PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34714}

Hellraiser II: Hellbound

Hellbound: Hellraiser II
6,6 10 240
ocen
6,6 10 1 10240
8,0 2
oceny krytyków
Hellraiser II: Hellbound
powrót do forum filmu Hellraiser II: Hellbound

Hellraiser II to kontynuacja kultowej części pierwszej - należy dodać że nieco słabsza...
Fabuła tego filmu jest równie dynamiczna i ciekawa jak w jedynce, jednak posiada ona kilka nieścisłości i błędów.
Jak wiadomo fanom tego dzieła, cenobici byli kiedyś ludźmi - złymi, okrutnymi, kryjącymi w sobie chore żądze.
Jednak pod koniec filmu nagle przypomina się im o swoim ludzkim pochodzeniu i stają do obrony Kirsty i Tiffany.
Potem okazuję się że centrum piekła jest ... wielka kostka.
Skupmy się teraz na zaletach filmu.
Ciekawa fabuła, znakomita gra aktorów, wizja piekła oraz efekty specjalne to niektóre atuty Hellraiser II.
Jednak film ten nie dorównuje niezapomnianej części pierwszej i zapoczątkował ,,amerykanizację" brytyjskiego dzieła Cliva Barkera.
Mimo wszystko jest to, obok jedynki, moja ulubiona część i, jak sądzę, każdego fana Hellraiser.
Polecam ten film

ocenił(a) film na 9
teddy_2

Jakby nie patrzeć druga po jedynce (jeśli chodzi o jakość) część serii.

anonimowy

Masz rację.
To moja druga, ulubiona część serii i, jak myślę, wszystkich fanów tego horroru

ocenił(a) film na 9
teddy_2

Też tak uważam. Klimat jedynki został zachowany, a i przyjemnie było popatrzeć na aktorów z jedynki.

anonimowy

Jak dla mnie druga część trzyma wysoki poziom i stanowi swego rodzaju dopełnienie historii z części pierwszej , świetna wizja piekła, muzyka według mnie dwie pierwsze części Hellraisera tworzą jeden z najlepszych horrorów w historii ("Jesus wept" - chyba żadna inna scena nie wryła mi się tak w pamięć wywołując ciarki)

ocenił(a) film na 8
castle66

a jak dla mnie druga jest o wiele wiele lepsza od jedynki, a to głównie ze względu na: obraz piekła i przeniesienie tam części akcji oraz rozwiniętą fabułę (dopełnienie historii rozpoczętej w jedynce) i więcej akcji. dodatkowo część niezłych scen. ogólnie więcej się działo. Jesus wept wbija się w pamięć, jak najbardziej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones