PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=428472}
4,4 25 299
ocen
4,4 10 1 25299
4,6 9
ocen krytyków
Jeż Jerzy
powrót do forum filmu Jeż Jerzy

Z całym szacunkiem, ale co w tym takiego fajnego, że wszyscy się tak podniecają?
Animacja kiepska, wręcz szkaradna, gorsza nawet od "Włatców móch". Chociaż Czesia akurat lubię :)

ocenił(a) film na 6
matteo8282

Jeśli według Ciebie jest to brzydsze od "Władców móch" (a to ta sama technologia), to chyba nie ma o czym rozmawiać...

speiderman

Może nie tyle brzydsze, co dziwniejsze... Jeż erotoman i alkoholik... no comment

ocenił(a) film na 6
matteo8282

Cóż, we "Włatcach móch" też były przeróżne dziwactwa :). Zresztą nie takie postacie już powstawały, a Jerzy to klasyk polskiego komiksu, choć taka konwencja nie musi się każdemu podobać (ale polecam się zapoznać).

speiderman

O komiksie nie słyszałem, a z tonu wypowiedzi wnioskuję, że Jerzy to postać niemal kultowa i niema to bynajmniej nic wspólnego z filmem...

ocenił(a) film na 6
matteo8282

jeżeli nie słyszałeś o komiksie, to najpierw się z nim zapoznaj, a dopiero PÓŹNIEJ krytykuj

iron_marcin

ja nie krytykuję komiksu, tylko najwyżej zwiastun, bo filmu jeszcze niema i nie pasuje mi ogólna koncepcja filmu...

matteo8282

wiesz to dla tych co lubia animacje jak southpark beawis i buthead.śliczna animacja nie jest najważniejsza.klimat ma tu większe znaczenie.

matteo8282

To nie chodź do kina tylko obejrzyj "Małą Syrenkę" tam jest zajebista animacja... i syrenka jest cnotliwa alkoholu nie pije...
dla mnie trailer jest super i czy ty aby nie masz rozdwojenia jaźni lubisz "Władców.." a nie "Jeża.."
bo jak piszesz Jeż jest niemoralny??? a Czesio którego tak lubisz jest???

ocenił(a) film na 6
Princess__Leia

Czesio jest grzeczny i zawsze mówi wszystkim dzień dobry, nawet jak go spławiają :).

matteo8282

jeż był sławny już w latach 90, w których się zresztą narodził z tego co wiem. I zdecydowanie jest kultowy. Mam masę znajomych, którzy nie czytają żadnych komiksów, a jeża znają doskonale.

ocenił(a) film na 8
crbbb

Pamietam jak wystepowal w ślizg'u , chetnie zobacze co u niego ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
matteo8282

No pewnie, że Jerzy to postać kultowa, kto go nie zna Oo?

Ale film coś zwalą mi się wydaje

użytkownik usunięty
matteo8282

"Animacja kiepska, wręcz szkaradna, gorsza nawet od "Włatców móch"."
- Żartujesz? Animacja z "Włatców móch" jest porażką w porównaniu do tej z "Jeża Jerzego", która moim zdaniem jest niesamowita i trzyma pełen klimat... Przede wszystkim jest staranniejsza, bogatsza w detal. Genialna kreska! Forma jak najbardziej adekwatna do treści.
Jaram się hehe :)

ocenił(a) film na 4

Ahahaha, wszystko jasne.
Matte- jeśli dajesz Scorsese 3 gwiazdki, a filmidle polskiemu 9 - nie wiem co tu robisz.

ocenił(a) film na 4
matteo8282

Chodzi o klimat, wspomnienia, stare czasy związane z Jeżem!

I tak samo- uważam, że profanacją jest w ogóle porónwywanie tak genialnego tworu jakim jest Jeż do Władców, którzy są poniżej każdego poziomu.

ocenił(a) film na 4
interplaygirl

Matte, dziecko, ile Ty masz lat?
Jak nie znasz fenomenu komiksu Jeża, to nie mamy o czym rozmawiać w ogóle: )

ocenił(a) film na 6
interplaygirl

Zgadzam się z przedmówcą.

Numenesse

19, a bo co? i do tej pory nie słyszałem jeszcze o żadnym jeżu, i nie będę płakał z tego powodu...

matteo8282

widać że o żadnym jerzu(pekniętym) niesłyszałeś.

ocenił(a) film na 6
jezi86

rozwaliłeś mnie, nie mam już nic do dodania

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
nat_one

faktycznie, nie mam nic przeciw oglądaniu "kmiotkom", jak nie zawrócą ci w głowie i ogląda się coś ponad to
i pomyśleć, że gość jest ode mnie tylko o rok starszy

matteo8282

Władcy much to nie udolna kopia South Park a Jeż Jerzy przedstawiaja naszą polską szarą rzeczywistość z przymrużeniem oka!

gng4400

http://www.youtube.com/watch?v=VWtsJUoBua4&feature=player_embedded nic wiecej nie trzeba dodac :) mam nadzieje ze jescze zrobia serial :P

użytkownik usunięty
EvilNicks

Właśnie dlaczego nikt nie wpadł na pomysł zrobienia serialu,który byłby odrutką na "lukrowatość oraz śłitaśność" polskiego kina rozrywkowego i debilnych telenoweli w rodzaju "plebanii"...

jeszcze zeby byl dubbing polskich raperów jak w ziomku

matteo8282

jak to czym , każdy kot czytał kiedyś komiks to na to czekał :D

ocenił(a) film na 3
matteo8282

Z calym szacunkiem ale Jerzy byl zajefajnym komiksem jak sam popylalem na desce, wtedy ukazywal sie na lamach gazety slizg, dobre 15 lat temu. Komiks nabijal sie z naszych realiow, tepych nacjonalistow i niedorozwinietego dresa. Widzialem zwiastuny i zapowiada sie dobrze a co do animacji to jest dokladnie taka (wszysctkie postaci) jak je pamietam z komiksu i bardzo dobrze, jako kinooperator mam juz dosc badziewia w 3d czy przekombinowanych filmow. W Jezu licze na to ze nie oprawa graficzna bedzie wazna a tresc tak samo jak w komiksie. Pozdrawiam

goldfinch83

widzisz w Stanach mają Spider Mana, Captain America itd i jarają się jak ekranizują te komiksy a w Polsce Jeż Jerzy jest kultową postacią dla ludzi z mojego rocznika i lubiących kulturę hip-hopową.

igorros

Obawiam się, że film będzie kiepskim żartem słany, ale kresce nie można nic zarzucić. Bardzo "ładnie" narysowane.
Czy się to komuś podoba czy nie - Jeż Jerzy wszedł do kanonu polskiego komiksu, obok Kapitana Żbika czy też Kajko i Kokosza

ocenił(a) film na 6
igorros

Oj nie tylko dla ludzi lubiących hip-hop :] (znaczy no tą kulturę też )

Hideki_zuo

da się jakoś usunąć ten temat?? bo znudziła mi się dyskusja na temat tego jeża i śmieszą mnie ci, którzy myślą, że jeśli znają Jeża J. to trzeba im pomniki stawiać, tacy są fajni

ocenił(a) film na 6
matteo8282

a mnie śmieszą tacy pseudo krytycy filmowi i wielcy intelektualiści ....
ogarnij się, zjedz dobry obiad, obejrzyj jakiś film , zjedź na ręcznym i ogólnie wyluzuj

Hideki_zuo

dobra bez nerwic, ale można skasować ten temat czy nie ??

użytkownik usunięty
matteo8282

Chcesz to kasuj, ja o Jeżu wiem niewiele, ale jeśli chodzi o samą animacje to efekt wizualny jest niesamowity.

dobra niech już będzie jak jest, wszystko się okaże po premierze...

matteo8282

Ja byłam na pokazie przedpremierowym i nie polecam tego filmu. ja się zawiodłam

Yvonne_6

Yvonne powiedz to jeszcze w kazdym temacie :]
zeby kazdy przeczytal, i dodaj osobny topic ;)
A nawiazujac do tematu tego topicu, rodzaj animacji zdecydowanie lepszy niz we wlatcach ! i zart bardziej ciety : ) mysle, ze niewielu widzow bedzie zawiedzionych ;)

ocenił(a) film na 6
Yvonne_6

Patrzac na zdjecie Yvonne nic dziwnego ze sie jej nie spodobal .... FLAME WAR TIME 2 START ! HELL YEAH !

ocenił(a) film na 7
matteo8282

A mnie Jeż Jerzy zainteresował. Natomiast dla mnie osobiście (podkreślam!) Włatcy to szczyt debilizmu. Zupełnie mi nie pasuje. Fakt że już sporo po 30tce a to może dla nastolatków ale za nic, za nic przebóg nie rozumiem co ludzie w tym widzą :/

ocenił(a) film na 6
matteo8282

Jez Jerzy to klasyka ... wychowywalem sie na gazecie "Ślizg" a nie bylem skejtem tylko metalem ... Slizg byl kwintesencja mojego licealnego buntu w latach 90 a jez jezy i jego bezpardonowe przygody idealnie przenikaly sie z rzeczywistoscia Warszawskiej Pragi Pld na ktorej sie chowalem....

Jez jerzy to prekursor wspomnianyych tutaj przez kogos "Wlatcy Much" czy chocby ksiazki pani maslowskiej "Wojna Polsko ruska pod sztandarem bialo czerwonym" (czy jakos tak)

Niemniej jednak jez jerzy to prawdziwy i 100% polski soczysty pastisz ... polskiej rzeczywistosci i polskiej popkultury ...


Komiks kultowy pokolenia 1980-84 a moze nawet i 85

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones