PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 204
oceny
7,7 10 1 175204
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

WDF?:)

ocenił(a) film na 6

Czemu większość mnichów wygląda jakby urwała się z imprezy Halloween? :)

ocenił(a) film na 10
Kornelia999

Celowe przedstawienie średniowiecza i ówczesnego duchowieństwa w najbardziej odrażającej możliwej formie.

ocenił(a) film na 9
pawelecki96

Bzdura. Mysłisz ze oni do dentysty chodzili? NIE! a w dodatku srali pod siebie i wycierali srake kapusta niestety takie było średniowiece wystarczy troche poczytac

ocenił(a) film na 10
Szalik999

Nie chodzili, ale czy uważasz jakość ich uzębienia za dzieło stomatologa?! Nie uważam się za znawcę od średniowiecza, ale coś tam jednak o tej epoce wiem. Umberto Eco w powieści "Imię Róży", a potem Jean-Jacques Annaud w swoim filmie, przedstawili średniowiecze maksymalnie odrażające, bo chcieli w ten sposób nasilić uczucie niechęci do czternastowiecznego duchowieństwa i Inkwizycji.

ocenił(a) film na 9
pawelecki96

Możliwe ale prawdą jest że średniowiecze to epoka brudu, ciemności i inkwizycji właśnie i obraz średniowiecza w tym filmie nie wydaje mi się z tego co pamietam jakos specjalnie pzesadzony zreszta dzisiaj mam zamiar sobie odswiezyc ten film:)

ocenił(a) film na 8
Szalik999

Co wy wszyscy wiecie o średniowieczu?

ocenił(a) film na 9
patryk_B

uświadom nas

użytkownik usunięty
patryk_B

Tyle, ile wiemy z lekcji historii, programów dokumentalnych - dalej, z bardziej profesjonalnie opracowanych źródeł, jak publikacje osób "siedzących w temacie" - gdyby człowiek miał rozmawiać tylko o rzeczach, których jest pewien, to o niczym by nie rozmawiał.

użytkownik usunięty
pawelecki96

No właśnie, że jakoś ich uzębienia nie była dziełem stomatologa, a była uwarunkowana od jego braku.

użytkownik usunięty
Kornelia999

Fakt...no, ale najpewniej za ładni to oni nie byli - nie podejrzewam, aby obcinali paznokcie - o owłosienie też jakoś pewnie nie dbali, przez co te resztki włosów były brudne, tłuste...uzębienie też szczątkowe...inna sprawa, że chyba wtedy panowała jakaś moda na zakonników z wyjątkowo dużymi nosami. -.-

ocenił(a) film na 8
Kornelia999

WTF jak już:p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones