PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752130}
6,5 39 142
oceny
6,5 10 1 39142
4,6 24
oceny krytyków
Kamerdyner
powrót do forum filmu Kamerdyner

Po filmie mam wrażenie że Kaszubi są jedynie tłem dla pokazania pokręconej rodziny von Krauss, jeśli nie znasz realiów życia tamtej społeczności, tych kolorytów , zwyczajów i ostatecznie ciężkich losów wojennych to ten film Ci tego nie pokaże a właściwie można potraktować te wyrywki jak zwiastun tej ciekawej i smutnej historii. Historii ludzi w których Polskość to był fundament a ich tożsamość często okupiona była krwią... mnie film zachęcił do zgłębiania tematu , film ogląda się bardzo dobrze , ładne ujęcia ciekawa fabuła. Genialny Gajos, Woronowicz i Simlat. Bardzo się natomiast zawiodłam na Fabijańskim ...mam wrażenie że potrafi grać tylko "siebie'' Pierwsze jego role bardzo mi się podobały i on sam także bardzo;-) a im dalej w las tym więcej Fabijańskiego z tą dziwną manieryczną flegmą, i taka ta gra podobna do innych jego postaci. Film polecam i zachęcam do zgłębiania zapomnianej historii Kaszub.

ocenił(a) film na 8
farina280379

No wreszcie recenzja z którą się zgadzam... Na obronę warto dodać, że w odróżnieniu np. od Pokłosia film coś jednak tłumaczy. Fabijański mało plastyczny, mało aktorski. Postać "odgrywa" ale ją "nie jest".
No i te wkłady do zniczy udające świeczki w przystani... Strasznie kiczowate...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones