PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 210
ocen
7,7 10 1 175210
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

Skoro ta księga Arystotelesa mówiąca o śmiechu itd. była taka zła, niedobra i sprawiała, że ludzie podważali klasztorne nauki/przestawali wierzyć, to czemu stojący za wszystkim czcigodny Jorge... po prostu jej nie spalił na samym początku?

Shax

Bo to jednak była cenna wiedza. Niebezpieczna dla tych, którzy daliby się uwieść. ale przecież Jorge do nich nie należał, prawda?

ocenił(a) film na 7
zweistein

A tam. Nie przekonuje mnie takie tłumaczenie. :P Trochę naciągane jak na coś, co powinno wyjaśniać cały rdzeń fabuły i związywać wszystkie wydarzenia w jedną sensowną całość...

A nawet jeżeli to była taka cenna wiedza, to Jorge mógł zapoznać się z tą księgą, a potem ją spalić, prawda? Chyba był w klasztorze dostatecznie długo, by zdążyć to zrobić.

Shax

OK, zaproponuj inne wyjaśnienie... Jest inne?

Tak, mógł zniszczyć księgę, ale wówczas nie byłby jej strażnikiem.

ocenił(a) film na 7
zweistein

No właśnie o to mi chodzi. :P Nie ma porządnego, logicznego wyjaśnienia. A to czyni cały zwrot akcji trochę kiepskim. Między innymi za to potrąciłem nieco z oceny temu filmowi.

Shax

Ale to jest logiczne: samotny strażnik, który nie dopuszcza, żeby Tajemnica została upubliczniona, czerpiący przyjemność z tego, ze tylko on ją zna.
Konstrukcyjnie się broni. Problem tylko, że zbyt wiele osób miało do tej wiedzy dostęp. Ale gdyby nie miało, nie byłoby kolejnych paciorków fabuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones