PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1313}

Kabaret

Cabaret
8,0 35 956
ocen
8,0 10 1 35956
8,5 32
oceny krytyków
Kabaret
powrót do forum filmu Kabaret

Liza Minelli

ocenił(a) film na 10

Cudowna, zachwycająca, czarująca, urocza, śliczna, ujmująca, spektakularna, niepowtarzalna. Jak jej nie pokochać? Renee, Kasia Zeta a nawet Nicole nie mogą się z nią równać.
Co do, filmu jest genialny. Mnóstwo niedopowiedzeń zmuszających do samodzielnego myślenia. Najlepszy musical!Perła

użytkownik usunięty
SeverussSnape

Nie porównywałabym Lizy do aktorek grających w Chicago czy Moulin Rouge. Inny był cel tworzenia tamtych filmów.

Liza Minelli bardzo podobała mi się jako Sally. Pokazała, że choć nie jest piękna, ma niesamowity talent - gra, śpiewa, tańczy, po prostu czaruje sobą na ekranie. Szkoda, że tak smutno skończyła się jej kariera.

ocenił(a) film na 8

Jak byłam młodsza byłam zachwycona postacią Sally zagraną przez Lizę. Kiedy obejrzałam niedawno dostrzegłam jak bardzo jest teatralna, przerysowana, groteskowa, kabaretowa. Powiem więcej jej postać jest głupią, pustą dziewuchą. Może nawet wyrzuciłabym literkę "e" ze słowa dziewucha. Nie polubiłam tym razem Sally. Czar prysł.

ocenił(a) film na 10
ogonktorymachapsem

Sally po prostu żyła tak jak potrafiła.
Rola jest celowo przerysowana jak i cały film. Absurd miesza się z ponurą, przedwojenną rzeczywistością Berlina.

ocenił(a) film na 8
ogonktorymachapsem

Ani ona głupia, ani pusta, choć z pewnością - co też wynika z Twojej wypowiedzi - nie pozostawia widza obojętnym, nie jest to "letnia" postać... Fascynująca (momentami przerażająca) była jej determinacja do zrobienia scenicznej kariery, te jej mrzonki, to samooszukiwanie się, że sukces jest tuż tuż, że może jutro, najpóźniej pojutrze coś się wreszcie wydarzy, że życie wreszcie się zmieni - była w tym wszystkim jakaś niesamowita rozpacz, jakiś rys tragizmu... No i jeszcze sprawa z ojcem - Sally miała doskonały przykład na to, że sama byłaby fatalną matką...

ocenił(a) film na 10
Urwany_Film

Zgadzam się. To wszystko czyni ją jedną z najbardziej złożonych i najlepiej zagranych postaci w historii kina. Oderwanie od niej oczu jest niemożliwe.

użytkownik usunięty

A ja się nie zgadzam. Uważam, że Liza w tamtym okresie była piękną kobietą.

ocenił(a) film na 9
SeverussSnape

Jest rewelacyjna i niepowtarzalna! Ta rola była dla niej stworzona!

ocenił(a) film na 7
SeverussSnape

Ja osobiscie wole aktorki z chicago

ocenił(a) film na 9
SeverussSnape

Cudowna jest ta jej fryzurka na Myszkę Miki, podkreślająca groteskowość granej postaci.

ocenił(a) film na 9
SeverussSnape

Wizualnie bardzo mi się nie podobała, do czasu gdy zaczęła tańczyć! Kapitalna! (Poza tym kocham choreografię Fosse'a). Wydaje mi się że Zeta grając Velmę próbowała się na niej wzorować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones