Film

Short Circuit

1986 1 godz. 38 min.
7,1 10 863
oceny
7,1 10 10863
2 076
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
{"id":"95065","linkUrl":"/film/Kr%C3%B3tkie+spi%C4%99cie-1986-95065","alt":"Krótkie spięcie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/50/65/95065/7412850.2.jpg"}
Wynaleziony przez wojskowych naukowców robot zostaje porażony piorunem, w wyniku czego zyskuje wolną wolę i ucieka z bazy.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

W wyniku nowego projektu wojskowego zostają opracowane śmiercionośne roboty bojowe. W trakcie prezentacji nowego uzbrojenia w jedną z prototypowych maszyn trafia piorun. Wywołane spięcie pobudza ją do życia... Robot, uciekając przed wojskowymi chcącymi wykryć "usterkę", pozyskuje grono wiernych przyjaciół.

boxoffice
$40 697 761 w USA
studio
Producers Sales Organization (PSO) (przedstawia) / TriStar Pictures (przedstawia) / Turman-Foster Company
data produkcji
1986
tytuł oryg.
Short Circuit
inne tytuły
Krótkie spięcie Polska
Short Circuit Kanada
Więcej...
Gdy nr 5 sięga do szafki po nową rękę, widać że ta, która się tam znajduje, ma jakiś sznurek. W chwili gdy robot ma rękę na sobie, owego sznurka już nie ma.
W scenie, w której Stephanie bierze z półki tom encyklopedii, kot siedzi obok tomu. Kiedy kobieta idzie już z książką, kot zmienił swoje położenie.
W scenie rozróby w busie nr 5 ma oczy żółte, pomimo że we wcześniejszych scenach były czerwone.
Usiłując otrząsnąć się z traumy, jaką był dla mnie "Wall-E", postanowiłem przypomnieć sobie, jak po ponad dwudziestu latach od premiery prezentuje się duchowy tatuś ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 63%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Oby nie zrobili remakeu

  BRONEQ ocenił(a) film na 9

  Wiem, że już chyba od 6 lat próbują zrobić remake tego filmu. Oby to się nie udało. Po oglądnięciu wczoraj ŻÓŁWI NINJA, a niedawno Pogromczyń Duchów, naprawdę nie chcę sobie psuć kolejnego filmu z dzieciństwa.

 • Czy tylko mi ten film kojarzy się tak... smutkiem za dawnymi latami?

  tomaszdarwin

  "Nie zabijajcie mnie - ja żyję!" - jak sobie przypomnę tą opcję: w latach dziecięcych wyłem jak bóbr przed telewizorem :D

 • Number 5 is alive! Najpiękniejsza (obok E.T.) bajka mojego dzieciństwa. Dzięki panie Badham!

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 9

  Do dziś wzrusza i bawi. Mądre, życiowe przesłanie i cudowny Johnny Five-bardziej ludzki niż nie jeden człowiek! Dowód na to,ze nie trzeba tony efekciarskich efektów specjalnych,aby stworzyć magię na ekranie.

 • Zestawionko VHS z naszego dzieciństwa. DZIAŁ WYPOŻYCZALNI - KOMEDIE

  krwiak_1983

  Zapraszam wszystkich na wypisanie filmów z szczęśliwych złotych lat kiedy filmy oglądało się po kilka razy a teksty czy momenty były kultowe. Proszę tylko specjalnie nie powtarzajcie tytułów. Będzie pomocne dla tych którzy chcieliby sobie przypomnieć ... więcej

 • 6/10

  one-winged ocenił(a) film na 6

  Będąc dzieckiem uwielbiałam ten film, dziś została ogromna sympatia do Johnny'ego 5. A sam film...? Cóż..., są rzeczy, do których lepiej nie wracać, a tylko zachować je w (ułomnej czasem) pamięci....;-)