PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139428}

Idiokracja

Idiocracy
5,9 35 271
ocen
5,9 10 1 35271
5,2 6
ocen krytyków
Idiokracja
powrót do forum filmu Idiokracja

Pod jednym względem ludzie przedstawieni w tym filmie są mądrzejsi od nas. Dlaczego? Są
kompletnymi półgłówkami, nie potrafiącymi czytać i mają problem z logicznym myśleniem. Dlaczego
są od nas mądrzejsi? Bo w chwili, gdy poznali kogoś znacznie od nich mądrzejszego i udowodnił,
że jego pomysły się sprawdzają, to wybrali go na prezydenta i go słuchali, a co my robimy? Czy też
wybieramy na swoich przywódców najinteligentniejszych i najbardziej kompetentnych ludzi? Czy
wybieramy tych, którzy mają dobre pomysły i plan, jak wprowadzić je w życie? Może się mylę, ale
czytając wiadomości, mam wrażenie, że robimy coś wręcz przeciwnego.

YouzeQ

Cóż, tworzenie leków polega właśnie na modyfikowaniu ich substancji. Przykro mi, że człowiek umarł, ale co ma jedno do drugiego?

ocenił(a) film na 8
kinomanpl

Ja bym się nie zgodził i powiedział tak: im głupsze społeczeństwo tym łatwiej nim sterować. Dlatego takie "głupie" społeczeństwo zawsze doceni mądrego, bo samo niewiele oczekuje i myśli, że jak zajmie się tym ktoś mądry to będzie cacy. W sytuacji gdzie wielu przedstawicieli społeczeństwa ma wyrobiony światopogląd i oczekiwania, stworzenie systemu, który wszystkich zadowoli staje się nie możliwe. Bardzo dobrym przykładem była rewolucja październikowa i brak reakcji ze strony zacofanego chłopstwa (bez "szerszych" oczekiwań społecznych, ograniczające się jedynie do swojej wspólnoty wiejskiej, pragnące jedynie ziemi do uprawy) na objęcie władzy przez bolszewików. Nawet wojna domowa i wprowadzenie komunizmu wojennego nie spowodowało gwałtownej reakcji (poza jednym dużym powstaniem na tambowszczyźnie i wieloma lokalnymi zrywami). Bolszewicy potrafili w sile 200 tys. ujarzmić naród 150 milionowy w zaledwie trzy miesiące (z różnymi wahaniami w okresie do 1924 roku). Wynikało to w dużej mierze z braku szerszych horyzontów oraz nie wykształconej świadomości chłopskiej

ocenił(a) film na 8
Robson666r

Zwykle jednak społeczeństwo telewizyjne wybiera polityków ładnie się wypowiadających, przystojnych i dobrze ubranych. Moja nauczycielka rosyjskiego, dość jeszcze młoda, w latach 90-tych powiedziała, że mamy teraz prezydenta (Kwaśniewskiego), którego nie musimy się wreszcie wstydzić (Wałęsy). Oczywiście jeden jest wart drugiego, ale różnice w sposobie wypowiadania się i wyglądzie działały na korzyść "Alka", a nie "Bolka". Spójrz na kampanie prezydenckie w USA. Komentuje się tam nie tyle to co kandydat ma merytorycznego do powiedzenia, ale to czy potrafił sprawnie zareplikować na zaczepki rywala. Nie wspomnę już o tym, że każdy z nich jest szczupły, musi wcześniej chodzić na fitnessy i inne aerobiki; nie miałby szans łysy, tłusty i charczący Oleksy.

ocenił(a) film na 8
Jack_Holborn15

A tym bardziej Rysio Kalisz.

ocenił(a) film na 9
Jack_Holborn15

Wałęsa byłby prezydentem pewnie do dziś, gdyby nie jego odzywka "Panu to mogę ewentualnie nogę podać". Wtedy to ludzi zraziło, bo tamte pokolenia były nieco bardziej kulturalne i wrażliwe na takie zachowania. Niestety Wałęsa sam się zakopał.

Dziś dostałby raczej oklaski i wysokie noty w sondażach, bo dzisiejsze pokolenia lubią, jak przed kamerą ktoś na kogoś wylewa pomyje. Teraz to już inne czasy.

ocenił(a) film na 9
Sony_West

Warto dodać, że Kwachu sprawnym prezydentem był. Przed Putinem potrafił się ukorzyć, kiedy trzeba (tak jak i Tusk przed Merkelową).

A Morawiecki i Duda? Tylko cały czas gadają "Po pierwsze Polska". Zaściankowe prostaki, zamiast uznać wyższość "ważniejszych krajów unii europejskiej"  ( jak to już dawno zrobili polscy "dziennikarze" i blogerzy), to oni tylko o Polsce myślą. Co za obciach! Jak tak można? ;)

PS: Gdyby Tusk był dziś premierem, to już dawno zamknąłby Turów i wyrzucił na bruk 6000 polskich pracowników, byleby nie narażać się już więcej strategicznie ważnym dla nas Czechom.  A Morawiecki tak pokombinował, że Turów nadal pracuje i za to go wyborcy platformy krytykują. Wiem, bo mam znajomych "sympatyków PO" i oni serio mówią, ze źle się stało, ze tej kopalni nie zamknięto. Gdy im powiedziałem, ze "przecież ta kopalnia daje zatrudnienie całemu regionowi", odpowiedzieli, że "czasami trzeba ludzi poświęcić, żeby nas sąsiedzi nie znienawidzili". No tak, wyrzucić na bruk kilka tysięcy rodaków, żeby nas sąsiedzi lubili. Co za argument!

ocenił(a) film na 7
Sony_West

"A Morawiecki tak pokombinował, że Turów nadal pracuje i za to go wyborcy platformy krytykują.". G...o pokombinował. Akurat jestem z tamtej okolicy. Czesi chcieli się dogadać dużo wcześniej. Chcieli, żeby kopalnia sfinansowała wodociąg do kilku domów, gdzie brakuje wody przez obniżenie się poziomu wód gruntowych. Rozsądne wyjścia były 2, sfinansować ten wodociąg albo udowodnić, że działalność kopalni nie ma wpływu na poziom wód gruntowych.

Co wybrali nasi geniusze, najpierw w kopalni, potem w PGE a na końcu w stolicy? Nic. Kompletnie ich olali. Sprawa obiła się też o lokalne czeskie władze, a potem o rząd w Pradze i polska strona ciągle ich olewała, bo co te pepiki nam mogą zrobić. To ci złożyli skargę do UE i nagle płacz i lament, że Czesi i Niemcy chcą nam zamknąć kopalnie. I tak Morawiecki pokombinował. że Polska musiała zapłacić dużo większą karę, niż Czesi chcieli kasy na wodociąg.

I taka jest polityka tego rządu. Skłóceni ze wszystkimi. A jedna z naczelnych zasad polskiej geopolityki jest taka, że nie można mieć wrogów po obu stronach. Z Rosją dogadać się nie da, więc trzeba próbować z NIemcami. Oczywiście z pomocą Amerykanów w obecnej sytuacji, bo Polska przez swoje strategiczne położenie zyskała na znaczeniu.

Robson666r

Nie można mówić o społeczności chłopskiej w kategorii ciemnogrodu, małego IQ i zapatrzenia w swoje sprawy na zasadzie niech dzieje się co chce moja chałupa i moja kasa mnie tylko interesuje, za płotem nie dzieje się co chce jak w filmie Sami swoi gdzie Pawlak bodajże do wójta mówi że jego nie interesuje kto rządzi (na zarzut że jest za sanacją). w każdej grupie społecznej mamy ignorantów. Chłopi zaś zawsze byli za swoja ziemią i bronili jej przed tymi co chcieli ją przejąć a przeciez co stanowi kraj jeśli nie ziemia właśnie. Obejrzyj sobie "Skradziona tożsamość" a zobaczysz ile ta grupa społeczna zrobiła by Polska była Polską.

777temida

Dokładny tutuł to PSL-skradziona tożsamość jest na YouTube

ocenił(a) film na 8
777temida

Ale ja nie pisałem o Polsce, tylko o chłopach rosyjskich, którzy nie zyskali szerszej "samoświadomości" społecznej i to odbiło się podczas wojny domowej 1918-1921 i w latach późniejszych. Lawirowali oni między czerwonymi i białymi i jedyne co ich obchodziło to ziemia, a kto rządzi to już nie nasz problem, byle tej nieszczęsnej ziemi nie zabrali. W Polsce sytuacja wyglądała trochę inaczej.

Robson666r

O.k. musiałam Cię źle zrozumieć tzn. że na ich przykładzie podobnie patrzysz na ogół chłopstawa jako takiego i "pijesz do naszych"...

ocenił(a) film na 8
kinomanpl

Rzecz w tym, iż jakiegoś żołnierzyka wybrali na prezydenta, a dziwkę na Pierwszą Damę DOPIERO WTEDY gdy zobaczyli, że to co on gada (czyli że roślinek nie podlewa się jakimś Blackiem, Tigerem czy Red Bullem, tylko wodą) jest prawdą. A w demokracji kandydaci na prezydenta najpierw tokują w telewizorze przed tłuszczą jak głuszce czy indory, ubrani w eleganckie garniturki, obiecują gruszki na wierzbie, zresztą za forsę konsumentów tej telewizyjnej papki, po czym gdy już zostaną wybrani NICZYM KOT W WORKU, zwyczajnie mają swoich wyborców w nosie. Oczywiście do takiego stanu trzeba wyborców najpierw doprowadzić i dlatego od ponad ćwierć wieku widzimy te same ryje przyssane do koryta, które nie PRZY, tylko POD okrągłym stołem w 1989 roku umówiły się, że: wy nie ruszacie naszych, a my nie ruszamy waszych, i będziemy się tak zmieniać przy korycie co 4 czy 8 lat i dymać ten nadwiślański naród. I nie dopuścimy by jakaś "ekstrema", czyli np. Korwin, dostał się do władzy i to nasze dolce vita rozpirzył, a nas powsadzał do tiurmy. Trzeba mieć w ręku mass media i pokazywać masom tylko te okrągłostołowe świnie. Żeby Polacy u cioci na imieninach przy gorzałeczce spierali się co jest lepsze: PO czy PiS. Nie dopuścić do świadomości Polaków istnienia jakiejś świeżej krwi, jakiejś alternatywy wobec tego pokracznego, stęchłego gniazdowiska pijawek. Zamilczeć, a jeśli już pokazać to jako wariatów i utopistów. Nie chcą pamiętać, że to co wolnorynkowcy głoszą działało od wieeelu tysięcy lat.

Jack_Holborn15

Obejzyj sobie PSL - skradziona tożsamość na YT można tam na końcu dokumentu jest pokazane to o czym piszesz w ostatnich zdaniach komentarza powyżej.

kinomanpl

Cóż, nie jest to wcale takie proste jak się wydaje. Idiokraci mieli przed sobą prosty wybór - inteligentny, kompetentny dowódca, który wie, jak rozwiązać określone problemy, a jego pomysły są systematycznie wcielane w życie i efektywne, czy inny dowódca, którego działania są nieefektywne, a on nie wie co robi. W tej sytuacji każdy wiedziałby co wybrać. My zaś stoimy przed trudniejszymi wyborami - głos na partię o wyższych, czy niższych szansach na ostateczne zwycięstwo? Oddanie władzy w ręce osób chcących ograniczyć twoją wolność, czy zdefraudować budżet? Albo czy zwiększyć podatki by wesprzeć inwestycję, czy utrzymać obecne i wprowadzić ulgo. To samo w Stanach - Hilary była sprawdzonym, ale nieefektywnym liderem, który nie uczynił dużych zmian, co zaowocowała małymi szkodami, zaś Trump niepewnym, który mógł przynieść duże zyski lub katastrofalne w skutkach straty. W takiej sytuacji także ludzie z filmu nie mieliby 100% pewności co robić. Przynajmniej w mojej opinii.

ocenił(a) film na 7
czuczul

NIby masz rację, ale w końcowym rozrachunku to jednak od wyborców zależy nie tylko to, kto zostanie wybrany, ale też to, kto będzie kandydował. Skoro w USA był wybór między Clinton a Trumpem, to oboje zostali wybrani w prawyborach jako kandydaci swoich partii. Czyli to ludzie zdecydowali. W Polsce cały czas wyborcy decydują, że będzie rządzić PiS albo PO. Być może masz rację, że nie ma lepszych kandydatów. Ale w takim razie dlaczego nie kandydują? Oznacza to tyle, że coś jest nie tak z wyborcami, skoro innego wyboru nie ma.

kinomanpl

Gdybym chciał opisać każdy istotny aspekt poruszonego przez ciebie problemu ten komentarz stałby się mini e-bookiem, więc nie będę zagłębiać się w detale i powiem tylko tyle - polityka to skomplikowana rzecz. Masz trochę racji co do głupoty wyborców, ale jest to także kwestia wielu innych czynników, jak historia, manipulacja, tradycja, strach przed zmianami, różnice w priorytetach, konieczność utrzymania stałej władzy, wzajemna niechęć, brak krążenia elit, media i wiele, wiele innych. Radzę o tym poczytać, bo to naprawdę ciekawy temat. Chociażby pracę Wiliama Warnera, lub coś o Darwinizmie społecznym.
Powodów politycznej retencji może być wiele, a społeczeństwo to tylko jeden z nich. Jednak zawsze główny powód jest ten sam - ludzie i ich twory są niedoskonali. Wszystko co tworzymy zawsze działa inaczej na papierze, a inaczej w praktyce, wszyscy którym powierzamy władzę, (choćby i najuczciwsi) gdzieś zawodzą, a wszystko co chcemy osiągnąć okazuje się inne niż mieliśmy nadzieję. Ale główny problem jest u nas i był świecie Idiokratów taki sam - boimy się zmian. Nie chcemy ich lub nie dostrzegamy, przez co uniemożliwiamy lub spowalniamy rozwój tam, gdzie jest naprawdę potrzebny, lub pozwalamy by zmieniało się tylko to, co i tak nie ma znaczenia.

ocenił(a) film na 5
kinomanpl

Minęło >1,5 roku, ale dodam swoją uwagę.
W demokracji zawsze rządzić będzie głupota albo co najwyżej naiwność. Na tym polega "władza" ludu, który w swej masie jest manipulowany z każdej strony.
NIE MA innego wyjścia dla powrotu względnej normalności (bo nie ma ideałów), jak droga przewrotu wojskowego i chrześcijańskiego (najlepiej katolickiego) dziedzicznego jedynowładztwa.

P.S. warto zadać sobie pytanie, komu obecny stan się opłaca? Nie mówię o szeregowych działaczach i politykach nawet w fotelach prezydenckich. Większość z nich też ktoś wystrugał z banana na te stanowiska.
Zaraz krzykną "aj waj teoria spiskowa". Cóż... tacy ludzie to przypadki klinicznego zacietrzewienia i nauka samodzielnego myślenia bez wchodzenia w stany emocjonalne jest zadaniem rodem z "Praktycznego podręcznika do misji teoretycznie niemożliwych".


segundajuganda

Osobiście uważam, że od pewnego czasu władza nie nalezy juz do większości. Racja, nadal są wybory i wygrywa ten/to ugrup. z większym poparciem ale jednak coraz bardziej dochodzą do głosu skrajne mniejszości a większe grupy są potępiane mam na myśli środowika LGBT. Nie chodzi już więc o aspekt polityczny choć kto wie...

ocenił(a) film na 8
777temida

"...nie głosowałam na Korwina z racji tego, że głos byłby zmarnowany z uwagi na sondaż." I to był właśnie głos zmarnowany.

ocenił(a) film na 7
segundajuganda

To ja już wolę demokrację ze wszystkimi jej wadami niż coś takiego. I co jeszcze? Cenzura, tortury? A może skok z helikoptera bez spadochronu?

Gdybym mógł, to bym cię przeniósł do Hiszpanii z czasów Franco czy Chile z czasów Pinocheta. Wcale nie było tak różowo, jak ci się wydaje. W Chile system gospodarczy przypomina Polskę lat 90-tych. Na zewnątrz wszystko fajnie wygląda, ale jak poznasz mechanizmy działania tego systemu, to już nie jest tak różowo. W Polsce było naprawdę źle do czasu wejścia do UE. Częśc wyemigrowała. popłynęły pieniądze, dotacje i kraj zaczął się rozwijać.

Ok. W Chile nie jest tak źle, jak było w latach 90-tych w Polsce, ale jednak pensje nie są zbyt wysokie, a ceny wyższe niż w Polsce. Póki ktoś jest zdrowy i może pracować, da sobie radę. Ale jak zachoruje, jak nie jest w stanie zarabiać, ma prze....e. Tanio nie jest, prawie wszystko jest prywatne, publiczna służba zdrowia jest w tragicznym stanie, a prywatna droga, a i tak nie jest zbyt wysokiej jakości. Na podstawie mojej krótkiej przygody ze służbą zdrowia w Argentynie i Chile, mogę stwiedzić, że argentyńska jest lepsza. Leki też są drogie. Chilijczycy mieszkający blisko granicy jeździli po leki do Argentyny, bo tam jest taniej.

A emerytury są bardzo niskie. W sumie system emerytalny w Chile działa jak prywatny monopol.

Także uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić, a wtedy możesz się bardzo zdziwić.

ocenił(a) film na 5
kinomanpl

Zdziwisz to się ty, gdy sprawdzisz jakie było tempo rozwoju Polski przed i po wejściu do Eurokołchozu :).

ocenił(a) film na 7
segundajuganda

Mam tylko 1 pytanie. Pamiętasz lata 90-te? Bo ja tak. I nigdy więcej takiego rozwoju.

Jak nie pamiętasz, to polecam taki film "Miasto Prywatne". Tak wtedy było. Tacy gangsterzy rządzili w małych miasteczkach i regularnie przychodzili po haracze.

Polecam też "Nie ma Zmiłuj" o rewelacyjnej sytuacji na rynku pracy. "Młode Wilki" też trochę pokazuje tamte realia.

W statystykach Polska dynamicznie się rozwijała. To fakt. Tylko że bezrobocie czasami sięgało nawet 20% i Polacy byli tak zachwyceni tym rozwojem, że ponad 2 miliony wyjechało bo w Polsce nie widzieli dla siebie przyszłości.

ocenił(a) film na 7
segundajuganda

Tak poza tym to możesz zdradzić, z jakich źródeł czerpiesz informacje? Bo sprawdziłem wzrost polskiego PKB i wygląda na to, że cały czas systematycznie rośnie i wejście Polski do UE wcale nie spowolniło wzrostu gospodarczego.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Polski

https://pie.net.pl/30-lat-transformacji-gospodarczej-polska-gospodarka-zbliza-si e-do-standardow-zachodnich/#

ocenił(a) film na 7
kinomanpl

To fakt.Przyklad Dudy i Trumpa wiele mowi...

ocenił(a) film na 9
kinomanpl

Idiokracja

użytkownik usunięty
kinomanpl

Nie zauważyłeś tego, że chcieli gościa zabić i zamknąć w więzieniu wielokrotnie? :D
"Słuchają go" - scena, w której mówi:
- podlewajcie rośliny wodą,
- ale gathorade ma to czego rośliny potrzebują - ma elektrolity ;)

Przecież dokładnie w takim samym systemie żyjemy :D To się niczym nie różni.
Masz w Polsce mądrego gościa - Korwina - to zrobili z niego ostatniego oszołoma :D Hehehe - "mądrzejsi od nas" - tak samo głupi jak wy wszyscy :D

ocenił(a) film na 7

Po pierwsze, chodziło mi o to, że na samym końcu, jak już się okazało, że jego pomysły działają, to w końcu zaczęli go słuchać.

Po drugie, Korwin mądry? To, że ktoś uważa się za mądrego, to nie znaczy, że taki jest. Problem z Korwinem polega na tym, że jest ideologiem i nie przyjmuje do wiadomości faktów, które tej ideologii przeczą. Nienawidzi demokracji i chyba każdą dyktaturę uważa za lepszą.

Np. Korwin powiedział, że okupacja hitlerowska była 3 razy łagodniejsza niż okupacja unijna, bo podatki były niższe. Nie sądzę, żeby to wymagało jakiegoś komentarza.

Powiedział też, że w 1989 na placu Tiananmen uratowano wolność przez strzelanie do protestujących, bo ci domagali się zasiłków. Nieprawda. Oni domagali się demokratyzacji, więcej wolności słowa, mniej cenzury w mediach, a co do postulatów ekonomicznych, to ograniczenia inflacji i korupcji. Jedynym postulatem odnośnie polityki socjalnej, jaki znalazłem, była poprawa stanu służby zdrowia. I tyle. Nic o zasiłkach. Ale Korwin tak nienawidzi demokracji, że pominął ten szczegół. Czyli wolnościowiec jest za strzelaniem do tych, którzy chcieli więcej wolności, bo to mógłby być koniec dyktatury.

Podobnie postulat całkowicie wolnego rynku jako recepty na sukces gospodarczy. Korea Południowa czy Tajwan nie stały się potęgami gospodarczymi tylko dlatego, że uwolniły rynek. To był ostatni etap reform gospodarczych, jak już ich rodzime firmy były w stanie konkurować z międzynarodowymi korporacjami. Także potrzebny jest bardziej kompleksowy plan i być może wojna na Ukrainie może Polsce w tym pomóc, bo rola Polski staje się ważniejsza niż dotychczas.

Niestety teraz nie mogę tego znaleźć, ale kiedyś coś mówił o dyktatorach XX-go wieku, którzy na początku byli socjalistami, ale potem się zmienili. I tam de facto powiedział, że stalinizm był lepszy niż UE, bo za Stalina nie było zasiłków i trzeba było pracować, żeby jeść. Szkoda tylko, że nie wspomniał o jakości tej pracy, o wiele gorszej niż w UE, ani o tym, jak tamten system polityczny i gospodarczy wypaczał mentalność. No ale nie było demokracji, więc było lepiej.

O Korei Północnej napisał, że z uwagi na to, że tam nie ma demokracji i jeden lider decyduje o wszystkim, to rozgrywa Amerykanów jak chce. Tylko zapomniał o tym, że za Koreą Północną stoją Chiny. Gdyby nie to, to Amerykanie w ogóle nie musieliby się z nimi liczyć, a być może już by tam weszli i zakończyli ten wrogi im reżim.

użytkownik usunięty
kinomanpl

No i widzisz - jesteś taki głupi, że nawet nie idzie z Tobą rozmawiać ;)

Wsadź łeb do k...a i spłucz wodę to się przysłużysz ludzkości ;)

ocenił(a) film na 7

Właśnie pokazałeś, że merytoryczna dyskusja z tobą jest pozbawiona, dopóki nie zaczniesz bardziej krytycznie patrzeć na swojego idola.

Chociaż może będziesz w stanie zaspokoić moją ciekawość. Korwin nienawidzi demokracji. Jest za monarchią albo dyktaturą. No więc jak to jest z jego zwolennikami? Podoba im się, że nie będą mieli wpływu na politykę lidera czy uważają się za tę garstkę wybranych, których będzie pytał o radę?

użytkownik usunięty
kinomanpl

Z Tobą merytoryczna dyskusja to "... ma elektrolity, które rośliny potrzebują" - usłyszałes w telewizorze i powtarzasz przygłupie

ocenił(a) film na 7

Ja podałem ci konkretne argumenty, dlaczego nie uważam Korwina za mądrego faceta i uważam za kiepski wybór jako przywódcę państwa, a ty nie podałeś żadnych. Tylko obelgi. Także zastanów się nad swoją postawą, bo może jesteś tak zaślepiony na jego punkcie, że nie przyjmujesz do wiadomości, że nie jest nieomylny.

użytkownik usunięty
kinomanpl

No mówię - jak w Idiokracji.

Konkretny argument: "Gathorade ma elektrolity, a rośliny potrzebują elektrolitów" - gość tłumaczył, tłumaczył i nie wytłumaczył :D Dopiero jak zobaczyli, że rośnie ... to uwierzyli ;) Szkoda mi na to czasu - wolę od razu nazwać Cię debilem niż się męczyć ;P

Nie chce mi się prowadzić dyskusji z debilami - wybacz.

ocenił(a) film na 8

To ty się tu kompromitujesz ;) myślisz że wszystko wiesz = jesteś jak kłótliwy wujek na weselu

użytkownik usunięty
Orykx

Pomyliłeś mnie z kimś kogo interesuje zdanie kretyna ;)

użytkownik usunięty
Orykx

Filmu też najwidoczniej nie zrozumiałeś ... główny bohater ciągle się kompromitował w świecie stworzonym dla debili, ale - tylko z punktu widzenia tych debili :D

Szkoda czasu ... głupku na ciebie

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8

Nie czytałem co tam pisałeś, zauważyłem tylko, że obrażasz, więc zwróciłem uwagę, a teraz zgłaszam

użytkownik usunięty
Orykx

"Obrażam" bo nazwałem kogoś debilem? ;)
Takie macie ego? No jak w idiokracji ;)

użytkownik usunięty
Orykx

Na serio "debil" Cię obraża? :D LOL

użytkownik usunięty
Orykx

Zgłaszaj zgłaszaj - poczujesz się mądry ;) i "elokwentny" ;)

kinomanpl

pacjenci psychiatryka i wiezniowie tez chca wiecej wolnosci, wolnosci slowa czy demokracji, a jednak demokraci wcale im tego dac nie chca. taka jest wlasnie demokracja idiokracja, ktora jest zwyklym systemem okupacyjnym i utopia wolnego, sprawiedliwego swiata w ktorym pod dowolnym w zasadzie pretekstem mozesz zrobic z ludzmi doslownie wszystko i nie poniesiesz za to zadnych konsekwencji. zyjesz przeciez w erze demokracji na swiecie i dalej chcesz bronic tego syfu? kiedys przynajmniej mogles zidentyfikowac przyczyne problemu bo nie bylo wszelkiej masci spychologii problemu i odpowiedzialnosci zbiorowej ktora zapewnie demokracja-idiokracja. Twoja wolnorynkowa argumentacja odnosnie Tajwanu czy Korei Poludniowej jest tak naiwna, ze az smieszna. w przeszlosci poprzez niezliczone wrecz proxy wojny made in USA oba te kraje zostaly przez nich doslownie zkolonizowane, a konkretnie zkolonizowane przez ich proxy azjatyckie korporacje tak samo jak zrobili z Japonia i pozniej Polska. cala nasza krytyczna infrastruktura jest w zasadzie uzalezniona od ich widzimisie i nawet jak zlapiesz ich na goracym to zaraz masz interwencje ambasadora i caly temat trafia do kosza jak z Uberem i masa innych tematow. masz swoj wielki i piekny demokratyczny swiat kolonialny ktorego jestes czescia lemingu. Korwin tak jak i masa innych madrych ludzi mial racje. ludzie te d3bile.

kinomanpl

bzdura. zwykli ludzie nie chcieli miec z nim nic do czynienia i brali go za dziwadlo. oczywiscie jak to maja w zwyczaju lemingi szukali winnych kiedy doslownie wszystko wokol nich sie "zesralo" i tak zaczely sie poszukiwania odpowiedzi/solucji przez ichniejszego smiesznego prezydenta i jego gabinet. finalnie nawet oni nie chcieli go sluchac i mieli go za idiote kiedy ten powiedzial, ze uprawy trzeba podlewac zwykla woda. logika do nich nie przemawiala wiec musial ich najzwyczajniej oszukac wciskajac im ciemnote, ze potrafi rozmawiac z roslinami. jesli to ma byc wedlug Ciebie madrosc to chyba faktycznie idiokracje mamy juz teraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones