PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 814
ocen
6,9 10 1 33814
4,8 23
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

To ja trafiłem taką wersję, czy wszystkie są takie? Nie rozumiem po co taki zabieg, gdy dzisiejsze telewizory produkują w 16x9?

ocenił(a) film na 9
Peewit

Film pierwotnie był kręcony w formacie 4:3 (pełny obraz z kamery tak wygląda) ponieważ reżyser chciał by w kinach imaxowych obraz nie był ucinany. Oprócz jednej sceny, cały film był kręcony z tego co kojarzę w 2016, wtedy nikt nie planował tego wypuścić na HBO go. Jeśli ten format cię tak bardzo gryzie w oczy, to w nowych telewizorach w ustawieniach masz opcje do przybliżenia obrazu, w taki sposób by film był w formacie 16:9.

Kusu_1104

Nie tyle gryzie co dziwi, jeśli jednak profesjonalne kamery właśnie taki format nagrywają, to nie wnikam dalej. Natomiast sztuczne zmiany poprzez ucinanie góry i dołu, lub rozciąganie na boki ... wtedy dopiero by mnie "gryzły".

ocenił(a) film na 9
Peewit

Nie no sam oglądałem trochę scen w formacie 16:9 i nie wygląda to źle (widać wszystkie kluczowe szczegóły z filmu). Wersja z 2017 miała sceny nagrane w formacie 4:3 a finalnie i tak przycieli je do 16:9. Moim zdaniem niektóre sceny wyglądają tak jakby były kręcone specjalnie w taki sposób by w razie czego można było przyciąć film do telewizyjnych rozmiarów (może oprócz scen w zrobionych w całkowicie komputerowo)

Kusu_1104

Chyba już stary jestem, bo w mojej świadomości nadal zostało, że telewizor to 4:3, natomiast kino to 16:9. Teraz wszystko znormalizowali na 16:9 i widząc 4:3 czuję się jakbym do młodzieńczych lat powrócił.

ocenił(a) film na 8
Kusu_1104

A ja oglądałem całość w 2.35:1.

ocenił(a) film na 8
Peewit

Nie wszystkie są takie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones