PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=306522}

Iluzjonista

L'illusionniste
7,4 8 709
ocen
7,4 10 1 8709
7,0 7
ocen krytyków
Iluzjonista
powrót do forum filmu Iluzjonista

Niestety, kawałek histori bez początku ani końca mnie nie urzekł. Nie byłem w stanie polubić postaci magika, choć scenariusz nakazywał coś zupełnie innego we mnie starszy pan budził antypatię. Cała historia również jakoś nie zaskoczyła - no bo co to niby miało być? Że źli dają sobie radę chodząc po głowach tych dobrych? Czy może starszy pan nie chciał budzić naiwnej dziewczynki z jej dziecięcego snu sam wykazując się jeszcze większą naiwnością? Coś mnie najwyraźniej ominęło.
Plus za animację i za wdzięczne i nienachalne nawiązania do J. Tati. Wspaniale udało się też pokazać klimat końca lat pięćdziesiątych tym razem od strony tych, którzy za gwałtownie wdzierającą się, szeroko rozumianą nowoczesnością zwyczajnie nie nadążali i zostali skazani na śmierć w zapomnieniu.
Mimo zastrzeżeń - polecam.

użytkownik usunięty
Borys_17

Całkowicie się z Tobą zgodzę. Film mnie nie porwał swoją fabułą, wszystko było do przewidzenia, aczkolwiek magiczny klimat i piękno animacji zdecydowanie mnie wciągnęło. Chciałam poznać tę historię. Urzekła mnie karykaturalność postaci, za to wielki plus.

ocenił(a) film na 8
Borys_17

też nie zrozumiałam ,,przesłania", ale może zaliczmy ten film do artystycznych i uznajmy tę część filmu jako nieistotną :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones