PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1214}

Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Indiana Jones and the Temple of Doom
7,5 162 867
ocen
7,5 10 1 162867
7,5 38
ocen krytyków
Indiana Jones i Świątynia Zagłady
powrót do forum filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego data premiery tego filmu w Polsce według Filmwebu jest 31 grudnia 1990 ,skoro ja oglądałem ten film w kinie w Polsce w połowie lat 80-tych (to był chyba 1985 lub1986 rok ) i to kilakakrotnie...Daty podane na Filmwebie są zupełnie nieprawdziwe. Proszę o skorygowanie przez osobę merytorycznie kompetentną z redakcji "Filmweb" informacji dotyczących tego filmu.

ocenił(a) film na 8
dragon_filmaniak

Wprawdzie nie jestem z redakcji portalu, być może nie jestem też merytorycznie kompetentny, ponieważ swoją wypowiedź oprę na domysłach i tym co przeczytałem kiedyś w jakimś innym temacie. Mianowicie filmweb ma taki idiotyczny zwyczaj zamieszczania daty... "ostatniej premiery"? Nie wiem jak to nazwać i czy w ogóle można nazywać wznowienie wyświetlania filmu w kinach po kilku latach premierą? Niemniej tak to wygląda, że gdy stary film jest na powrót wyświetlany w polskich kinach to filmweb wstawia nową datę premiery w Polsce. Dlatego przy "Casablance" (1942) widnieje rok 2009 jako data polskiej premiery, a przy "Dyktatorze" (1940) 2008r. Być może tak samo jest w przypadku "Świątyni Zagłady", chociaż jak mówiłem, opieram się wyłącznie na domysłach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones