chan

Kto uważa, że ta część jest zła, ten chyba nie zna się na filmach.

ocenił(a) film na 10
kacper990

lubie to , zgadzam sie ! smutna i owszem, ale bardzo ciekawa ! i wstawki humorystyczne jak najbardziej za ! :D

ocenił(a) film na 8
elciasek4

Cieszę się, że zgadzasz się ze mną.

ocenił(a) film na 10
kacper990

ba, rocznik 90?

ocenił(a) film na 8
elciasek4

Nie, niestety. Zgaduj dalej.

ocenił(a) film na 10
kacper990

no tak myslalam :p 95 ?

ocenił(a) film na 8
elciasek4

Pudło. Próbuj dalej.

ocenił(a) film na 10
kacper990

ale w ktora strone ? :> 93?

ocenił(a) film na 10
kacper990

no chyba nie 99 ?? ^^

ocenił(a) film na 8
elciasek4

Brawo! A twój rocznik?? 95?

ocenił(a) film na 10
kacper990

bardzo zabawne.. ja 90 dlatego pytalam.

ocenił(a) film na 8
elciasek4

Nie przewidziałem tego.

ocenił(a) film na 8
elciasek4

Dlaczego Twoje pytanie brzmiało tak dziwnie: " no chyba nie 99 ?? "?

ocenił(a) film na 10
kacper990

dlaczego dziwnie? ^^ hahah no 99 rocznik to dla mnie zbyt mlodo, wiec nie pomyslalam :p

ocenił(a) film na 8
elciasek4

Zaskoczył Cię mój rocznik? Dziwne. Uważasz, że jestem za młody, by być na Filmwebie?

ocenił(a) film na 10
kacper990

nieee :p ale myslalam,ze jestes starszy :P

ocenił(a) film na 8
elciasek4

A to na jakiej podstawie?

ocenił(a) film na 10
kacper990

Twoich wypowiedzi ;]

ocenił(a) film na 8
elciasek4

To znaczy, że moje wypowiedzi wyprzedzają mój wiek?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones