PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=581986}

Kongres

The Congress
6,5 10 960
ocen
6,5 10 1 10960
6,6 19
ocen krytyków
Kongres
powrót do forum filmu Kongres

Zakończenie

ocenił(a) film na 1

Nie przebrnąłem przez cały film, po nudnym wstępie jak do akcji wkroczyła kreskówka stwierdziłem że nie dam rady. Ale na końcu widziałem obraz nędzarzy - niby co się takiego wydarzyło, że nasza aktorka stała się jednym z nich?

ocenił(a) film na 8
mlody969

Co się stało ??

Kawał dobrego filmu, ot co się stało.

ocenił(a) film na 1
half_past_seven

Jak dla mnie pełna kiszka, ale pytam dlaczego główna postać została biedaczką - podobnie zresztą jak inni.

ocenił(a) film na 8
mlody969

Kreskówka była światem wytworzonym po zażyciu tabletki [od strażnika w stróżówce] Po 20 latach bohaterka wróciła do rzeczywistości, aby odnaleźć swojego syna. Ci wszyscy biedacy to ludzie pod permanentnym wpływem chemikaliów.

mlody969

Wróciła do realnego życia, do codzienności, może w czasie tych 19 lat były wojny, zarazy, krachy gospodarcze itp, ale raczej odbieram to jako przenośnię po prosyu realne życie jest smutniejsze niz odloty i świat wirtualny. Życie kończy się śmiercią i może rzeczywiście warto je przeżyć "po ludzku" doznając wzlotów i upadków, a nie uciekać w nieralność (narkotyki, oszustwa, pustkę, wykorzystywanie innych). Jeżeli istnieje szczęśliwe życie po śmierci w raju to jakie ma znaczenie nasze 5 minut tu na Ziemii. Mnie film się podobał nawet bardzo, inność i kameralność poprzez pokazanie życia jednej osoby to jego główna zaleta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones