PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=361894}

Karmel

Sukkar Banat
7,3 15 837
ocen
7,3 10 1 15837
7,2 6
ocen krytyków
Karmel
powrót do forum filmu Karmel

Próbuję szczęścia, choć wiem, że tematem "nie na temat" mogę zajść niektórym za skórę. Ale wierzę, że forum tego filmu podglądają dobroduszne osoby z większym rozeznaniem w kwestii kina, aniżeli moje.

Mogłoby się wydawać, że "kobieta" i "problem" są niemal nierozłączne... Jednakże niełatwo mi odnaleźć film, który porusza ten temat.
Poszukuję historii kobiety (wiek bez ograniczeń), która jest zagubiona w życiu, targana wątpliwościami - wewnętrzny konflikt, bądź konieczność dokonania istotnego wyboru... Szczególnie zależy mi na pozycjach, w których pojawia się problem zaniżonej samooceny. Bardzo chciałabym trafić na film naprawdę wartościowy - zarówno pod względem obrazu, jak i fabuły.
Czy ktoś ma jakiekolwiek sugestie? Każda jest dla mnie na wagę złota. Będę czekała z nadzieją, że ktoś miły zechce mi podpowiedzieć,
Kobieta z problemem

ocenił(a) film na 7
maburzyska

Nie wiem czy to dokładnie to, co masz na myśli, ale poleciłabym filmy:
- Aronofskiego; Czarny łabędź (widzę, że już obejrzałaś), Requiem dla snu,
- von Triera; Dogville, Przełamując fale, Melancholia (być może też Antychryst i Tańcząc w ciemnościach, ale nie widziałam w całości lub na tyle dawno, że nie jestem pewna),
- Rust and Bone,
- Piękność dnia,
- 4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni,
- Druga ziemia.

Widzę, że widziałaś już Wicker Park - myślę, że na uwagę zasługuje także pierwowzór - Apartament z Casselem i Bellucci. Obejrzałaś już Young Adult i Monster z Charlize Theron. To też filmy, których kobiece bohaterki pasują według mnie do opisu.


Jeżeli obejrzysz których z tych filmów i wydadzą ci się tym, czego szukasz, to napisz. Wtedy być może mogłabym polecić ci coś jeszcze, bo gdy tak przeglądam swoje obejrzane, w wielu filmach dostrzegam "kobiety z problemem", ale mogę to odbierać inaczej od ciebie : ).

MademoiselleDrama

Bardzo Ci dziękuję za pomoc :) W międzyczasie znalazłam film, który odpowiada mi na tyle, że mogę powiedzieć, że mam to, czego potrzebowałam ("Take This Waltz").
Mimo to, rozglądam się jeszcze dodatkowo za konkretną historią - kobieta w obliczu choroby. To po prostu bardziej sprecyzowana sytuacja... nadal zależy mi na aspekcie zagubienia, wątpliwości, po prostu konieczności stawienia czoła chorobie. Może mogłabyś mi coś wskazać?

ocenił(a) film na 8
maburzyska

Może "Moje życie beze mnie"?

maburzyska

"Odrobina nieba" powinna pasować..

ocenił(a) film na 6
maburzyska

Polecam też Puhdistus (Oczyszczenie), Wyśnione życie aniołów, Dowcip (doskonały film, i do tego przedstawia kobietę w obliczu choroby), Wstręt, Przesłuchanie, Trzy kolory: niebieski (bardziej niż pozostałe części), Podwójne życie Weroniki, Róża (jest temat choroby), Pogorzelisko, Przeznaczone do burdelu, Pianistka, Kobieta samotna, Code blue. Jeśli chciałabyś jakieś inne tytuły, to jeszcze poszperam. Pozdrawiam!

AnulaP

Pogorzelisko.... świetny film!!! Polecam

maburzyska

"Obca" (Die Fremde) - choć nie do końca (jak nie w ogóle) to problem kobiety... Film super

ocenił(a) film na 10
byku-17

Właśnie chciałam dopisać "Obcą" :)

ocenił(a) film na 10
Gatiniusha

Dopiszę kilka, choć nie do końca jestem przekonana, czy całkowicie spełniają Twoje wymagania: "Biały oleander" , "Wszystko o mojej matce", "Kwiat mego sekretu", "Klimaty" - turecki film, "Maria łaski pełna", "Bez entuzjazmu" - był na zeszłorocznym festiwalu Warsaw Film Festivalu, chociaż, jest to bardziej, jak rozterka moralna...

maburzyska

może "shi"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones