PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506848}
8,0 17 365
ocen
8,0 10 1 17365
Home S.O.S. Ziemia
powrót do forum filmu Home - S.O.S. Ziemia!

Dramat

ocenił(a) film na 3

Film niewątpliwie w dobrej sprawie i z wielkim przesłaniem. Piękne zdjęcia ale co za usypiająca nuda. Niezwykle monotonny narrator. Nie polecam jeśli ktoś ma ochotę na dobry film.

ocenił(a) film na 10
gabrielka88

Zadam podstawowe pytanie: Oglądałaś kiedyś inne filmy dokumentalne ? Bo z powyższej opinii wynikałoby wręcz, że porównujesz ten film z komercyjnym kinem akcji :] i nastawiałaś się przede wszystkim na dobrą rozrywkę. Ocena 3/10 jest zupełnie niegodna tego filmu.

ocenił(a) film na 3
aqu32

Tak się składa, że oglądałam wiele filmów dokumentalnych, które potrafią trzymać w napięciu. Można mieć dobry pomysł ale cały sęk w tym, by potrafić go dobrze zrealizować.
Ten film nie jest dobrze zrealizowany w mojej opinii, szanuję jednak gust innych.
Nie mogę dać wyższej oceny za same zdjęcia i przesłanie. Nie w tym rzecz.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
gabrielka88

"Nie mogę dać wyższej oceny za same zdjęcia i przesłanie. Nie w tym rzecz."
A w czym niby rzecz? Zdajez sobie sprawę z tego, że ten film nie miał odnieść komercyjnego sukcesu? Stworzono go za pieniądze sponsorów, a rozpowszechniany jest WYŁĄCZNIE za darmo. Dlatego nie miał w planie "się podobać" tylko pokazać pewne problemy (ale także i pewne szanse) oraz wywoływać dyskusje. Większości ludzi zachodu zdaje się w ogóle nie obchodzić problemy tu ukazane, myślą jednokierunkowo, podziwiają i ślepo naśladują symbolicznie ukazany to Dubaj oraz jego motto: "mieć znaczy więcej niż być".
Home ma jak chyba zauważyłaś dość wysoką ocenę jak na "źle zrealizowany film", nie wspominając o tym, że jest wśród 5 najlepszych filmów dokumentalnych wg rankingu Filmwebu i wśród 400 ogólnie.
Nie wiem jak Tobie, ale mnie jest trudno wyobrazić sobie jak twórcy mogli zrobić go lepiej, ale tak by nadal pozostawiał po sobie poruszający akcent oraz artystyczne wyczucie przekazu.
Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
aqu32

aqu32 walczysz z wiatrakami zostaw w spokoju tego ignoranta. Nie zdaje sobie sprawy o czym pisze. Nie każdemu dane jest to zrozumieć bo ja takich ludzi nie rozumiem.

ocenił(a) film na 10
krx01

spoko, ale ja z nikim nie walczę ;] jak mam czas i ochotę to odpisuję, a jak nie to olewam sprawę.

ocenił(a) film na 9
gabrielka88

Polecam ci Och Karol 2 to jest dopiero nieusypjający z wielkim przesłaniem film.

ocenił(a) film na 9
tomucho77

film na tyle wartościowy,że wypada mu dać wysoką ocenę.chociażby ze względu na bycie jednym z wielu "konsumentów". to, że wystepuja w nim głownie plany totalne i perspektywa z lotu ptaka, nie ujmuje mu , a jedynie obrazuje skale całego procesu. muzyka także wspaniała. pozdrawiam wszystkich zwolenników

ocenił(a) film na 10
gabrielka88

To po co go oglądałaś jeśli się na nim nudziłaś? 130 minut filmu dokumentalnego, a dla mnie każda minuta bardzo interesująca. Najlepiej oglądać ten film mając już jakąś wiedzę o funkcjonowaniu tego świata, o gospodarce i geografii. Jeśli ktoś spodziewa się zakończenia w stylu zabili go ale przeżył, to z pewnością nie jest to film dla niego.

gabrielka88

Jak to mówią są gusta i guściki. Film przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Zdjęcia - niesamowite, muzyka również. Narrator też świetny. Warto poświęcić 130 minuty wolnego czasu żeby zastanowić się nad tym do czego my ludzie doprowadzamy i docenić to co mamy i czego w niedługim czasie możemy nie mieć. Ja daję 10/10.
Film pokazał to co dzieje ze światem, z niewinnymi istotami które są skazane łaskę ludzi. A jednak na koniec jest pokazana "szansa na lepsze jutro".

ocenił(a) film na 9
paulina_b88

Nie kumam całkowicie bezsensownego posta autorki wątku..moze lepszy dla niej zapewne bedzie "lejdis" ....czy dokument o dyskotekach.
:/ :/
"A jednak na koniec jest pokazana "szansa na lepsze jutro". " Okazuje się że jednak jej nie wykorzystamy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones