PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=306522}

Iluzjonista

L'illusionniste
7,4 8 709
ocen
7,4 10 1 8709
7,0 7
ocen krytyków
Iluzjonista
powrót do forum filmu Iluzjonista

Ta animacja byłaby przepiękna, gdyby tylko nie była taka smutna... Do kalibru "Tria z Belleville" nie jest w stanie pretendować, ale i tak jest to świetny obraz, który przywołuje wspomnienia radości z małych rzeczy.

Budziol

Przepiękny obraz - samo oglądanie zachwyca, szkoda czasu na mruganie;)

ocenił(a) film na 7
Budziol

mnie tez "trio..." lepiej przypadlo do gustu z tego wzgledu, ze bylo po prostu lzejsze
w trio bylo pokazane jak z nikogo mozna stac sie kims, jak starajac sie, walczac mozna osiagnac cel
w iluzjoniscie mamy obraz zupelnie odwrotny - pomimo checi, staran, zamilowania do tego swoistego rodzaju sztuki obserwujemy jej upadek - z pelnej widowni do gabloty sklepowej
piekny, ale smutny obraz o szarosciach zycia
daje do myslenia, warto obejrzec

ocenił(a) film na 9
Budziol

Przecież właśnie w smutku i tych wygaszonych kolorach tkwi piękno tej animacji! Mnie zachwycił właśnie jej depresyjno-oldschoolowy klimat.

ocenił(a) film na 9
pigeon_girl

Otóż to!
---
"- Jak się nazywa to uczucie w głowie, uczucie tęsknego żalu, że rzeczy są takie, jakie najwyraźniej są?
- Chyba smutek, panie."
Terry Pratchett

pigeon_girl

Byla kiedys taka polska przygodowka pt. "Jack Orlando". Ten sam styl animacji!

ocenił(a) film na 9
Budziol

Ja osobiście stawiam film na równi z Trio z Belleville. Scenariusz równie ciekawy, obrazy nie wiem czy nie doskonalsze. Uczucie przebywania w miastach które odwiedza bohater, ich klimat i zapach można praktycznie odczuć na własnej skórze. Przepiękny film ze scenariuszem nie z tej epoki. Myślę, że to taka produkcja do której trzeba wracać w jesienne deszczowe wieczory,

ocenił(a) film na 9
monotype

Piękny i poruszający obraz. Bardziej przypadł mi do gustu niż Trio ale to już kwestia gustu. Momentami czułem się jak bym przechadzał się po ulicach starówki.

ocenił(a) film na 8
monotype

Francuzi, trzeba im to przyznać, wiedzą bardzo dobrze co to wrażliwość i subtelność. Film Chometa jest przyjemnie oldschoolowy i poczciwy. Co za kontrast do nowoczesnych animacji Pixara znanych przez każde dzisiejsze dziecko. Szkoda, że L'illusionniste nie jest równie popularny. Nie pamiętam kiedy ostatnio animacja zrobiła na mnie takie wrażenie, szczególnie emocjonalne. Wierność z jaką oddano Edynburg zachwyca. Uroczy film, który autentycznie zasługuje na widza.

użytkownik usunięty
Budziol

Właśnie dlatego była piękna. Oglądało się bardziej jak dramat niż po prostu animację. Baaardzo fajna kreska, super muzyka i scenariusz. Szkoda, że tego wytu filmy są przyćmiewane przez Shreki i Toy Story. Nie to, żeby one były słabe, po prostu ludzie nie zdają sobie sprawy z istnienia innej jakości filmów animowanych.

ocenił(a) film na 9

Z kolei mnie się 'Trio z Belleville' wcale nie podobało, no może poza animacją, a 'Iluzjonistę' baaardzo lubię :)

ocenił(a) film na 7

Właśnie tak trafiłem na ten film - szukając innej jakości animacji niż ta Disneya czy Pixara, które zdominowały rynek zachodniej animacji.

ocenił(a) film na 10
Budziol

Magician exist ;) A jeśli interesuje was iluzja zapraszam na moją stronę http://flame.xaa.pl oraz do polubienia mojej strony na facebooku http://www.facebook.com/pages/Flame/203122019761487

ocenił(a) film na 8
Budziol

Piękny film, interesująca fabuła, piękna kreska. Z mojej strony mogę powiedzieć, że urzekł mnie jeszcze bardziej z tego powodu, że byłam swego czasu w Edynburgu i ożyły wspomnienia :)

ocenił(a) film na 9
Budziol

jeśli coś jest SILNE to zawsze na + a smutek w tym filmie jest tak silny że to dzięki niemu na pewno jeszcze kiedyś to obejrzę ( ogladałem z 3 razy)

ocenił(a) film na 10
Budziol

Mnie się spodobała jeszcze jedna rzecz, mianowicie sposób pokazania niektórych postaci. Tzw. pokazanie ich zepsucia u niektórych było to w formie wyglądu u innych w formie charakteru ale świetny kontrast dawało to na tle dobrych pozytywnych postaci. Choć nie u wszystkich tak jest da się to dostrzec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones