PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564833}
6,6 37 705
ocen
6,6 10 1 37705
5,9 9
ocen krytyków
J. Edgar
powrót do forum filmu J. Edgar

Aktualnie czytam książkę o FBI i Edgarze Hooverze. Wiele osób kwestionuje to , iż Hoover nie był homosiem. Jednak ja po przeczytaniu książki wiem , że nie był on żadnym homosiem , a małżeństwa nie zawarł , gdyż kobieta "mogła sprowadzić go na złą drogę". Polecam tę książkę , opisano w niej operacje , o których przez lat nie było wiadomo , takie , o których nie wiedzieli nawet prezydenci USA , gdy FBI działało poza prawem bez wiedzy nikogo z władz. Tytuł książki : Wrogowie.Historia FBI. Ja kupiłem w Empiku za bodajże 59 złotych. Autor , Tim Weiner , napisał także książkę o CIA ("Dziedzictwo Popiołów.Historia CIA) , jednak z tego co czytam w FBI , to wydaje mi się , że historia FBI jest ciekawsza ze względu tego , że znacznie dłużej istnieje. Zresztą , w początkowych latach istnienia CIA było one szpiegowane przez FBI , bo było ono nieudolne i słabo wyszkolone. Słowem - opisane mamy tam wszystko o Hooverze , jego stosunkach wobec różnych prezydentów , wywiadzie i kontrwywiadzie FBI , walce z komunizmem Hoovera , itp. itd.

ocenił(a) film na 7
adamusio

Dzięki, zapoznam się z książką :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones