Film

Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen

2008 2 godz.
6,3 2 753
oceny
6,3 10 2753
537
chce zobaczyć
{"id":"611924","linkUrl":"/film/Kod+Karola+Wielkiego-2008-611924","alt":"Kod Karola Wielkiego","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/19/24/611924/7359139.2.jpg"}
Eik, jego przyjaciel Justus oraz archeolog Katharina trafiają na ślad legendarnego skarbu Nibelungów.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Skarb Nibelungów jest uważany za największy zaginiony skarb świata, przypuszczalnie wciąż ukryty gdzieś w Niemczech. Nic dziwnego, że ludzie poświęcają swoje pieniądze, energię, a nawet życie, aby go zdobyć. Eik (Benjamin Sadler) jest jednym z nich. Niegdyś za wszelką cenę próbował dowieść, że skarb istnieje naprawdę, a nie jest tylkoSkarb Nibelungów jest uważany za największy zaginiony skarb świata, przypuszczalnie wciąż ukryty gdzieś w Niemczech. Nic dziwnego, że ludzie poświęcają swoje pieniądze, energię, a nawet życie, aby go zdobyć. Eik (Benjamin Sadler) jest jednym z nich. Niegdyś za wszelką cenę próbował dowieść, że skarb istnieje naprawdę, a nie jest tylko mitem. Gdy podczas poszukiwań słynnego "Skarbu Nibelungów" ginie jego ukochana żona i najlepszy przyjaciel Albert rezygnuje z poszukiwań, aby wieść ciche życie na uboczu wraz ze swoją nastoletnią córką Krimi (Liv Lisa Fries). Dziesięć lat później wszystko się zmienia - pojawia się nowy trop i tym razem może to być ten właściwy. Eik znowu jest częścią gry. Wraz z młodym ekstrawertykiem Justusem (Fabian Busch) oraz z seksowną, bardzo inteligentną i nieco zbyt nerwową badaczką Kathariną (Bettina Zimmermann), rozpoczynają spektakularną pogoń przez Europę.

studio
Dreamtool Entertainment
data produkcji
2008
tytuł oryg.
Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen
inne tytuły
Kod Karola Wielkiego Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w Akwizgranie, Kolonii, Hohenschwangau, Rugii oraz Lesie Teutoburskim (Niemcy).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • fajny film

  mlody_anwil ocenił(a) film na 6

  dobra przygoda,ciekawy do obejrzenia!!!

 • Niemiecki remake Indiany Jonesa

  pacheau_vaughn_fw ocenił(a) film na 5

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  1
  • Hmmm....

   Battle ocenił(a) film na 7

   Ogólnie to fajnie się oglądało, może film nie jest jakimś szczytem produkcji filmowej, ale dość przyjemnie spędziłem czas z nim. Taka gorsza wersja filmu "Skarb Narodów" 7/10 wystarczająca ocena wg mnie!

   1
   • 6/10

    Xir

    Całkiem niezły, film leci na starym schemacie to nie znaczy ze jest zły no może jest trochę nudny ale da się obejrzeć daje 6/10 uważam ze ta zasłużona ocena dla tego filmu.

   • 3/10 jak zwykle naciągane bzdury

    Paraves

    Widziałem co najmniej kilkanaście podobnych produkcji. Lepszych lub gorszych, ale na jedno kopyto. Ten film jest słabiutki pod każdym względem, to takie kino klasy DD. Kiepscy aktorzy i bzdurna fabuła sprawiają, że nie ma przyjemności z oglądania. Smocza krew!!!, mieczyk co po ponad 1000 ... więcej