7,4 78 670
ocen
7,4 10 1 78670
24 082
chce zobaczyć
7,7 21
ocen krytyków
{"rate":7.66667,"count":21}
{"type":"film","id":73,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jackie+Brown-1997-73/tv","text":"W TV"}]}
Jackie Brown

Stewardessa mieszkająca w Kalifornii przewozi nielegalnie pieniądze z Meksyku do Los Angeles - i dostarcza je handlarzowi broni, który współpracuje z gangsterami. Dwaj agenci FBI wpadają na trop jej działalności, żądają posłuszeństwa i współpracy. Ona próbuje ich przechytrzyć.

opis dystrybutora dvd

Jest to ekranizacja powieści Elmore Leonarda "Rum Punch". Film w zupełnym innym klimacie niż "Pulp Fiction", czy "Wściekłe Psy". Jest spokojniej, kamera nie śpieszy się nigdzie, historia, choć pogmatwana to jednak tworzy spójną i dość jasną całość. Jackie Brown jest stewardessą, która dorabia do pensji przemycając pieniądze dla handlarza bronią Ordella. Policja niestety wpada na trop szajki przestępczej, zaczyna śledzić Jackie... Bohaterka szuka sprzymierzeńca i znajduje go przez przypadek w osobie Maxa, starszego mężczyzny który myśli już o spokojniejszym życiu. Zaczynają razem knuć sprytny i przewrotny plan przechytrzenia i Ordella i policji, a przy okazji mogą uzyskać kupę forsy. Stworzono, w tym dość innowacyjnym jak na Tarantino kinie, wiele ciekawych postaci. Na przykład rola De Niro jako nieudacznika (ciekawe wąsy i zaskakujące postępowanie wobec Bridget Fondy), Fondy jako wiecznie "najaranej" lolitki, Jackson jako bezkompromisowy, ostry gangster. Jednak w szczególności chwalono powrót do kina Pam Grier, królowej filmów tzw. "blaxploitation", czyli czarnego kina lat 70. Film ciekawy, choć niezbyt miło przyjęty przez fanów talentu Tarantino.

luz_marios
opis użytkownika

Czarnoskóra stewardessa Jackie Brown (Pam Grier), przemyca z Meksyku do Kalifornii pieniądze dla bezwzględnego handlarza bronią Ordella Robbiego (Samuel L. Jackson). Pewnego dnia zostaje zatrzymana przez agentów federalnych Raya Nicolette (Michael Keaton) i Marca Dargusa (Michael Bowen), którzy znajdują przy niej dolary i kokainę. Jackie grozi więzienie i utrata pieniędzy Ordella. Przebiegła kobieta postanawia pracować zarówno dla policji, jak i dla gangstera.

ron_whisky
opis użytkownika

Czterdziestokilkuletnia stewardessa, tytułowa Jackie Brown, przewozi przez granicę pieniądze groźnego gangstera, Ordella Robbiego. Pewnego dnia zostaje przyłapana przez dwóch agentów FBI, którzy chcą za wszelką cenę dopaść Ordella. Proponują Jackie układ. Ta przystaje na propozycję agentów, jednak sama też obmyśla swój własny plan. Pomaga jej zakochany w niej poręczyciel, Max Cherry.

Pan_Nawrocki
opis użytkownika

Stewardesa Jackie Brown dorabia do pensji przemytem pieniędzy i kokainy na zlecenie potężnego gangstera Ordella Robbiego. Pewnego dnia zostaje zatrzymana na lotnisku przez agentów federalnych. Ordell wykupuje ją z więzienia za kaucję, by zlikwidować niewygodnego świadka. Jackie obiecuje mu milczenie za 100 tys. dolarów. Gangster zgadza się, nie podejrzewając nawet, że kobieta wcześniej poszła na układ z FBI i w zamian za umorzenie sprawy zobowiązała się wystawić Ordella. Ale ani gangster, ani federalni nie wiedzą, że Jackie ma już dość takiego życia i postanawia wyprowadzić w pole wszystkich. A przy okazji zgarnąć pół miliona dolarów.

opis dystrybutora dvd

Los Angeles - miasto aniołów i przestępców. Podczas powrotu z Meksyku, agent federalny Ray Nicolet (Michael Keaton) i miejscowy policjant Mark Dargus (Michael Bowen) zatrzymują podniebną szmuglerkę Jackie Brown (Pam Grier). Stewardessa Jackie, obeznana ze światem przestępczym, domyśla się co może wyniknąć z układu, który zaproponowali jej stróże prawa. Postanawia zabezpieczyć swoją przyszłość i zwraca się o pomoc do agenta ubezpieczeniowego Maxa. Max Cherry (Robert Forster) poznając Jackie łamie swoje dotychczasowe zasady i angażuje się uczuciowo z klientką. Chociaż przyrzekł sobie, że już nigdy nie zakocha się w kobiecie, chce za wszelką cenę wyciągnąć ją z chwilowej opresji. Jackie znajduje się w potrzasku między wymiarem sprawiedliwości, a swoim zleceniodawcom - handlarzem bronią i narkotykami Ordellem Robbiem (Samuel L. Jackson). Ordell Robbie w prowadzeniu swoich zawiłych i nielegalnych interesów jest bezwzględny, niekompetentnych pracowników usuwa nie tylko ze swojej drogi, ale także z tego świata.

Sunny
opis użytkownika


Ordell Robbie (Samuel L Jackson) jest handlarzem bronią. Dowiaduje się, że jeden z ludzi, z którymi współpracuje został aresztowany.. Jest nim niejaki Beaumont Livingston (Chris Tucker). Jako, że przebywał on na zwolnieniu warunkowym, wisi nad nim wyrok kilku lub nawet kilkunastu lat więzienia. Ordell postanawia wpłacić za niego kaucję. Gdy Beaumont znajduje się w domu, "wybawiciel" składa mu wizytę. Podstępem zwabia go do bagażnika samochodowego, by wywieźć go i zamordować. W ten sposób pozbywa się niewygodnego świadka, który pod naciskiem mógłby go wydać. Jackie Brown (Pam Grier)jest stewardessą, która zajmuje się nielegalnym przewożeniem pieniędzy z Meksyku dla Ordella Robbie. Zostaje złapana przez policję, ponieważ wydał ją Livingston. Scenariusz się powtarza, znów zostaje wpłacona kaucja i wszystko wskazuje na to, że Jackie jest kolejnym niewygodnym świadkiem do usunięcia. Tym razem sprawy potoczą się inaczej...

Arkadiuszk44
opis użytkownika

Jackie Brown (Pam Grier) to stewardessa pracująca dla tanich regionalnych linii lotniczych Cabo Air. Zarazem tajny kurier szmuglujący z Meksyku do Kalifornii pieniądze i narkotyki dla miejscowego gangstera Ordella Robbie (Samuel L.Jackson).Kiedy podczas kolejnej próby przemytu zostaje przyłapana przez dwóch agentów federalnych - Nicollette'a (Michael Keaton) i Dargusa (Michael Bowen) grozi jej długotrwała odsiadka. Chyba że zacznie sypać... Jackie wpada jednak na szatański plan, jak przechytrzyć stróżów porządku i zarazem bezwzględnego kryminalistę. Do pomocy angażuje miejscowego poręczyciela, Maxa (Robert Forster) z którym zamierzają ukraść pieniądze należące do bandyty a jego samego postawić przed obliczem sprawiedliwości. Plan nie będzie jednak łatwy do wykonania...

MilesQuaritch
opis użytkownika