film

Idiokracja

Idiocracy
2006
1 godz. 24 min.
5,9 33 263
oceny
5,9 10 1 33263
8 772
chce zobaczyć
Żołnierz i prostytutka zostają poddani eksperymentalnej hibernacji na rok. Budząc się po 500 latach w nieznanym im świecie, są najmądrzejszymi ludźmi. Więcej Mniej
Film zawiera 1 scenę po napisach czytaj więcej
Idiokracja zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

label.premiere

nagrody

Przeciętniak nad przeciętniaki, szeregowy Joe Bowers i prostytutka Rita stają się szczurami doświadczalnymi eksperymentu wojskowego wskutek czego zostają poddani hibernacji. Z założenia hibernacja miała trwać rok, jednak wskutek wielu czynników Joe i Rita zasypiają na 500 lat. Budzą się po wielkiej lawinie śmieci w 2505 roku i odkrywają że są najmądrzejszymi istotami na Ziemi.

studio
Twentieth Century Fox (przedstawia) / Ternion Pictures
tytuł oryg.
Idiocracy
inne tytuły
3001 (tytuł roboczy) USA
Untitled Mike Judge Comedy (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Artie Lange był przesłuchiwany do roli w filmie.
W napisach końcowych widzimy, że bohater grany przez Luke'a Wilsona nazywa się "Joe Bauers". Na pudełku DVD nazwa tej postaci brzmi "Joe Bowers".
Kiedy Frito i kamerzysta idą do Starbucks, Frito ma na sobie dlugie spodnie. Kiedy wychodzą ze Starbucks, Frito ma na sobie tylko bokserki i podkoszulek. W następnej scenie, gdy idą sfilmować zbiory na polu, Frito znowu ma długie spodnie.
Jest to komedia z przesłaniem. Niezbyt dobrze wykonana i zagrana, ale skłaniająca do pewnych przemyśleń. więcej
Mike Judge orłem wśród reżyserów nie jest i, mimo, że sam napisał scenariusz do "Idiokracji", a potem wyreżyserował ten film i wyprodukował, to się na pewno nie zmęczył. W "Idiokracji" szeregowy Joe Bowers (Luke Wilson) i prostytutka Rita (Maya Rudolph) mają wziąć udział w eksperymencie przygotowywanym przez Pentagon. Plan jest taki, aby na rok... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • To przerażające, jak bardzo aktualny jest ten film.

  15
  • Obejrzane w 2023 roku.

   Doro21 ocenił(a) film na 9

   Niestety tak to może wygladac, wszystko co się ostatnio dzieje na to wskazuje. Zidiocenie ludzi postepuje w zastraszajacym tępie. Ponura wizja, ale realna.

   2
   • Skoro American Pie Beta House ma 6,3, a ten film 5,8. Pewnie film pod tytułem "Ass" dostałby od użytkowników filmwebu jakieś 9,9.

    13
    • Moja historia ocen

     Xeer ocenił(a) film na 10

     Jakieś 10 lat temu oceniłem ten film 5/10 i wydawał mi się całkiem debilny i nie śmieszny.

     Kilka lat później coś mi przypomniało o tym filmie i chciałem tylko luknąć jego fragment, ale tak się wciągnąłem, że obejrzałem go od nowa i odziwo oglądało mi się go całkiem nieźle, moja ocena zmieniła się... więcej

     4
     • Proroczy.

      cezarro ocenił(a) film na 7

      Kiedy oglądałem Idiokrację pierwszy raz prawie dziesięć lat temu z delikatnym uśmiechem odbierałem wizję społeczeństwa za pięćset lat. Oglądając ją dzisiaj nie wierzę, że pięć wieków tak szybko upłynęło.

      11