PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1157}
7,9 76 166
ocen
7,9 10 1 76166
8,4 34
oceny krytyków
Krótki film o zabijaniu
powrót do forum filmu Krótki film o zabijaniu

Oglądałem ten film zagranicą (Irlandia) na dvd, jakieś pół roku później - w Polsce. Scena mordu w naszej wersji była mocno pocięta, chyba ze względów estetycznych, bo wierzcie mi - nie bez kozery film jest dozwolony dla widzów od 18 lat. Tak strasznie na tym film nie ucierpiał, wolałbym jednak unikać tego typu niemiłych niespodzianek w przyszłości. Pozdrawiam fanów Kieślowskiego!

ocenił(a) film na 10
szamanisko

Na Kino PL leciał niedawno cały .Wersja dekalogowa to porażka.

ocenił(a) film na 10
Iluvatar

Dlaczego porażka? bo zostało wycięte kilka scen z przed momentu zamówienia taxówki przez Jacka? Wydaje mi się że ten film tak naprawdę zaczyna się wtedy kiedy Baka wsiada do taxówki, a wszystko to zostało pokazne w Dekalogu V.

ocenił(a) film na 10
probalistic

Znam ten film na pamięć i zbrodnia jest ocenzurowana w Dekalogu(np:wybijanie zębów;więcej uderzeń głazem w twarz).Film ten zaczyna się od pierwszej sekundy,a więc powieszonym kotem.To film baaaardzo precyzyjny,głęboki i każdy dialog jest istotny.

ocenił(a) film na 9
Iluvatar

"zbrodnia jest ocenzurowana w Dekalogu(np:wybijanie zębów;więcej uderzeń głazem w twarz)"

pierwszy raz wzyciu ciesze sie z tego ze ogladalem ocenzurowany film

ocenił(a) film na 10
probalistic

Wersja dekalogowa jest dużo uboższa i nie w pełni przekazuje wszystko to co Kieślowski powiedział w Krótkim filmie.Brakuje np scen:gry taksówkarza w Totolotka;znacznie krótszy jest egzamin na adwokata,brakuje sceny gdzie Jacek chwali się Beacie ukradzionym samochodem,a ona zauważa diabełka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones