PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011953}

IO

6,1 13 945
ocen
6,1 10 1 13945
6,4 41
ocen krytyków
IO
powrót do forum filmu IO

Osiołek jest śliczny, ma ciężkie życie, pociesznie biega... I to jest wszystko co zobaczymy. I 40 ujęć jego naprawdę pięknego oka. Reszta to kalki tego co już widzieliśmy i znamy z programów interwencyjnych. Zabiegi plastyczne sobie, a muzom, użyte po nic. Mam drona, filmuje strumyk na czerwono... Szkoda, bo tematyka ultraważna.

Pani_Klientka

każdy film jest czymś co juz widzieliśmy i znamy... wszystko już było :)

ocenił(a) film na 4
PabloAbruzzi

Masz rację, cała zabawa w tym by to co było lub jest pokazać/przetworzyć w sposób wyjątkowy, odkrywczy/oryginalny lub chociaż poruszajacy. Wówczas film jest filmem wybitnym. IO takie nie jest. Zdarza się.

Pani_Klientka

wybitnym nie, ale koncept dość ciekawy i awangardowy.. za byle co się nie dostaje Nagrody Jury w Cannes

PabloAbruzzi

może po prostu Osiołek był LGBT i stąd nagroda?

bebkowsky

A może po prostu Osiołek był lepszy niż inni? Cannes to nie Oscary.

PabloAbruzzi

Mam nadzieję, bo jeszcze nie widziałem :)

ocenił(a) film na 3
PabloAbruzzi

A może tak myśleć samodzielnie zamiast sugerować się nagrodami?

Alex303

Te najbardziej prestiżowe nagrody mocno pokrywają się z jakością w samych nominacjach. Ze statuetkami bywa różnie, ale nie znam żadnego znakomitego filmu stojącego na konwencji dramatu, który by przeszedł bez docenienia w Cannes, na Oscarach, Sundance'sie, Toronto lub Berlinie.

Skądś ten prestiż jest :)

ocenił(a) film na 3
PabloAbruzzi

Akurat szczególnie ostatnie lata pokazały, że nagradzane są filmy często nie za swoją wartość artystyczną, tylko za daną, a nie inną wymowę ideologiczną, która podpasowała akurat jury. Oskary to już dawna nie są wyznacznikiem niczego.

Alex303

Same statuetki dają jak mają ochotę i ZAWSZE tak było (np: jak w 1980 roku "Czas Apokalipsy" przegrał ze "Sprawą Kramerów"). Ja mówię o ścisłej elicie nominowanej (top 5 filmów). Są bardzo trafione.

A tego pieprzenia o Oskarach, które "nie są wyznacznikiem niczego" nawet mi się nie chce komentować. Zejdź na ziemię.

Alex303

Swoją drogą gdzie ta kontrowersja Akademii w ostatnich latach? Ja jedynie przeżywałem, że "Trzy Bilbordy za Ebbing, Missouri" przegrał z "Kształtem Wody", bo IMO to jeden z najlepszy filmów ostatniej dekady, ale tak to... nie widzę kontrowersji. Green Book, Parasite, Nomadland... na tle konkurencji wypadały solidnie.

ocenił(a) film na 7
PabloAbruzzi

Green book to żart nie film.

PabloAbruzzi

Skolimowski ma dwie (lewe) ręce. Hmmm, TO JUŻ BYŁO. To na jego psychice się ODBIŁO…. Tak jak i to, że ojca nie miał, a Czyżewska go zdradziła. I że przeżył syna... Okropne.

Pani_Klientka

W zamian polecam
"WRZASK" Skolimowskiego
https://www.filmweb.pl/film/Krzyk-1978-10872
"WALKABOUT" z Jenny Agutter
https://www.filmweb.pl/film/Walkabout-1971-11531
ale przede wszystkim
"EQUUS" z Jenny Agutter
https://www.filmweb.pl/film/Je%C5%BAdziec-1977-35356
To co prawda o koniu, nie ośle, ale porusza do głębi.

ocenił(a) film na 4
Pani_Klientka

Ocena w punkt. Chcieli coś dać na koniec Skolimowskiemu, zrobił na szybko film, przy którym nie trzeba było się zbyt napracować. Nagroda dla nazwiska

Dobanasia

Wow, "nie trzeba było zbytnio się napracować", czyli kolejna wypowiedź osoby, która nie ma bladego pojęcia o tworzeniu filmów.

Pani_Klientka

No i miejmy nadzieję, że się mylisz bo jednak szansa się pojawiła :)

Pani_Klientka

A jednak nominację dostał :)

ocenił(a) film na 4
sikorzak

Tak, to jest tylko nominacja. Ale myślę, że kurtuazyjna.

Pani_Klientka

"Kurtuazyjna" XD Prosze cie, opanuj ego...

Pani_Klientka

Nie zgadzam się z tobą, klientko. Nominacja dla mnie oznacza wygraną. Skolimowski siedzi w tym przemyśle ponad 60 lat i godnie ukoronował swoją karierę. Film Skolimowskiego na pewno nie wygra i Skolimowski to wie. Wszak ,,Na Zachodzie bez zmian” ma gigantyczną ilość nominacji, a nie tylko za ,, Najlepszy film międzynarodowy”. Gdyby ,,IO" wygrało, to byłaby to walka Dawida z Goliatem. Niemcy mają pieniądze, gigantyczną kampanię reklamową.
A i o czym ty pleciesz, z tą ,,kurtuazją". Że niby Polacy są faworyzowani, że są ,,narodem wybranym", że niby oszukuje się na ich korzyść. Wymusza się od nas pieniądze (447), poniża (np. wypowiedzi Comeya), kłamie (,,polskie obozy"). Niby Skolimowski jest ,,pupilkiem". A przecież nie promuje LGBT, nie miesza się do polityki poprzez promocję lewackich wartości. Jeśli dostaje nagrody, to widocznie dobrze się spisał.

Pani_Klientka

Nie zgadzam się z tobą, klientko. Nominacja dla mnie oznacza wygraną. Skolimowski siedzi w tym przemyśle ponad 60 lat i godnie ukoronował swoją karierę. Film Skolimowskiego na pewno nie wygra i Skolimowski to wie. Wszak ,,Na Zachodzie bez zmian” ma gigantyczną ilość nominacji, a nie tylko za ,, Najlepszy film międzynarodowy”. Gdyby ,,IO" wygrało, to byłaby to walka Dawida z Goliatem. Niemcy mają pieniądze, gigantyczną kampanię reklamową.
A i o czym ty pleciesz, z tą ,,kurtuazją". Że niby Polacy są faworyzowani, że są ,,narodem wybranym", że niby oszukuje się na ich korzyść. Wymusza się od nas pieniądze (447), poniża (np. wypowiedzi Comeya), kłamie (,,polskie obozy"). Niby Skolimowski jest ,,pupilkiem". A przecież nie promuje nieheterosekusualnych, nie miesza się do polityki poprzez promocję lewackich wartości. Jeśli dostaje nagrody, to widocznie dobrze się spisał.

Pani_Klientka

Nie zgadzam się z tobą, klientko. Nominacja dla mnie oznacza wygraną. Skolimowski siedzi w tym przemyśle ponad 60 lat i godnie ukoronował swoją karierę. Film Skolimowskiego na pewno nie wygra i Skolimowski to wie. Wszak ,,Na Zachodzie bez zmian” ma gigantyczną ilość nominacji, a nie tylko za ,, Najlepszy film międzynarodowy”. Gdyby ,,IO" wygrało, to byłaby to walka Dawida z Goliatem. Niemcy mają pieniądze, gigantyczną kampanię reklamową.
A i o czym ty pleciesz, z tą ,,kurtuazją". Że niby Polacy są faworyzowani, że są ,,narodem wybranym", że niby oszukuje się na ich korzyść. Wymusza się od nas pieniądze (447), poniża (np. wypowiedzi Comeya), kłamie (,,polskie obozy"). Niby Skolimowski jest ,,pupilkiem". A przecież nie promuje zaburzeń seksualnych, nie miesza się do polityki poprzez promocję lewackich wartości. Jeśli dostaje nagrody, to widocznie dobrze się spisał.

Pani_Klientka

Nie zgadzam się z tobą, klientko. Nominacja dla mnie oznacza wygraną. Skolimowski siedzi w tym przemyśle ponad 60 lat i godnie ukoronował swoją karierę. Film Skolimowskiego na pewno nie wygra i Skolimowski to wie. Wszak ,,Na Zachodzie bez zmian” ma gigantyczną ilość nominacji, a nie tylko za ,, Najlepszy film międzynarodowy”. Gdyby ,,IO" wygrało, to byłaby to walka Dawida z Goliatem. Niemcy mają pieniądze, gigantyczną kampanię reklamową.

ocenił(a) film na 4
Shadow_dawnego_gggggggg

Doprawdy... Spokojnie...
Masz prawo się nie zgadzać, ale zaraz...napisałeś, że nie wygra...Czyli się zgadzasz, że nie dostanie Oskara, czy nie zgadzasz?

Pani_Klientka

Uważam że nie dostanie Oskara. Ale i tak już wygrał. Sama nominacja jest niebywałym wyróżnieniem. Tacy Wajda, Holland, Polański to potrafią nakręcić kasowe hity. Ale nie Skolimowski. JUŻ TO NAPISAŁEM PONIŻEJ: >>Nominacja dla mnie oznacza wygraną. Skolimowski siedzi w tym przemyśle 60 lat i godnie ukoronował swoją karierę. Film Skolimowskiego na pewno nie wygra i Skolimowski to wie. Wszak ,,Na Zachodzie bez zmian” ma gigantyczną ilość nominacji, a nie tylko za ,, Najlepszy film międzynarodowy”. Gdyby ,,IO" wygrało, to byłaby to walka Dawida z Goliatem. Niemcy mają pieniądze, gigantyczną kampanię reklamową<<.

ocenił(a) film na 4
Shadow_dawnego_gggggggg

Bardzo mnie cieszy twój patriotyzm filmowy, ale nie ma sensu startować w konkurencjach (Oscary to konkurencja rozrywkowa z nastawieniem na show, albo zaskoczenie, albo Bizancjum realizatorskie), jeśli się nie ma materiału na daną konkurencję. W myśl damy "to", bo nie mamy nic lepszego...( tym razem mieliśmy... Silent Twins). Wg mnie IO jest zrealizowane jak reklama dobrej marki samochodowej, to za mało by uznać je za film przełomowy w kategorii rozrywkowej.
I prośba, nie wrzucaj w każdej wypowiedzi tego samego po kilka razy, dotarło po jednym razie, serio.

Pani_Klientka

Tylko nominacja ? A Pani wie że dla filmowców już sama nominacja, certyfikat nominacji i szum jaki to robi w około twórców i filmu nic dla nich nie znaczy ? Nominacja to również duże wyróżnienie dla filmowców.

Pani_Klientka

A nominacja jest :)

Pani_Klientka

Ale wtopa xD

ocenił(a) film na 4
Engbers

U ciebie już przyznali Oskary?

Pani_Klientka

No już się nie pluj tak. Pożyjemy zobaczymy :^)

Pani_Klientka

Oskara raczej nie będzie, ale już sama nominacja to wielkie wyróżnienie.

Pani_Klientka

Też nie spodziewam się sukcesu na gali oscarowej.
Zwłaszcza patrząc na konkurencję.
Osobiście z tegorocznych kandydatów największą słabość mam do "Wszystko wszędzie naraz". Ciekawe, ile statuetek zgarnie.

ocenił(a) film na 4
Trojden

Tak, to świetny film. Osobiście w roli kandydata Oskarowego obstawiałam Silent Twins... Ale nie był zgłoszony, szkoda...

Pani_Klientka

Prorokiem to Ty nie jesteś. Wszak jest przynajmniej nominacja.

Shadow_dawnego_gggggggg

Nominacja nie oznacza wygranej.
Zobaczymy, czy IO zgarnie statuetkę, czy przegra z konkurencją.

Trojden

Już w tej chwili to jeden z najbardziej docenionych polskich filmów w XXI wieku (nominacja Oscar, nagroda w Cannes, nagrody Europejskiej Akademii Filmowej, nagrody Gildii Krytyków z LA, nominacja do Cesara.... itp. itd.), więc osiołek już wygrał :)

Trojden

Nominacja dla mnie oznacza wygraną. Skolimowski siedzi w tym przemyśle 60 lat i godnie ukoronował swoją karierę. Film Skolimowskiego na pewno nie wygra i Skolimowski to wie. Wszak ,,Na Zachodzie bez zmian” ma gigantyczną ilość nominacji, a nie tylko za ,, Najlepszy film międzynarodowy”. Gdyby ,,IO" wygrało, to byłaby to walka Dawida z Goliatem. Niemcy mają pieniądze, gigantyczną kampanię reklamową.

Pani_Klientka

W tym filmie podobno występuje Mateusz Muranski. Widzę, że osiołek jest nieoznaczony. Czyżby to właśnie Mateusz go grał ?

ocenił(a) film na 1
Pani_Klientka

Dodałbym do tego jeszcze okropny montaż, z którego rzekomo wynika, iż IO potrafi się teleportować.
Jak inaczej można wyjaśnić znaczenie tych sekwencji: Osioł znajduje się nocą w środku lasu *cięcie* znajduje się on na pustej polanie przy jakiejś rzeczce i to w środku dnia; Osioł przygląda się jakiemuś ciemnemu budynkowy w środku lasu z którego wypływa rzeczka, długie zbliżenie jakby miał z niego wyskoczyć niedźwiedź *cięcie* IO idzie przez jakiś oświetlony tunel; albo będąc w posiadłości Hiszpana jest ciepło i słonecznie, otwiera się brama *cięcie* nagle są zimne barwy i widać w oddali śnieg.

Pani_Klientka

Czemu cięzkie? Może powinni go wysłac na Dominikane do resortu. Chjybna że przerobili go na salami.

ocenił(a) film na 5
Pani_Klientka

Tematyka ultraważna, ale jeszcze długo poczekamy, zanim obejrzymy poza tym, że ważny film fabularny o zwierzętach, to jeszcze dobry. "IO" jest po prostu nudne. Kilka lepszych scen (Kościukiewicz, Huppert lub te mocne z krzywdą zwierzaków) nie sprawi, że półtorej godziny fabuły będzie można uznać za solidną całość. Nie potrafię zbytnio narzekać na ten film, bo nie wyobrażam sobie życia przez psów, kotów i innych wariatów, lecz muszę zauważyć, że pójść do Oscarów z "IO" to tak jak pójść do opery w trampkach.

Ostatnim polskim reżyserem, który robił "małe" filmy i potrafił nimi rywalizować z produkcjami typu Tom Cruise w przestworzach czy niebieskie ludziki pod wodą, był Krzysztof Kieślowski. Nic się od tego czasu nie zmieniło.

ocenił(a) film na 7
Pani_Klientka

Pan nie wie co znaczy wyrażenie "sobie a muzom".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones