PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=306522}

Iluzjonista

L'illusionniste
7,4 8 710
ocen
7,4 10 1 8710
7,0 7
ocen krytyków
Iluzjonista
powrót do forum filmu Iluzjonista

Od czasu "Tria z Belleville" Chomet jakoś mnie nie powala. Tutaj wrócił przynajmniej do przepięknej, niepowtarzalnej kreski, pełnej wdzięku, klasy i uroku. Ale efekt końcowy mnie nie powalił. Fabuła jak dla mnie zupełnie przeciętna, głównie bohaterowie nie powalają, w przeciwieństwie do uroczych i zabawnych postaci drugoplanowych. Historia z jednej strony prosta, a z drugiej o nie do końca przejrzystej wymowie. Że rzeczy materialne dają tylko iluzoryczne szczęście? No i?
Nie wiem, na mnie całość nie zrobiła takiego wrażenia, jakiego oczekiwałem po nowym filmie Chometa. Wszystko to wydało mi się jakieś takie puste, bezcelowe, pozbawione polotu i tej magii, która widziałem w pierwszych dwóch dziełach reżysera.
Jednak pomimo, iż całość mnie rozczarowała, uważam, iż film jest godny uwagi, choćby dla samej animacji i smaczków jakie nie są ze sobą poszczególne sceny i postaci.
Z resztą większości jednak film się bardzo podoba, więc może przekonajcie się sami, tylko uprzedzam, film jest strasznie powolny i miejscami może przynudzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones