film

Krótkie spięcie

Short Circuit
1986
1 godz. 38 min.
7,1 11 427
ocen
7,1 10 1 11427
2 348
chce zobaczyć
6,2 5
ocen krytyków
Wynaleziony przez wojskowych naukowców robot zostaje porażony piorunem, w wyniku czego zyskuje wolną wolę i ucieka z bazy. Więcej Mniej
Krótkie spięcie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

W wyniku nowego projektu wojskowego zostają opracowane śmiercionośne roboty bojowe. W trakcie prezentacji nowego uzbrojenia w jedną z prototypowych maszyn trafia piorun. Wywołane spięcie pobudza ją do życia... Robot, uciekając przed wojskowymi chcącymi wykryć "usterkę", pozyskuje grono wiernych przyjaciół.

boxoffice
$40 697 761 w USA
studio
Producers Sales Organization (PSO) (przedstawia) / TriStar Pictures (przedstawia) / Turman-Foster Company
tytuł oryg.
Short Circuit
inne tytuły
Short Circuit Kanada
Więcej...
Gdy nr 5 sięga do szafki po nową rękę, widać że ta, która się tam znajduje, ma jakiś sznurek. W chwili gdy robot ma rękę na sobie, owego sznurka już nie ma.
W scenie, w której Stephanie bierze z półki tom encyklopedii, kot siedzi obok tomu. Kiedy kobieta idzie już z książką, kot zmienił swoje położenie.
W scenie rozróby w busie nr 5 ma oczy żółte, pomimo że we wcześniejszych scenach były czerwone.
Usiłując otrząsnąć się z traumy, jaką był dla mnie "Wall-E", postanowiłem przypomnieć sobie, jak po ponad dwudziestu latach od premiery prezentuje się duchowy tatuś pixarowego hitu (tak, mniej więcej coś takiego nazywamy aliteracją). Szczerze mówiąc, spodziewałem się, że będzie fatalnie – film podobał mi się, gdy dawno temu oglądałem go na... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych