PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=581986}

Kongres

The Congress
6,5 10 960
ocen
6,5 10 1 10960
6,6 19
ocen krytyków
Kongres
powrót do forum filmu Kongres

Bo nie wiem czy ja cos bralem czy rezyser cos cpal.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Balrogos

Tymi, którzy brali, są bohaterowie filmu. :>

ocenił(a) film na 6
Balrogos

Polecam przeczytać "Kongres futurologiczny" Stanisława Lema. Na pewno film stanie się bardziej zrozumiały :)

ocenił(a) film na 4
jamiejames

Niestety, Kongres czytałem dwukrotnie. Ten film ma tyle z nim wspólnego, co toaleta z obiadem... Wszystko najpierw zostaje przetrawione, a potem spuszczone z wodą.
Po to, przez 45 minut namawiają babkę, żeby się zeskanowała, aby przez resztę filmu oglądać animacje?!
TA Książka to perła literatury, a ten film...? Prędzej "Dziennik znaleziony w Saragossie" przypominałby książkę Lema, niż to "coś".

Balrogos

Nie przejmuj się, też nie ogarnęłam tego filmu. :D Może faktycznie przydałoby się przeczytać książkę. :p

Betty_C

Film nie dorasta do pięt powieści Stanisława Lema.

ocenił(a) film na 8
kama_2

Czy ja wiem. Powieść to typowa "munchausenada" Tichego w stylu "Dzienników Gwiazdowych", a film dodaje do tego sporo od siebie, np. kwestie własności swojego wizerunku, przyszłość kina itd. Akurat "Kongres" to dla mnie jeden z tych filmów, które świetnie uzupełniają słowo pisane.

ocenił(a) film na 8
kama_2

Czy ja wiem. Powieść to typowa "munchausenada" Tichego w stylu "Dzienników Gwiazdowych", a film dodaje do tego sporo od siebie, np. kwestie własności swojego wizerunku, przyszłość kina itd. Akurat "Kongres" to dla mnie jeden z tych filmów, które świetnie uzupełniają słowo pisane.

duraq

Racja. I @Franio - też racja - anachroniczna, beznadziejna animacja. W klimacie The Wall tylko gorzej.

Balrogos

mam podobne wrażenia. Prymitywna animacja, która ma wyrażać jakieś narkotyczne majaczenia. Może gdyby ta animacja była na lepszym wizualnie poziomie, byłoby lepiej, nie wiem. Ale z pewnością połączenie nużącego filmu realistycznego i psychodelicznych, kiepskich animacji jest porażką. 3/10

użytkownik usunięty
Franio

Nie rozumiem nędznego poziomu tej animacji.. Przy tej animacji "Akira" z 1988r jest arcydziełem. Oczywiście "Akira" jest arcydziełem, ale skupiam się tutaj tylko na technice samej animacji.. 25 lat różnicy zdawało by się na korzyść "Kongresu", a tu takie coś.. Może to miał być jakiś manifest tak słaba animacja? Tylko manifest ku czemu?

Dokładnie tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones