PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491848}

Lęk

Dread
6,2 3 401
ocen
6,2 10 1 3401
Lęk
powrót do forum filmu Lęk

4/10

ocenił(a) film na 4

Niestety, jak oznaczają cztery gwiazdki - film poniżej moich oczekiwań. Oglądam różne filmy, w których staram się odnaleźć "coś" na plus, docenić ideę i formę, niestety ten film sprawił mi z tym trudności.
Oczywiście pomysł jakiś jest, nawet muszę przyznać ciekawy. Niestety przedstawienie go zupełnie do mnie nie przemówiło. Chaos, który jak rozumiem miał ukazać formę psychozy bohatera nie pozbawił mnie poczucia... nudy.
Zapamiętam z tego filmu chyba tylko dwie sceny (no może troszkę więcej). Przede wszystkim ciągniętą za sobą po schodach siekierę z przerażającym dzwiękiem odbijania się. Drugą - w cale nie na plus - będzie wchłonięte zepsute mięsko:)
Aha, na plus jednak mogę też ocenić ostatnią scenę - dziewczynę pozostawioną jedynie z ciałem chłopaka i nożykiem... Czy to co czuć powinien w takiej sytuacji człowiek to nie obłęd? Ja go chyba poczułem

ocenił(a) film na 5
B3nq

[SPOILER]

Ja myślałam, że film będzie o eksperymencie psychologicznym, a to po prostu mniej lub bardziej chore pomysły psychopaty. I wiem, wiem.. On sam miał traumatyczne doświadczenia, ale nikt mi nie wmówi, że mamy do czynienia z niesamowicie głębokim dziełem. Nawet jego doświadczenia są nietrafione, bo niby konfrontował ludzi z rzeczami, które przypominały im ich traumy i wywoływały lęk, ale czy aby na pewno? Joshua reagował źle na wysokie dźwięki, lecz tak naprawdę mógł się przestraszyć tego, że dostał w głowę, został związany i ktoś do niego celował z pistoletu. Cheryl mogła się przestraszyć tego, że uwięził ją człowiek, który ma w piwnicy mnóstwo obrazów pociętych kobiet, więc nie do końca wiadomo, co chce z nią zrobić. W takich sytuacjach każdy by się bał, bez rekwizytów wywołujących lęk.
Ogólnie film mi się podobał do momentu, w którym Quaid zaczął kontynuować sam swoje studium strachu. Co więcej, podobają mi się filmy w takich nietypowych tonacjach i podoba mi się Jackson Rathbone ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones