PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=911}
7,4 35 868
ocen
7,4 10 1 35868
7,4 7
ocen krytyków
Human Traffic
powrót do forum filmu Human Traffic

kuu.. w w tym filmie nie chodzi o ćpanie! tu chodzi o ludzi.. o tych ludzi, którzy mają uczucie niesamowitej pustki i muszą ją zapchać czymkolwiek, bo nie potrafią tak żyć. jedni wierzę w boga, inni wpierdalają piguły i chodzą na dyskoteki. i nie można oceniać, że jedni są lepsi. bo gówno prawda.. chociaż ci nie są szczęśliwi, albo może i są? ale jakoś inaczej - nie dlatego że coś zrozumieli tylko dlatego, że odechciało im się szukać. czysty, klarowny dystans do świata. pojebanie, anormalność, amoralność, żałość - pustka - tak jak i rodzina, miłość, dobroć, współczucie i pierdolony dom z ogródkiem. 'Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. ten film ukazuje pewną, kurewsko przykrą sprawę o naszym życiu - że nie ma w nim rzeczy ważnych i ważniejszych. wszystko jest równie pojebane i bezsensowne.. niektóre rzeczy nie są chociaż nudne!
uśmiałem się na tym filmie niesamowicie.. do pewnego momentu, w którym zaczął mnie dołować. potem zobojętniał mi.. jak wszystko - wedle idei filmu

użytkownik usunięty
zuziatello

podobuje mi się ten komentarz:) film oglądałem dwa razy i chętnie jeszcze obejrzę najlepiej jak już zaopatrzę sie w dvd (90zł? :/ ) oj trochę to potrwa:)

użytkownik usunięty

o ile w ogóle jest w sprzedaży.....................:/

ja go posiadam z emulków, ale rozumiem, że niektórzy nie łamią praw autorskich ;]

użytkownik usunięty
zuziatello

hehe ja tak samo tzn z deca, ale lubię jak już film jest jednym z ulubionych mieć w kolekcji:)

ocenił(a) film na 7

ja tam kupilem za 14,99 w Gean't :P:P:P

zuziatello

no ja dostałem go nomen omen w Trafficu przy zakupie jakieś płytki, kompletnie za frajer...tylko, że zanim zdążyłem go obejrzeć to ktoś mi zajebał :/

użytkownik usunięty
Hoosier_Daddy

szanuj zieleń a by natura dawała po równo ;)

zuziatello

zapomnialaś dodać hedonizmu do nihilizmu :)

użytkownik usunięty
zuziatello

nihilizm... źle mi się kojarzy, jakiś Szopenhauer, jakiś Nietsche... Po co? Po prostu: DOBRA ZABAWA!

ocenił(a) film na 7

Nietzsche to nie nihilizm wbrew pozorom. A co do filmu, cudowne podsumowanie kultury lat 90. Do tego polecam 24 hour party people- też o klubach ,ale zaczyna się dużo wcześniej bo w czasach Joy Division. A co do pieprzonego Dartha Vadera i Yody to coś w tym jest.

ocenił(a) film na 8
zuziatello

Kłóciłabym się o ten nihilizm. Świat dążący do samozagłady, degrengolada, przewartościowanie wartości. Owszem, może, ale świat w tym filmie wcale nie jest do końca relatywny...
Stawiałabym raczej na hedonizm - pojęcie dużo starsze i dużo skuteczniejsze w wypadku tego filmu.

Film zaczyna się od przedstawienia głównych postaci - każda ma jakąś paranoję, a weekendowa impreza wcale nie ma być na nią lekarstwem. Jest raczej rytuałem, postmodernistyczną, popkulturową papką na zapych świadomości. Terapeutyczna rola, jaką spełniła nie była zamierzeniem.

Przypadkowo zupełnie okazuje się, że nie jestem bardziej pojebana od innych ludzi w świecie, gdzie człowiek woli się przyznać do braku sumienia, niż do tego że mu nie staje przy ponętnej kobiecie.

I to mnie zajebiście cieszy.

zuziatello

Jeden z najlepszych filmów, które widziałem, naprawdę polecam :) Szczególnie tym użytkownikom, którzy pamiętają te dobre stare czasy ;) można powspominać, bo coś jest w tym filmie, że ja przynajmniej rozumiem go na wylot i on rozumie mnie.. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones