PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506848}
8,0 17 361
ocen
8,0 10 1 17361
Home S.O.S. Ziemia
powrót do forum filmu Home - S.O.S. Ziemia!

Film genialny ,wzruszający pokazujący problemy naszego świata.Przepięknie wykonany (w HD aż razi w oczy ;p)
Polecam ,według mnie każdy powinien chodź raz go obejrzec.

outlaw_87

Taka niska? - Bo nie wszyscy na to patrzą z klapkami na oczach! Zwykła propaganda w ładnym opakowaniu. Będzie emitowane przed każdą podwyżką podatków "ekologicznych"
Większość wierzy politykom i filmowcom. Smutne.

jupiler

Zaraz tam propaganda, już bardziej skłonny byłbym określić tak to co wyczynia Al Gore,aniżeli owy film. Słowo "propaganda" jest ostatnio bardzo nadużywane, w wyniku czego wszystko co ma mieć charakter edukacyjny i uświadamiający się nim nazywa, zupełnie nie potrzebnie.
Dla mnie "Home" to dzieło ważne i rzeczywiście piękne, po takich obrazach niezależnie czy "propagandowych" czy nie, ludzie zaczynają doceniać to co ich otacza. To co pokazuje twórca naprawdę robi wrażenie, a więc tak czy siak osiągnięto swój cel. Jestem pełen podziwu dla ekipy realizującej to widowisko(powstawało 5 lat, poza tym osoby współtworzące były narażone na różne niebezpieczeństwa, połowę materiału zniszczono), produkcja ta jest projektem non profit, wszelkie z niej udziały idą do rąk organizacji pomagającej ratować ziemie. To szczerze szczytny cel, jeżeli nie potrafimy zadbać o to, to warto chociaż usiąść na te 2 godziny na tyłku i posłuchać co do nas mówią.

ocenił(a) film na 1
Edward_Nozycoreki

Ziemia wcale nie ginie. To jest właśnie globalne ogłupienie - wmawianie ludziom, że Ziemia już jest gorąca i ginie. Totalna bzdura. Klimat jest chłodniejszy niż jeszcze nie tak dawno temu. Cykliczne ogrzewanie się i chłodzenie klimatu jest charakterystyczne dla naszej planety. Zawsze tak było i potwierdza to wiele badań. Nie są one po prostu tak nagłośnione, bo nie jest tak prosto przełożyć je na zyski i władzę.
Na pewno film jest nakręcony z rozmachem, z uczuciem. Niestety cały film jest propagandą. Może i jest to słowo ostatnio nadużywane, ale jeszcze zbyt mało ludzi je używa i potrafi rozpoznać co propagandą jest, a co nie. Zdjęcia te tracą dlatego, że są zrobione tak świetnie, po to, by jak najwięcej ludzi się wzruszyło i dało się globalnie ogłupić. Szkoda.

Jestem przeciwny wywalaniu śmieci w lesie, szkodzeniu naturze czy wycinaniu Amazońskich lasów w tempie zastraszającym. Bardzo dobrze, że powstają idee samochodów napędzanych w inny sposób. Taki postęp technologiczny jest dobry, o ile nie wiąże się z tym, że jeśli ktoś nie kupi super drogiego samochodu ekologicznego, to musi płacić rocznie kilka tysięcy złotych opłat.

Nie dajmy się zwariować, przez globalne ogłupienie.

ageusz

Ale chyba nie zaprzeczysz,że działalność człowieka szkodzi środowisku, a co za tym idzie, powoli je niszczy..

Edward_Nozycoreki

Przecież nie zaprzeczał. Chodzi nie o to, co widać, tylko o to, czego nie widać. Od dziesiątek lat powstają setki fundacji, które cały majątek wydają na bombardowanie naszej świadomości. Starsi ludzie pamiętają jak w starszych podręcznikach pisano, że kąpiel w morzach w latach '90 będzie już niemożliwa, Amazonia będzie półpustynią, zginą nasze lasy, dziura ozonowa uniemożliwi nam przebywanie na słońcu itp. Hasła typu "ocieplenie klimatu" to też slogan polityczny a nie naukowy (naukowcy są mocno podzieleni w tej sprawie a politycy są pewni, że trzeba w to inwestować).
Benzynę zanieczyszczoną olejem nazwano "biopaliwem" i wszystko gra (zamiast produkować żywność, produkujemy rzepak) itd... Każą ograniczać wodę = wzrośnie znowu opłata.
Akcyza na auta była zła to dowalono podatek ekologiczny... Co rok media ogłaszają epidemie (zarobią farmaceuci), biedę w Afryce (wyśle się im kondomy, trochę broni, trochę jedzenia a po cichu ograniczy się import z tych krajów).
Ok, kończę. Chodzi o to, że sami musimy używać rozumu oglądając pewne rzeczy, bo niektórzy chcąc zarobić niekoniecznie mówią prawdę.

jupiler

uuuu ale ciemnota...niektorzy widze sa "naukowcami" od momentu kiedy dostali komputer na komunie i gdzie ich tam przekonaja wyniki lat badan tysiecy ludzi, ktorzy poswiecili swoje zycie dla nauki, tysiecy ludzi dzialajacych w organizacjach non profit...starajacych sie uswiadomic taka ciemna ludzkosc, pazerna i bezmyslna...To franek ze zbyszkiem z wulki podhalanskiej znaja sie najlepiej...wszyscy wokoło kłamią wy znacie prawdę absolutna...wszystko dla wladzy i pieniedzy! zero szacunku, zero rozumu najlepiej dalej uwazac sie za alfe i omege, weszyc spiski i olewac rzeczywiste problemy...niestety na to trzeba czasem uzyc rozumu...powodzenia w waszym 'swiecie', gdzie nie dla wladzy i pieniedzy rozku... sie nasz dom.

Sammy_Jankis

Widzę, że ufasz rzetelnym mediom. Moje widać zawsze mijały się z prawdą. Głupio, iż uwierzyłem, że ktoś u władzy może chcieć na tym zarobić:P
A spiski i afery to już brednia - Przecież nigdy do niczego takiego nie dochodziło:P
Teraz już wiem, że prawda leży po Twojej stronie, więc również postanowiłem od dziś jak TY wierzyć w każde słowo wypowiedziane w telewizji i każdej prasie. Od dziś kończę też z kojarzeniem faktów, bo to mi podsuwało złe myśli...
Mam szczęście, że oświeciłeś mnie - ciemnego obywatela "Wulki". Franek i Zbyszek też dziękują.

Aha, polecam pooddychać podhalańskim powietrzem, bo w telewizji powiedzieli, że to dobrze wpływa na dotlenienie narządów - zwłaszcza mózgu.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Sammy_Jankis

Nie pomyślałeś czasami, że może połowa albo i więcej naukowców mimo poświęcenia stwierdziło, że globalne ocieplenie to mit? Media mówią o badaniach, ale czy mówią o wszystkich?

Już niejednokrotnie przekonałem się, że większość polskich, i nie tylko mediów, działa bardzo wybiórczo i to nie tylko w kontekście globalnego ogłupienia.

ageusz

ludzie wy wychodzicie z zalozenia, ze media klamia i pokazuja to co chca pokazac...w penwym sensie to prawda ale jest tez jakas etyka dziennikarska, ale pewnie wy nie macie o niej pojecia...
dalej czy ja mowie, ze nie ma naukowcow ktorzy podwazaja te teorie? tylko ci pierwsi gloszacy teorie GO itd sa tymi ktorzy przemawiaja przez zaklamane media, wiec klamia, a ci ktorzy przez nie nie przemawiaja pewnie maja racje...to jest ciemnota...wyjsc z jakies debilnej tezy a potem reszte do niej podporzadkowywac...
widzial ktos z was kiedy jakies rzeczywiste wyniki badan fakty, bo narazie to wasze opinie i tok rozumowania opiera sie na niczym innych jak na falszywym micie i klamstwie...

Nie polykam wszystkiego co tylko zaserwuja mi dziennikarze ale mam oczy przede wszystkim i jak widze powycinane lasy, topniejace lodowce, wyginajace gatunki zwierzat...hałdy odpadów, ktorych juz nie ma gdzie skladowac, masowy konsumpcjonizm czy inne zjawiska, ktore sa faktami nie teoria, nie wymyslem...to co mam udawac, ze jest inaczej? jak tacy jestescie oswieceni to sami zamiast uzywac rozumu do przekonywania, ze czarne jest biale a biale czarne co wychodzi wam najlepiej, zacznijcie myslec, albo pokazcie te swoje fakty innym, bo taka gadka dosyc prymitywna, ze nie masz racji bo wierzysz mediom sa zalosne...dajcie argumenty...Powtorze to znowu wole nalezec do plebsu niz do tak oswieconej grupy inteligentow w naszym spoleczenstwie, co jak barany przyjmuja kretynski punkt widzenia, i przy uzyciu komputera potrafia przekonac, ze niebo jest zielone...
musze nauczyc sie tej techniki czerpania wiedzy o swiecie...wszystkie wiadomosci i odkrycia naukowe traktowac odwrotnie...pewnie jakbyscie zyli kilka wiekow temu to na teorie kopernika byscie powiedzieli globalne ociemnienie, ziemia jest plaska i w centrum wrzechswiata a reszta to kretyni...spalic ich!


ocenił(a) film na 1
Sammy_Jankis

Naprawdę wierzysz jeszcze w etykę dziennikarską? Już tyle razy widziałem tą "etykę" i "rzetelność", że wolę być niedowiarkiem.
Nie o to chodzi, kto w jakich mediach mówi. Chodzi o to, co kto mówi. Nie gdzie, ale co!
Teorie Ala Gore'a "Niewygodnej Prawdzie" są w sporej części wyssane z palca. Pomijając już fakt, że gość jest niesamowitym hipokrytą (sam nie żyje wg tego, czego wymagałby od innych).
Nasze rozumowanie nie opiera się na chęci dostrzeżenie kłamstwa, ale na badaniach, których wyniki były prezentowanie niejednokrotnie tu i ówdzie (o dziwo - również w niektórych bardziej popularnych mediach... hm, to chyba rzeczywiście są nieprawdziwe ;) ).
Masowy konsumpcjonizm? Wcale sięn ie sprzeciwiam. Powycinane lasy? Wcale nie uważam, że to dobrze. Jak sam mówiłem - dbajmy o nasze środowisko, ale nie naszym własnym kosztem! Niedługo będą nam pokazywać reklamy "SAVE THE PLANET - KILL YOURSELF", a ludzie też za tym pójdą.
Pisałem gdzieś wcześniej o tym, że - uwaga! - badania stwierdzają, że Ziemia niejednokrotnie była "cieplejsza" niż jest teraz. To są naturalne procesy. Kiedyś była epoka lodowcowa, potem też wszystko stopniało - chyba mamuty wydzielały za dużo gazów.

PS. Tak apropos tych mediów - Onecik, Wyborcza, TVN, etc. powtarzają za Tuskiem jak to dobrze jest w Polsce, jak to jesteśmy w czasach kryzysu krajem przodującym w Europie! Nic tylko się cieszyć... W to też wierzysz? Bo, ja też mam oczy i, choć do antarktydy wzrokiem nie sięgam, to w PL widzę że obraz przedstawiany w mediach i kreowany przez rząd jest zupełnie sprzeczny z rzeczywistością.
PS2. Media kreują UE na super-demokratyczną instytucję. Jak w takim razie spojrzysz na fakt, że europosłowie, jak i większość zarządzających twierdzą, że Irlandzkie NIE w sprawie Lizbońskiego Traktatu, należy pominąć lub zarządzić głosowanie jeszcze raz i tym razem przekonać ich, by powiedzieli tak? Niech żyje dekoracja...

Sammy_Jankis

Sammy_Jankis : nie będe się rozwodził za dużo. Podam Ci poprostu kilka linków, mam nadzieje że je przeanalizujesz, innych też zachęcam.

Krótki opis wykładu prof. Andrzeja Małeckiego na temat globalnego ocieplenia. To na pewno nie to samo co wysłuchać wykładu na żywo, ale w opisie zawarte jest sedno sprawy. Oto link:

http://www.wmn.agh.edu.pl/assets/seminaria_info/Sem-WIMiC-Malecki-Abstrakt.pdf

Stanowisko Komitetu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk
w sprawie zagrożenia globalnym ociepleniem :

http://www.kngeol.pan.pl/images/stories/pliki/2.Stanowisko%20KNG%20w%20sprawie%2 0zmian%20klimatu.pdf


Pozdrawiam i zachęcam do lektury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones