PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227963}

Kochałam Annabelle

Loving Annabelle
6,5 7 346
ocen
6,5 10 1 7346
Kochałam Annabelle
powrót do forum filmu Kochałam Annabelle

Postanowiłam założyć ten temat chociaż nie przepadam za rankigami jako takimi. Ale skoro sporo osób tu zagląda - z racji popularności "Loving Annabelle"- może się taka lista przydać osobom, które poszukują innych filmów. Swoje typy postaram się pogrupować w pewnych ramach. Można powiedzieć, że to są filmy,które uważam za bardzo dobre i dobre, czyli takie, które moim zdaniem warto zobaczyć. Kolejność jest raczej przypadkowa, bo zdecydować się na to, który jest lepszy nie potrafię :)

Zachęcam do pisania swoich typów.

----------------------------------------
Kategoria - gatunek filmowy
----------------------------------------
1.Romans współczesny
- Desert hearts
- When night is falling
- Loving Annabelle

2. Romans historyczny
- Fingersmith
- Tipping the Velvet
- Women in love (69)

3. Dramat
- Aimee & Jaguar
- Lost and delirious
- Gia
- Inne spojrzenie
- Fine dead girls
- An unexpected love

4. Komedia
- Better than chocolate
- The incedibly true adventure of two girls in love
- Saving face
- Imagine me and you
- D.E.B.S.

5. Kryminał, thriller, horror
- Listen
- Bound
- The Hunger
- Femme Fatale

6. Erotyk
- Goodbye Emma Jo
- Inescapable

7. Serial
- Tle L word
- Bad girls
- ER

8. Film z "lekko" zarysowanym wątkiem "branżowym"
- Fried green tomatoes
- The hours
- Frida
- The colour purple

----------------------------------------
Najciekawsza para aktorek
----------------------------------------
Patricia Charbonneau i Helen Shaver - Desert hearts
Pascale Bussieres i Rachel Crawford - When night is falling
Piper Perabo i Jessica Pare - Lost and Delirious
Gina Gershon i Jennifer Tilly - Bound
Simone Lahbib i Mandana Jones - Bad girls
Mia Kirshner i Karina Lombard - The L Word
----------------------------------------
Najciekawszy soundtrack
----------------------------------------
Aimee and Jaguar
Loving Annabelle
Better than chocolate
Desert hearts
Frida
----------------------------------------------------------------
niewykluczone ze jakiś film pominęłam, ale to się da naprawić :)

ocenił(a) film na 8
Jowanna

Dla mnie przeciwnie, nic specjalnego. Ale gusta są różne :)

miss_russ

Po prostu bylo to dla mnie bardzo mila odmiana. Ostatnio bardzo nudza mnie watki "nieszczesliwej milosci", czyli obie niby chca ale ze swiat przeciwko nim, to jedna sie musi albo zabic, albo obie gdzies Bog wie gdzie uciekaja zeby te zakazana milosc pielegnowac...itd.
No ale fakt faktem. Sa gusta i gusciki ;)

ocenił(a) film na 8
Jowanna

Napisz co widziałaś z branżowego kina, to coś Ci chętnie polecę.

ocenił(a) film na 10
Jowanna

ohohoho mam tu spore zaleglosci,widze ze pojawily sie jakies nowe branzowki,po przejrzeniu trailerow czuje ze szybko wezme sie za odrabianie strat:)

ocenił(a) film na 8
baska_89

"She likes girls", sześć krótkich historii. Na razie obejrzałam trzy i podobała mi się jedna z nich, zatytuowana "Cosa Bella". Dwie piękne aktorki (mi przypadła go gustu zwłaszcza Stephanie Szostak), wiarygodna fabuła, ładna scena miłosna i satysfakcjonujace zakończenie tej króciutkiej historii. Polecam. Jak obejrzę pozostałe trzy, dam znać. O ile mi wiadomo wyszło także "She likes girls 2", a niedługo ma ukazać się "She likes girls 3".

ocenił(a) film na 8
miss_russ

"Cosa bella" moge polecić, pozostałe historie z "She likes girls" nie przypadły mi do gustu.

ocenił(a) film na 7
calisha_88

dobra, czas się rozejrzeć za "Rome and Juliet" bo naszła mnie ochota na 'przecudowną kwiaciarke' (choć cudowniejsza od luce to napewno nie bedzie jak dla mnie xD), kto ma i udostępni? ;) żartuje hehe, poszukam zaraz :] ...coś czuje, że dla mnie ten film będzie BUM i BOMBA :D

karen_

Kolejny dobry niemiecki dramat z lekko zarysowanym wątkiem - "Vier Minuten" http://www.filmweb.pl/f371804/Cztery+minuty,2006 . Występuje tu między innymi irańska aktorka znana z głównej roli w "Fremnde Haut". Klimat więzienia, muzyka Schumana, retrospekcje wydarzeń czasów wojny i bardzo ciekawa scena końcowa filmu są udziałem starej nauczycielki gry na fortepianie, która podejmuje się doprowadzenia bardzo utalentowanej, a jednocześnie krnąbrej i agresywnej młodej więźniarki do finału konkursu pianistycznego.

użytkownik usunięty
karen_

Witam ^^

Yay! Szczerze powiedziawszy nie jestem zbyt wkręcona w tematy filmów "branżowych", jednak całkiem niedawno (wczoraj właściwie ^^') miałam okazję zobaczyć 'Loving Annabelle' i muszę powiedzieć, że to był naprawdę niezły film. Hm, czekałam tylko na jakiś happy end (;o), ale w sumie tak źle też się nie skończyło. Annabelle skończy szkołę, Simone ją odnajdzie i będzie szczęśliwe zakończenie, którego tak bardzo pragnęłam ;d

Jeśli chodzi o filmy, w których pojawia się "lekko" zarysowany wątek "branżowy" (;p), to jest jeszcze Standing Still. Dawno oglądałam, ale jednak coś tam wystąpiło.

użytkownik usunięty

Cóż, właściwie 'lekko' powinnam napisać bez ", bo tam, zdaje się, za dużo nie ma takich wątków. Wybaczcie, nie powinnam byłą się dzisiaj wypowiadać, bo jestem zmeczona i głowa mi nie pracuje tak, jak trzeba ;-)

ocenił(a) film na 10

'Loving Annabelle' ma alternatywne zakonczenie,poszukaj sobie na youtube,ale jest bez Simon,scenka z sama Annabelle,pozdrawiam

użytkownik usunięty
baska_89

Ah, dzięki wielkie. W sumie fajnie dorobiony ending ;-)

ocenił(a) film na 10

Nie ma za co:) Jak czegos nie bedziesz wiedziala to pytaj tutaj,ja zbyt wiele moze nie wiem ale dziewczyny zapewne beda wiedzialy:)
Wczoraj do 5 nad ranem ogladalam na youtube Rome and Juliet,fajna branzowka,piekna Rome ah oh i eh ale czegos mi w nim brakowalo,moze pieknej sceny milosnej:)

baska_89

Godzina 20:25.. Skaczę sobie po kanałach..aż tu nagle, mym oczom ukazuje się śliczna kwiaciarka Luce...Ale... biegająca z bronią i walcząca ze ścigającymi ją zbirami :D ehh...chyba każde oblicze Leny znajdzie u mnie aprobatę :D choć w tej kwestii, to ja raczej obiektywna nie jestem ;P

ocenił(a) film na 7
you_n_me

dopiero co pisałam w innym temacie pod LA o kronikach sary connor wychodzących na dvd 6 grudnia :D ehhhhhh Lena Headey moje brytyjskie, urocze kochanie xD

Lara_Perkins

Hehe.. Ma się to wyczucie ;) a co do Leny to oczywiście zgadzam się z Tobą Laro w 100%... nic dodać nic ująć :D

ocenił(a) film na 7
you_n_me

Lena Headey... bożyszczem Lary_Perkins ;) A filmek 'kobiety' widziały Panie? jest tam zabawny wątek branżowy jak przystało na komedie, ale scenek zero, więc proszę się nie nastawiać z góry na branżomanie xD film jest naprawdę świetny! nie ma jak rozróżnicowanie poprzez gatunki, bardzo lubie czasem obejrzeć takie babskie komedyjki, genialne teksty, dialogi! największe wrażenie wywarła na mnie rola Jady Pinkett Smith wyluzowanej lesbijki. Dla tej kobiety czas chyba stanął w miejscu i to jeszcze na samą korzyść jeśli chodzi o urodę, Jada jest przepiękna i zabawna :)!

karen_

Jeszcze jeden bardzo dobry niemiecki film - „Was am Ende zählt”(Nothing Else Matters).

To nie jest piękny romans, ale dramat, więc nie należy oczekiwać zbyt wiele w kwestii relacji damsko-damskich. Tym nie mniej film mi się szalenie podobał i trzymał mnie w niepewności do ostatniej chwili. http://www.filmweb.pl/f407779/Was+am+Ende+zählt,2007

karen_

Karen,z chęcią obejrzę ten niemiecki film ,tylko gdzie można go obejrzec w sieci i to z angielskimi napisami?Na you tube nie widzę,więc może jest do ściągnięcia?
Przeglądając branżowe dziełka natrafiłam na "The World Unseen" dramat z 2007 roku. Z trailera wydał mi się ciekawy,a tło społeczno-historyczne(chyba?)jeszcze nie przedstawiane w branżówkach tj.lata 50te XXw.,Płd.Afryka,apartheid,a więc stosunki białych z czarnymi....
Czy ktoś widział i może potwierdzic,że warto? (nie czytałam poprzednich stron tego forum ,więc może już ten film był wspomniany,w każdym razie na forum "The world unseen " nie ma jeszcze żadnych komentarzy)

melania1964

Mela, jeśli sobie nie poradzisz z google, to zostaw wiadomość na moim blogu.
„The world unseen” widzieli tylko festiwalowi szczęśliwcy. Film ma się ukazać na dvd na przełomie roku.

ocenił(a) film na 9
karen_

Witam wszystkich:) Faktycznie "the world unseen" zapowiada się ciekawie...ale jeszcze bardziej niecierpliwie czekam na "I can't think straight":) Ponieważ wcześniej nie miałam okazji się wypowiedzieć...dopiero teraz napisze,że moje najlepsze filmy z branży to: Nina's heavenly delights, loving Annabelle, The edge of heaven, i oczywiście Imagine me and you :)pozdrówki

Daylight1987

W obu filmach gra zdaje się ta sama para aktorek!!:)To może byc dopiero ciekawe,bo nie uniknie się porównania- jak panie zagrały w obu filmach
(teoretycznie w tym drugim powinno byc lepiej,bo już były "zgrane":))
To chyba pierwszy taki przypadek w filmach branżowych,żeby te same aktorki zagrały parę w dwóch filmach.A może się mylę,bo późna pora nie daje szarym komórkom szans na głębsze myślenie:))

ocenił(a) film na 9
melania1964

Faktycznie...też nie przypominam sobie dwóch tych samych par...ale może to zbyt wczesna pora nie daje szans na głębsze myślenie;))
P.S Dzięki za podpowiedz z Rome and Julliet,rany...jakie moje filmowe życie było puste bez tego dzieła:) jest świetny bez dwóch zdań...dołączam do kanonu ulubionych:)

ocenił(a) film na 8
melania1964

O proszę, fanka Any Ivanovic :)

karen_

Nie mam jak zagłosować na "Treading Water" z 2001 roku w reżyserii Lauren Himmel, ponieważ nie ma tego filmu w bazie filmwebu, podobnie jak "Rome i Juliet" i pewnie wielu innych... A film mnie zaciekawił już jakiś czas temu, gdy widziałam go na Youtube. Calisha wrzuciła go do gniotów, a mnie się wydaje, że powinnien być w najciekawszych :)
Porusza problem związku dwóch kobiet mieszkających wspólnie na małym stateczku i ich rodzinnych kłopotów wynikających z braku tolerancji i akceptacji. Dobry dramat z pięknym motywem muzycznym Kristophera Cartera.

ocenił(a) film na 8
karen_

Widziałam jakiś czas temu "Maggie i Annie", można obejrzeć, choć nie jest to nic specjalnie wybitnego. Obecnie najbardziej czekam na "The world unseen", "I can't think straight" i izraelski "The secrets".

miss_russ

O "the secrets" już tu pisałam, mnie się szalenie podobał :) tylko kurczę ten jidisz,a rosyjskie napisy były jak krzaki. Ja czekam na drugi seans ze zrozumiałymi dla mnie napisami.

ocenił(a) film na 8
karen_

Ja po rusku w ogóle nie rozumiem nic, więc tym gorzej dla mnie :)

miss_russ

Ucz się miss.russ :) Rosjanki to takie ładne dziewczyny :))

ocenił(a) film na 8
karen_

Wolę Polki :)

ocenił(a) film na 9
karen_

OOooooo to musi być ciekawe...jeszcze nie wiedziałam żadnego izraelskiego filmu z branży:)
Mam takie pytanko...jeśli sie powtarzam to przepraszam ale nie jestem na bieżąco. Słyszałyście o filmie Finding Tatu???Mam bardzo liche łącze i zastanawiam się czy warto przez tydzień zamulać sobie kompa dla tego filmu:)Tak więc proszę o podpowiedz:)

Daylight1987

Ja nie widziałam, ale na IMDB wysoka ocena, więc pewnie warto zobaczyć i ocenić samej :)

ocenił(a) film na 9
karen_

W sumie racja:) no to zabieram się za szperanie po necie:)

Daylight1987

Gapa jestem, bo nie spojrzałam, że tylko w Cannes był wyświetlany :)
W USA będzie dopiero w marcu przyszłego roku, a o wydaniu DVD nie ma na razie danych.

ocenił(a) film na 9
karen_

spoczko:)to przynajmniej,zanim pojawi się DVD, przeczytam książke na której oparty jest:) o ile ją gdzieś znajde:)

ocenił(a) film na 9
Daylight1987

"na której oparty jest film" miało być...chyba się jeszcze nie obudziłam:)

Daylight1987

Nie wiem czy był ten temat już poruszany na wątku, ale polecam 16 wycinków z serialu LHDP ( Los hombre de paco ) skupiających się jedynie na wątku damsko-damskim (przekrój przez cały sezon). Filmiki są z angielskimi napisami więc nie powinno być problemu ze zrozumieniem;) Mam nadzieję, że podczas oglądania uśmiechniecie się dziewczyny nie raz tak jak i ja :D
http://www.youtube.com/watch?v=TfKQ7AlnH6U&feature=related

ocenił(a) film na 8
you_n_me

dzięki, nie omieszkam obejrzeć :)

miss_russ

Będzie mi bardzo miło miss.russ :) Jeżeli dobrniesz do pierwszego pocałunku i spodobałaby Ci się również piosenka lecąca w tle to jest to: Dana Kerstein - My soul ghost, którą ostatnio słucham nagminnie ;)Myslę, że gdyby był to film a nie serial byłby u mnie w czołówce:)ehhh...

you_n_me

A ja siedzę w pracy i nie mogę niestety posłuchać muzyki, bo nie mamy głośników...:(. Pozostaje tylko czekać do wieczora i zasiąść przed własnym komputerem:P.
Btw. ostatnio udało mi się zdobyć Foxfire i zostałam po prostu oczarowana przez młodą Angie. A scena z momentem na dachu cały czas błąka się po głowie. Naprawdę polecam wszystkim, które jeszcze nie widziały Angie w tym starym dziele.

ocenił(a) film na 8
you_n_me

To dopiero w domu bo w pracy mam youtube zablokowany :) Bardzo jestem ciekawa tej piosenki :)

miss_russ

Będę czekać na opinie ;) Ale o tym, że muzyka zyskuje z obrazem ( i to jak :D:D:D ) to nie muszę mam nadzieję nikogo przekonywać ;] miłego dnia

ocenił(a) film na 8
you_n_me

To samo się tyczy piosenki Sia "Breathe me", która jest podkładem do bardzo ładnej sceny miłosnej w polecanym już przeze mnie krótkometrażowym filmie "Cosa bella" (dostępny na youtube).

miss_russ

Jakiś czas temu obejrzałam i przyznam, że równie miło się słuchało piosenki jak i oglądało film "Cosa Bella" :)Dziękuję za podanie tytułu i wykonawcy.. Już została dodana do mojej listy odtwarzania ;)

miss_russ

To tej pięknej piosenki jest tez łądny klip ze scenami z "Fingersmith", a sam utwór oprócz "Cosa Bella" jest też w "Six Feet Under".

ocenił(a) film na 8
you_n_me

Byłoby mi łatwiej gdybyś dała cynk, w której to części ten kiss nastapi :) fajne te dziewczyny :P

ocenił(a) film na 8
you_n_me

Piękne, zarówno pod względem wizualnym, jak i muzycznym. Trochę się rozmarzyłam.... Dziękuję :) Możesz do mnie na priv napisać?

miss_russ

Niestety nie udało mi się odpisać wcześniej ale widzę, że udało się znaleźć właściwy fragment ;)Ja się chyba uzależniłam od tych filmików;)
Chyba jako osóbka nie posiadająca punktów nie mogę wysyłać privów <mysli> :( a jeżeli tak to nie umiem tego zrobić ;)
Zawsze mogę podać maila: you.n.me@wp.pl

ocenił(a) film na 8
you_n_me

O co w ogóle idzie z tymi punktami? :) Jest jeszcze coś takiego jak "napisz wiadomość" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones