PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643366}

Kapitan Phillips

Captain Phillips
7,7 217 833
oceny
7,7 10 1 217833
7,4 35
ocen krytyków
Kapitan Phillips
powrót do forum filmu Kapitan Phillips
ocenił(a) film na 7
ulAdi

popieram

ulAdi

racja

ocenił(a) film na 7
ulAdi

i jeszcze jeden za

ulAdi

Coś w tym jest, bo pomimo, że naprawdę współczułam porwanemu kapitanowi, gdyż nikt nie powinien znaleźć się z takiej sytuacji, to jednak nie potrafiłam 'nienawidzić' porywaczy, jak to się ma w większości 'czarnych charakterów'. Na pewno rozumiecie o co mi chodzi. Przeważnie człowiek tych złych nie lubi, życzy im źle, a przy tym filmie czekałam na rozwiązanie, w którym obie strony wyszłyby cało.

ocenił(a) film na 9
Claudija91

Ja na pewno nie rozumiem o co Ci chodzi.

użytkownik usunięty
Claudija91

ja też nie mam pojęcia o co Ci chodzi. to byli mordercy i złodzieje. nie była to ich pierwsza `przygoda` z porwaniem, tylko n-ta z kolei. nikt nie każe ci napadać i mordować tylko dlatego, że pochodzisz z biednego kraju. wiedzieli na co się piszą

Claudija91

Przecież to historia z happy endem. Chudzielec marzył o podróży do Ameryki i marzenia się spełniły.

ocenił(a) film na 5
Claudija91

Sam Hanks nawet to powiedział - "nie jesteście rybakami" ;) Dokładnie to powiedział do jednego z porywaczy, a nie do wszystkich Somalijczyków, ale kontekst dotyczył akurat wszystkich. Zatem to zdegenerowane kryminały. Niestety. Niestety, bo patrzę na tę sytuację przez pryzmat empatii i logicznym jest, że to nie ich wina - tak zostali wychowani, w takiej 'kulturze'.

ocenił(a) film na 4
Claudija91

Ja wiem o co Ci chodzi i popieram. Sytuacja czyni złodzieja i sytuacja czyni bohatera.

ocenił(a) film na 4
ulAdi

tak yes

ulAdi

Dokładnie. Zdołował mnie ten film i współczułam Somalijczykom :/

Xiao_Mei

Jakby ktoś włamał się wam wszystkim do domów i was pozabijał to też współczulibyście mu bo był bity przez ojca? :(

gortat

Ciężkie pytanie biorąc pod uwagę, że byliby martwi ;)

ocenił(a) film na 5
gortat

http://youtu.be/CQcVJsNxPNs ten krótki fil - to jest właśnie ten sam przypadek. Powtarzam, to nie wina Somalijczyków. Odnośnie współczucia, to sprawa indywidualna, a empatii nigdy za wiele.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones