PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 826
ocen
6,9 10 1 33826
4,8 23
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Generalnie od momentu Shazama przestałem śledzić to co dzieje się w świecie DCEU i Warner Bros. Gdzieś przez przypadek usłyszałem o tym, że powstanie dokończona wersja reżyserska Zacka Snydera Ligi Sprawiedliwości i szczerze mówiąc średnio mnie to zaciekawiło. Czas minął i zbliżała się data premiery o której dowiedziałem się od osób trzecich, a z racji, że pozostał mi ostatni tydzień HBO stwierdziłem, że 4 wieczorne godzinki z ciekawości mogę przeznaczyć na ten film. Nie spodziewałem się zupełnie niczego, a finalnie, po zakończeniu seansu byłem wbity w fotel. Gdy po kolei zacząłem sobie przypominać niektóre sceny z oryginalnego JL to byłem na prawdę pod wielkim wrażeniem jak zmieniony i ulepszony został ten film względem oryginału. Gratulacje dla Zacka Snydera bo jako osoba lekko zdystansowana bawiłem się przednio. Z chęcią dałbym temu filmowi 9/10, ale poprzez jeden mankament jakim jest okropnie wolno rozwijająca się akcja co z kolei sprawia, że pierwszą godzinę ogląda się bardzo zblazowanym nie mogę tego zrobić. Mimo wszystko uważam, że to jak pięknie w przeciwieństwie do JL z 2017 roku przedstawiono obie nowe postacie, czyli Flasha i Cyborga zasługuje na głośne oklaski. Sama scena "One of the best of the best" już sprawia, że nie można temu filmowi odmówić przynajmniej oceny na poziomie siedmiu gwiazdek. Ślicznie ukazano motywację i problemy Cyborga, o wiele wierniej niż ponad te 3 lata temu, a przede wszystkim genialną sceną jest ta z poświęceniem jako ojca. Widać w tej postaci miłość jaką Zack darzył swoją córkę Autumn. Co do efektów specjalnych no to wiadomo, budżet nie był powalający więc w tym zakresie powalająco też nie jest, ale wciąż patrzy się na to przychylnym okiem. Personalnie jestem fanem 4:3 i uważam, że dodaje to tej produkcji czegoś specjalnego co ciężko mi opisać. Finalnie wszystko ujmując, cieszę się, że ten film powstał bo przywołał mnie z powrotem do mającego ogromny potencjał świata filmowego DC i z pewnością chciałbym zobaczyć wizję Snydera na całe uniwersum, nie tylko na JL. Życzę wam miłego popołudnia.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
Eggzy

A ja sobie ten caly format olałem i pierwsze co to rozciagnalem go.Nie wiem gdzie sie dluzyl poczatek,bo film od poczatkowych scen leci z duzym impetem,najgorsze ostatnie pol godziny,gdzie niepotrzebnie mocno wyhamowuje przez co traci swoj impet,bo to wlasciwie wstep do kolejnej czesc,ktora kusi rezyser ale troche chamsko to wyszlo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones