PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1214}

Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Indiana Jones and the Temple of Doom
7,5 162 867
ocen
7,5 10 1 162867
7,5 38
ocen krytyków
Indiana Jones i Świątynia Zagłady
powrót do forum filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Nie chcę się rozpisywać na temat efektów specjalnych itp ale np. scenę w samej Świątyni gdzie Willi jest przywiązana a Indiana nie jest sobą to bym skrócił o połowę. Natomiast najfajniejszy fragment to ten w Pałacu Maharadży jak podawali do stołu:)
A w ogóle to druga część nie jest taka miodna jak 1 i 3 część ale to subiektywna ocena.

ocenił(a) film na 7

To prawda 2 jest marna i nie dorównuje 1 i 3

użytkownik usunięty
kuba2011

2 jest porażką, i ratują ją jedynie łądne plenery, muzyka, efekty i sam Indiana Jones (ale też nie zawsze).

użytkownik usunięty

fajny,ale ''Poszukiwacze zaginionej arki'' fajniejsze :D

Zgadzam się, uwielbiam Indianę Jonesa, ale II część to porażka. ta akcja z sercem i wyrywaniem go gołą dłonią ...pfff

Tak to zdecydowanie najgorsza część ale jest klimat indiany który motywuje do oglądania.

ocenił(a) film na 10
rafkar93

Bzdury gadacie. A już napewno nie zniosę dziwaków, którzy twierdzą że najnowsze przygody Indiany są lepsze od Świątyni. O gustach się nie dyskutuje, ale taki gust to maksymalna porażka. Ta część jest tak samo dobra jak Poszukiwacze i Krucjata. To że jest inna nie znaczy, że gorsza. Moim zdaniem to właśnie tutaj mamy najwięcej pamiętnych momentów
- rozróba w Restauracji/pościg ulicami Shanghaiu
- obiad u Maharadży
- tunel/pokój pułapka
- ceremonii ku czci Kaali
- ucieczka wagonikiem
- finał na moście
Ta część ma także najlepszy początek (stylizowany na Jamesa Bonda), oraz najlepszy finał z trylogii. Najbardziej trzymają w napięciu. Mogę się także pokusić o stwierdzenie, że soundtrack jest także najlepszy z całej trylogii.
Jeśli miałbym wybierać to moją ulubioną częścią jest i tak Krucjata. Ale pozostałe dwie to też 10tki. Nic nigdy nie dorówna tej wspaniałem trylogii. Oglądałem każdą z trzech części po 50 razy i nadal mi się nie znudziły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones