PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33200}

Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1
7,4 378 454
oceny
7,4 10 1 378454
7,5 45
ocen krytyków
Kill Bill
powrót do forum filmu Kill Bill

Z całej sympatii do filmu, tłumaczenie wyemitowanego filmu na TVNie jest nie do przyjęcia.
Zmienione kwestie jeszcze znoszę, ale przekształcone nazwy własne, to już za dużo. I z tego
powodu, z ciekawości obejrzę tę wersję do końca.

ocenił(a) film na 8
O___Ren_Ishii

Uuu widzę wielki fan filmu. ;) Mi jak narazie podoba się tłumaczenie.

TiffieShephard

Od pierwszego zetknięcia się z filmem, mam swoje sprawdzone tłumaczenie i naprawdę, te, które teraz można usłyszeć na TVNie mooooco dobiega od oryginału. Wystarczy obejrzeć bez napisów i posłuchać filmu bez lektora - różnica kolosalna.
Prawdziwy fan wie :)

ocenił(a) film na 8
O___Ren_Ishii

Może kiedyś spróbuję. Reklamy mnie dobijają.

TiffieShephard

Reklamy odbierają klimat każdemu filmowi.
Reklamy zniechęcają nie jednego widza.

ocenił(a) film na 8
O___Ren_Ishii

Po reklamach jest lektor. Nie cierpię oglądać filmów z lektorem

Aagnaa

Lektor może i wygodniejszy, ale właśnie, zakłóca oryginał.

ocenił(a) film na 8
O___Ren_Ishii

Może i dla kogoś jest wygodniejszy, ale ja co chwilę mam akcję typu "ale on/ona powiedziała coś innego"

Aagnaa

Rozumiem to.
W Kill Bill'u uderza mnie to niesamowicie, bo znam na pamięć kwestię po kwestii.

ocenił(a) film na 8
O___Ren_Ishii

Brawo :)

Aagnaa

Ilości obejrzenia zrobiły swoje :)

ocenił(a) film na 9
O___Ren_Ishii

''Jestem Back i wezmę cie na hak'' - to na pewno było przekręcone
''Kopulotron'' - nazwa tego samochodu tez została śmiesznie przekręcona

Ponadto śmiesznie wypadła scena gdzie został przetłumaczony Hattori Hanzo. Powiedział aby Uma Thurman wzięła drugi miecz od dołu a ona wzięła drugi ale od góry, tłumaczowi najwyraźniej pomyliły się kierunki

ocenił(a) film na 6
ApolloCreed_

Pussy Wagon jak Kopulotron - myślałem, że spadnę z krzesła. ;)

ocenił(a) film na 9
adamcpdst

Cipkowóz brzmiało by dużo lepiej

użytkownik usunięty
ApolloCreed_

Właśnie leci na TVN. Tym razem, tłumaczenie brzmi "Przewóz piczek" :/

użytkownik usunięty

Sorry - na Polsacie.

ocenił(a) film na 9
ApolloCreed_

W innym tłumaczeniu było "Masz na imię Buck i rżnąłeś mnie na wznak":P I Kopulodrom to był Cipkowóz..

ocenił(a) film na 6
Karamba_2

Wszystko przez TVN, jak zwykle. ;)

ocenił(a) film na 9
Karamba_2

A jak na Netflixie tą część oglądałam z napisami to tą kwestię przetłumaczono na "Jestem Buck a to mój ptak" xD

ApolloCreed_

Tłumaczenie, które niewątpliwie przyniosło wielki ubaw :)
jeśli dojdzie do emisji drugiej części Kill Bill'a na TVNie, nie mogę się doczekać, gdy padnie odpowiednik tekstu: cipka zdechła :D

ocenił(a) film na 10
O___Ren_Ishii

No niestety telewizja jak zwykle przekręca oryginalne teksty żeby je odrobinę ocenzurować. Choć mija się to z celem, bo tego typu filmów raczej nie ogląda, bądź nie powinna oglądać "dzieciarnia".

ocenił(a) film na 9
Oscar27

Pamiętam, jak pierwszy raz oglądałam ten film w telewizji, kiedy byłam mała. Chyba nie powinnam.;)
A tłumaczenie - jak zwykle na tvnie - psuje trochę film.

użytkownik usunięty
O___Ren_Ishii

I dlatego Bill'a nigdy nie oglądam w Tv, uznaję tylko tłumaczenie Elżbiety Gałązki- Salamon.

Ja oglądam z ciekawości, by się przekonać, ile można ominąć oglądając go w wersji telewizyjnej.

ocenił(a) film na 9
O___Ren_Ishii

Dzisiaj film leci o 23:10 na Polsacie. Zobaczymy jak tutaj z tłumaczeniem ;)

użytkownik usunięty
kom4rek

Co ciekawe - to jest oryginalna wersja filmu. Imię Beatrix jest ocenzurowane.

kom4rek

Na Polsacie już było lepiej, tłumaczenie nie stroniło aż tak bardzo od przekleństw, choć nazwy własne i tak brzmiały nieco inaczej.

ocenił(a) film na 9
O___Ren_Ishii

Moim zdaniem filmy Tarantino powinno się oglądać tylko na DVD. Szczególnie podkreślam film Pulp Fiction którego wręcz jest grzechem nie obejrzeć na DVD. Ja mam tak że jak oglądam film w telewizji którego wcześniej nie widziałem to spoko, ale jak mam już swoje sprawdzone tłumaczenie to sorry ale w telewizji nie mogę oglądać

Emimarshall

Dzieła Tarantino posiadam w swojej kolekcji DVD, ale gdy w TV coś serwują z zakresu Tarantino (a serwują rzadko), to sobie nie odmawiam :)

ocenił(a) film na 6
O___Ren_Ishii

Kto czytał ten film w TVN i na Polsacie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones