PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123336}

Korporacja

The Corporation
7,0 2 171
ocen
7,0 10 1 2171
Korporacja
powrót do forum filmu Korporacja

NIe warto

ocenił(a) film na 2

Socjalistyczno-ekologiczny belkot. Najepiej siedziec w lesie, wpieprzac jagody i chodzic w niedzwiedzich skorach

ocenił(a) film na 9
Mareczek_filmweb

Nic a nic nie zrozumiałeś z tego filmu. Nieprawdaż ? Skoro doszedłeś do tak absurdalnego wniosku że autorzy dokumentu namawiają cię do siedzenia w lesie, wpieprzania jagód i chodzenia w niedźwiedzich skórach to jestem pewien że tak właśnie jest. Tematyka po prostu cię przerosła. Jestem zdziwiony tym faktem gdyż wydawało mi się że podane informacje specjalnie są tak spreparowane aby trafiały do szarego zjadacza chleba. A przesłanie jest proste jak drut : Korporacje rządzą światem, niszcząc przy tym i wykorzystując wszystko. Miałeś tego świadomość ? Godzisz się na taki los ?

ocenił(a) film na 9
ubikxxx

Ubikx jak chcesz z kimś dyskutować na forum, a chyba chcesz skoro kończysz pytaniem, to daruj sobie takie zwroty, że nic nie zrozumiałeś, albo, że tematyka cię przerosła. Z miejsca stawiasz się ponad oponentem, a wcale ponad nim nie jesteś. Jeśli Ci odpowie to za dwa posty zacznie się obrzucanie gównem.

Boogieman

Boogieman rozgryzles ich do szpiku :p

ocenił(a) film na 9
Boogieman

W sumie, trudno się z zarzutami nie zgodzić, cóż najwyraźniej u mnie emocje wzięły górę.

Mareczek_filmweb

Twój problem polega na tym, że niby socjalistyczna retoryka (wzmocniona głupkowatym szepczącym głosem narratorki) przysłoniła ci to, że film ten przedstawia mnóstwo faktów, które powinny dać do myślenia każdemu o przeciętnych zdolnościach pojmowania bez względu na jego poglądy. Kilka głównych myśli z filmu:
- korporacje nie odpowiadają w praktyce przed nikim, a wszelkie koszty finansowe ich (np. giełdowych) potknięć ponoszą "szaraczki"
- korporacje świadomie wprowadzają na rynek produkty rakotwórcze i powodujące wady wrodzone u niemowląt nawet przez kilka pokoleń, jeżeli tylko może to przynieść zyski; odpowiedzialność - zero
- korporacje prywatyzują zasoby naturalne jak choćby wodę (w tym deszczową - sic!)
.
.
.

obejrzyj film jeszcze raz w zwolnionym tempie, to może coś ci zaświta.

ocenił(a) film na 3
autul

Każda korporacja jest złem, bo tworzy ją państwo, zezwalając na tworzenie takich ciał prawnych, co to nie sieją, nie orzą, ale zbierają. Ot, kapitalizm państwowy, w którym teraz prym wiodą Chińczycy. Korporacje niczym nie ryzykują, nie odprowadzają podatków itd. To rak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones