PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33200}

Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1
7,4 378 386
ocen
7,4 10 1 378386
7,6 44
oceny krytyków
Kill Bill
powrót do forum filmu Kill Bill

Kreacja może nie zasługuje na miano genialnej, ale z całą pewnością jest dobra. Film ukazuje złożony mechanizm ludzkich stosunków i dokładnie krok po kroku odrywa zawiłe powiązania z poszczególnymi bohaterami. Ważna jest tutaj systematyczność i niezłomność w dążeniu do celu, pomijając fakt, że jest on dość brutalny w założeniu. Film, moim zdaniem, jest bardzo dobry, ale mógłby być jeszcze lepszy.
plusy:
- poruszany problem - powierzchownie wydaje się to zemsta, ale po dłuższej interpretacji możemy z łatwością dostrzec instynkt matki, żal do kochanka, ból z powodu niezrozumienia itd.
- sceny walki - w szczególności scena walki O-Ren Ishi z Czarną Mambą
- szczegółowe określenie tła fabularnego i kontekstu filmu
- akcja toczy się dość szybko, film się nie nudzi
- tzw. drugie dno - w tym filmie nie każdy dobry jest dobry a nie każdy zły jest zły. nie ma podziału czarne-białe charaktery
- ukolorowanie niektórych elementów jak np. krew tryskająca kaskadami - bardzo ciekawy sposób uwypuklenia ważnych momentów akcji
minusy:
- uważam, że Uma Thurman mogła się bardziej wczuć w rolę, wydawała mi się trochę sztuczna
- czasami w filmie miałem wrażenie podobieństwa do mangi, tudzież anime - według mnie połączenie tego gatunku z thrillerem/filmem akcji nie jest najlepszym rozwiązaniem, mimo iż był ciekawy dzięki temu.

Podsumowując, film był, ale nie zasługuje na miano rewelacyjnego, ponieważ brakowało mi niektórych ważnych elementów (m.in. film nie pozwalał się wcielić w postać głównej bohaterki i "przeżywać" jej perypetie). Pomimo tych drobnych niedociągnięć film jest wart obejrzenia głównie ze względu nie na fabułę ale na sens (polecam się chwilę zastanowić nad nim).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones