PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817418}
6,9 29 297
ocen
6,9 10 1 29297
6,9 45
ocen krytyków
Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun
powrót do forum filmu Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

Nie do końca jestem w stanie zrozumieć krytyczne głosy określające The French Dispatch mianem wydmuszki. Jeśli nawet byłaby takową, to jedną z piękniejszych jakie widz może oglądać we współczesnym kinie.

Wes Anderson bawi się kinem jak mało kto. Mozaika aktorów. Mozaika gatunków. Mozaika kadrów. Innymi słowy - kolaż, który ogląda się z wypiekami na twarzy.

Kadry przepełnione harmonią, każdy najmniejszy element tła mający swoją wartość, plastyczne scenerie, to znamy z dzieł Andersona. Tego też doświadczamy tutaj. To też po raz kolejny wzmaga w nas apetyt estety.

Aktorsko jest.... bardzo dobrze. Przy takiej plejadzie gwiazd niekiedy ciężko zarysować wybitne kreacje. Dynamika tego dzieła tego nie ułatwia. Niemniej jednak każdy członek obsady trzymał wysoki poziom. Operowanie mimika i teatralność, tak charakterystyczna dla filmów Andersona są warte uwagi.

Do tego świetna muzyka i naprawdę ujmujące historie (!). Festiwal śmiechu i ironii, niekiedy przerywany w pełni poważnym akcentem.

Warto.

ocenił(a) film na 5
tekturowe_kino

„Mozaika gatunków i kadrów” brzmi jak słabe wytłumaczenie dla pretensjonalnego filmu, który z pozoru w artystyczny sposób zaczyna zjadać swoj własny ogon, żeby na koniec wypluć się w całości i pozostawić wielkie NIC. Szkoda, że Anderson poszedł w taką bezbarwną i krawędziową stronę - zamiast inspirujacych historii zrealizowanych w piękny dla oka sposób, robi wizualny armagedon, pod wątle napisane historyjki

ocenił(a) film na 8
tekturowe_kino

U mnie też bardzo dobry szczególnie że obejrzałem po Grand Budapest Hotel który był wybitny.

ocenił(a) film na 4
tekturowe_kino

Wszystko to prawda, tylko treści brak, historii brak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones