Bridget Fonda 

Bridget Jane Fonda

7,6
4 119 ocen gry aktorskiej
Bridget Fonda
Bridget Jane Fonda przyszła na świat 27 stycznia 1964 roku w Los Angeles (Kalifornia, USA). Jest reprezentantką trzeciego pokolenia aktorskiej dynastii Fondów - wnuczka Henry'ego, córka Petera, siostra Justina, siostrzenica Jane. Bridget zaraziła się aktorskim bakcylem po występie w szkolnym przedstawieniu "Harvey". Po raz pierwszy wzbudziła szerokie zainteresowanie i otrzymała nominację do Złotego Globu, zagrawszy w "Skandalu" postać Mandy Rice-Davies, jedną z młodych kobiet zamieszanych w skandal seksualny z lat 60., który miał miejsce w angielskich kręgach rządowych. W pierwszych latach swojej kariery Fonda pojawiła się w kilkunastu filmach, z których  największą uwagą cieszyły się "Bez zahamowań", gdzie zagrała młodszą siostrę Blair Brown i thriller "Sublokatorka", w którym towarzyszyła innej wschodzącej gwieździe - Jennifer Jason Leigh. Po zdobyciu reputacji aktorki głównego nurtu w filmie akcji "Kryptonim Nina", Fonda pojawiła się w niekomercyjnym, niezależnym obrazie "Dynamika ciał". Spróbowała również sił w komedii, grając u boku Nicolasa Cage'a w "Dwóch milionach dolarów napiwku". W 1996 roku otrzymała jedną z głównych ról w dramacie Harolda Beckera "Ludzie miasta". Później pojawiła się w kryminale Quentina Tarantino "Jackie Brown" z tytułową rolą Pam Grier. W kolejnych latach wystąpiła m.in. w komediowym horrorze "Aligator - Lake Placid", francusko-amerykańskiej koprodukcji "Pocałunek smoka", "Niezwykłym dziecku" (nominacja do Złotego Globu) i baśni "Królowa śniegu". Prywatnie Fonda od 2001 roku jest żoną kompozytora Danny'ego Elfmana, z którym ma syna.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 stycznia 1964

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

mąż Danny Elfman (od 29.11.2003), syn Oliver Henry Milton (ur. 2005)
W 1997 roku zaoferowano jej tytułową rolę w serialu "Ally McBeal", ale odrzuciła ją, żeby skupić się na karierze kinowej. Angaż otrzymała Calista Flockhart.
Jest wnuczką Henry'ego Fondy.
Jest siostrą Justina Fondy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kurde, świetna aktorka

ona już nie gra?

Jedna z tych aktorek,która łączy w sobie zarówno talent jak i urodę.Wydaje mi się,że nie raz udowodniła,że znakomicie potrafi grać i dorównuje pozostałym członkom rodziny Fondów.Bardzo ją lubię i cenię.

Geniusza Fondów w niej niezbyt wiele. Aktorką jest klasy ojca, Petera, choć w takim kult-filmie jak "Easy Rider" raczej nie zagra. W porównaniu z Jane wypada już średnio, a z Henrym, hmmmm, z Henrym wogóle mało kto może się równać.

Głupio wygląda, gdy w biografii podaje się tytuł "Bez powrotu", a w wykazie filmów jest "Kryptonim Nina"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones