film

Komandosi z Navarony

Force 10 from Navarone
1978
1h 58m
7,3 12 075
ocen
7,3 10 1 12075
Oddział komandosów zostaje wysłany do Jugosławii w celu wysadzenia mostu. Od powodzenia misji zależy los wojsk partyzanckich Tito, które są okrążone przez nazistów. więcej mniej
Komandosi z Navarony zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Po uwieńczone pełnym sukcesem misji wysadzenia dział Navarony, Mallory (Robert Shaw) i Miller (Edward Fox) zostają wysłani do Jugosławii z kolejnym, prawie niemożliwym do wykonania zadaniem. Po drodze przyłączają się do specjalnej jednostki komandosów amerykańskich pod dowództwem podpułkownika Barnsby'ego (Harrison Ford). W JugosławiiPo uwieńczone pełnym sukcesem misji wysadzenia dział Navarony, Mallory (Robert Shaw) i Miller (Edward Fox) zostają wysłani do Jugosławii z kolejnym, prawie niemożliwym do wykonania zadaniem. Po drodze przyłączają się do specjalnej jednostki komandosów amerykańskich pod dowództwem podpułkownika Barnsby'ego (Harrison Ford). W Jugosławii zostają schwytani przez Niemców. Niepowodzenie misji zdaje się być pewne. Jednak po spektakularnej ucieczce komandosom udaje się wysadzić niezwykle ważny strategicznie most ratując tym samym otoczone przez wroga partyzanckie oddziały Tito.

boxoffice
$7 230 000 w USA
budżet
$5 000 000
na podstawie
Alistair MacLean (powieść)
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / American International Pictures (AIP) / Mondo Film 78 / więcej
tytuł oryg.
Force 10 from Navarone
inne tytuły
Edward Fox zastąpił Iana Bannena w roli Dusty Millera.
Charlton Heston odrzucił rolę majora Mallory'ego.
Wagon, w którym podróżują główni bohaterowie, jest ciągnięty przez elektryczną lokomotywę, która pojawiła się dopiero po 1960 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Mają niepowtarzalny klimat

Zrobili z nich kolaborantów. Współpraca z Niemcami owszem zdarzała się sporadycznie przeciw
komunistom Tity. Co innego proniemieccy okrutni Ustasze

Zawsze kontynuacja spotyka się z takimi zarzutami i poza niewieloma wyjątkami jest to racja. Jeśli jednak spotkali się tej miary fachowcy co Guy Hamilton, Edward Fox, Robert Shaw czy Alan Badel to musi wyjść coś, czego nie trzeba będzie się wstydzić. I tak właśnie jest w tym przypadku.
Mimo pewnych potknięć, po...

...wycięcia Andrei ze scenariusza nie wybaczę...

7/10 

ocenił(a) film na 7

dobre kino wojenne, świetnie się ogląda, nie nudzi zupełnie, naprawdę sporo się dzieje, niezłe kreacje aktorskie; nie jest to może kino zbytnio ambitne, ale jako rozrywka sprawdza się bez zarzutu
Moja ocena: 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones