PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564833}
6,6 37 703
oceny
6,6 10 1 37703
5,9 9
ocen krytyków
J. Edgar
powrót do forum filmu J. Edgar

Do tego nalezy dodac szacunek i patriotyzm. Szacunek dla czlowieka, ktory stworzyl instytucje
zwalczajaca zlo, ktorego przecietny obywatel sie obawia i patriotyzm wyrazony poswieceniem
calego zycia dla idei panstwa prawa. Film Eastwooda dla mnie jest holdem zlozonym temu ponad
miare pracowitemu, pedantycznemu czlowiekowi z wizja, Jak bardzo brakuje takich ludzi dzisiaj
my Polacy powinnismy to wiedziec najlepiej. Moze dlatego tak uwielbiamy szydzic z
amerykanskosci filmow amerykanskich. Paradoks, nieprawdaz? Rezyser i scenarzysta wg mojej
opinii w bardzo delikatny sposob przeslizneli sie po biografii tak znaczacej postaci w historii
USA.. Nie wyolbrzymiajac niczego nie unikali kontrowersyjnosci charakteru glownej postaci. Ten
film to jedynie szkic biograficzny reszty, jesli ktos lubi prawde, nalezy szukac ale nie w kinie. A to
ze ktos ma jakies preferencje seksualne nie powinno rzutowac na jego dokonania.

ocenił(a) film na 7
zarkadiusz7

Ale to, że był aktywnym rasistą, przy jednoczesnym piastowaniu wysokich stanowisk, już by mogło :)

ruararta

O ile mi wiadomo Hoover bardzo intensywnie zwalczal rasizm i bojowki rasistwskie takie jak black legion czy ku klux klan. Jesli to jest aktywny rasizm to nie mam zdania. Moze chodzi o komunistow, ale to raczej opcja polityczna lub inaczej, ideologiczna.

ocenił(a) film na 7
zarkadiusz7

Odnoszę się do filmu, oficjalnej historii zresztą chyba jeszcze nie ma.
W filmie jego rasizm był pokazany nienachalnie, choćdobitnie, jako zresztą element wychowania wyniesionego z domu. Nie idzie tylko o to, że posiadał czarne służące (i w jaki sposób jego matka traktowała własne) ale i o to, jakim stosunkiem darzył wystąpienia i postać Martina Luthera Kinga.

ruararta

Zatrudnianie czarnych kobiet jako sluzace nalezalo do tradycji, ktora siega daleko w glab niechlubnej czesci historii tego kraju. To jest fakt, ale to jeszcze nie swiadczy o rasistowskim podejsciu a korzystaniu z najprostszych rozwiazan, poniewaz na rynku pracy najlatwiej bylo wlasnie o czarne sluzace. Druga sprawa to organizacja jaka prowadzil Hoover miala na celu inwigilacje wszelkich zorganizowanych ruchow ze wzgledu na bezpieczenstwo wewnetrzne kraju, takze ruch powstaly wokol postaci chryzmatycznego Kinga nie byl zadnym wyjatkiem. Inna sprawa to jakosc wyznawanych idei murzynskiego lidera, ktore nie wiele mialy wspolnego z idea pojednania i wspolpracy, a odwrotnie byly to idee separacyjno - roszczeniowe, ktore w rzeczywistosci prowadzily mniejszosci do marginalizacji w zyciu publicznym niejako na wlasne zyczenie. Problem ten drazy kraj do dzis.

ruararta

Taki amerykański pisior, znaczy.

zarkadiusz7

cenię ironie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones