PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 201
ocen
7,7 10 1 175201
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

Jako kryminał, film trzymający w napięciu, bardzo zagadkowy, powiewa grozą. Ale jeśli chodzi o historyczne fakty- mocno zniekształcony obraz inkwizycji i samej postaci historycznej Bernarda Gui- przedstawionego jako fanatycznego i krwiożerczego mordercy;)

ocenił(a) film na 8
gromit3

Nie zastanawiałbym się nad tym....opisy historyków również są czymś w rodzaju wyobrażeń na dany tema, najczęściej......podjąłbym się zamieszczenia takiego wpisu, gdybym znał osobiście tego inkwizytora :P

ocenił(a) film na 8
Strangel

Chodziło mi bardziej o historyków którzy przytaczają źródła, z których sam osobiście możesz wyciągać wnioski. Jeśli miałbym sugerować się maszynopisami np. pseudo historyka Grossa, Czy Umberto Eco- który stworzył dobry kryminał, ale jak wspominałem, mijający się z prawdą historyczną- to to jest oczywiście opieranie się na subiektywnych opiniach. A Bernarda Gui oczywiście nikt teraz znać nie może:P ale można przeczytać jego książkę" Księga Inkwizycji", lub posiłkować się już wcześniej przeze mnie przypomnianymi źródłami;)

gromit3

O to, to. Filmu jeszcze nie oglądałem, zrobię to jak skończę książkę. Ale już mnie uderza sposób, w jaki Eco zakłamał jedną z najświatlejszych postaci w dziejach Inkwizycji, czyli Bernarda Gui właśnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones