PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7359}
6,0 195
ocen
6,0 10 1 195
Listopad
powrót do forum filmu Listopad

Mimo to nikt go jeszcze nie pobrał. Dziwne, jeśli weźmiemy pod uwagę że 250 osób deklaruje że chce go obejżeć. A może nie umieją trafić na portal na którym jest umieszczony, a którego nazwy nie mogę wymienić bo admin skasuje mój post...

meredi

Nie reklamuj. Ci co trzeba jak będą chcieli poszukać, to znajdą. BTW: Jeśli bawisz się w rip filmu z DVD i to jeszcze kopii, która była zgrywana na VHS z telewizji gdzieś z 15 lat temu (jak nie więcej), gdzie obraz nie był specjalnie dobry jakościowo i na dodatek odbiór sygnału był analogowy, to dostosuj go w miarę do współczesnych monitorów panoramicznych (przytnij go filtrami do usunięcia letterboxu w VirtualDubie itp., trochę wyostrz czy zwiększ nieco nasycenie barw) i nie dawaj tak wysokiej rozdzielczości (Źródłowe DVD: 720x576, rip który jest w necie: 768x576 - sztucznie podbitą rozdziałką przecież nie będzie HQ :P) no i rozmiar 1.05 GB to za dużo jak na film trwający półtorej godziny i to w takiej jakości :P Mogłeś zastosować mniejszy bitrate w Xvidzie przy kompresji wideo albo kodek x264, a kompresję audio dać jakiś AAC ~96 kbps 44.1 kHz.

Rozumiem, że nie powinienem pisać tu tego typu rzeczy, ale jest sporo osób, które chcą zobaczyć ten film, a ani realizujący go Canal+, ani TVP go nie puszczają, a na dodatek nie ma go na żadnym VOD czy po innych kinach online, ani nawet nie ma oficjalnego wydania DVD czy Blu-ray, więc swoją drogą nie dziwota, że trzeba było zrobić wstawkę, gdy pojawiło się źródło, ale na przyszłość warto poczytać trochę o kompresji wideo, żeby taką wstawkę dobrze przygotować.

drill90

A dlaczego mam nie poinformować ludzi że film jest dostępny, skoro przez ostatnie lata napisało do mnie kilkadziesiąt zainteresowanych osób, a wielu z nich prosiło o przesłanie płyty DVD? To chyba normalne, czyż nie?
Dziękuję za wskazówki dotyczące obróbki video. Był to pierwszy film DVD jaki zripowałem. I nie robiłem tego na konkurs informatyczny. Chodziło po prostu o to by inni mogli go w łatwy sposób obejrzeć bez konieczności zakupu używanego odtwarzacza wideo wypożyczonego z muzeum. Myślę że cel został osiągnięty.

meredi

OK, ale chodzi tylko o to, że jak komuś się będzie chciało obejrzeć ten film, to wklepie sobie w google "listopad 1992 chom*ikuj" lub "listopad 1992 download" i znajdzie linki, nie trzeba zaraz zakładać kolejnych tematów z informacją, że film jest do pobrania "na jednym z portali do przechowywania plików" (którego nazwy już wcześniej użyłem i celowo wstawiłem w niej gwiazdkę, by zaakceptowało posta :P ).

Nikt nie każe startować Ci z tym ripem na konkurs informatyczny :) Chodzi tylko o to, że na monitorach 16:9 nikt nie lubi oglądać filmu na małym kwadraciku, takim jak ten tutaj: http://forum.videohelp.com/images/guides/p1910960/lbpb.jpg i to zajmującym jeszcze 1 GB :)

Swoją drogą studia filmowe KADR i TOR wpuściły w youtube swoje filmy i to w niezłych jakościach (nawet 480p) i takim inicjatywom tylko przyklaskiwać. A co do "Listopada" - oprócz wersji po rekonstrukcji tutaj przydałaby się bardziej jakaś edycja reżyserska (jeśli w dzisiejszych czasach dałoby się taką zmontować, bo nie wiadomo, czy z roku realizacji filmu pozostały jakieś niewykorzystane materiały) ponieważ film w obecnym kształcie jest mało zrozumiały (i bynajmniej nie chodzi tu o to, że gadają po francusku...). Nie obraziłbym się też, gdyby ktoś zechciał zremake'ować tę historię nawet i w kinie zagranicznym, bo pomysł na film był świetny.

ocenił(a) film na 10
meredi

Ja pobrałem. Dobrze, że meredi dał info, że "Listopad" jest dostępny. A teraz boję się po ponad 20 latach skonfrontować z tym.
Powiem krótko, bo cokolwiek by o tym filmie napisać/powiedzieć, będzie źle.
To największy, najbardziej totalny film jaki widziałem. Każda scena wymuskana do nieprawdopodobności. Każdy gest znaczący. Nawet Bartek Topa w drugoplanowej roli wielki, chociaż wtedy sam o tym nie wiedział. Chyba każdego, kto przy tym filmie pracował, on przerósł. Najbardziej samego reżysera. Byłem kiedyś na spotkaniu z Łukaszem Karwowski, tuż po tym, jak po kilkunastoletniej przerwie po "Listopadzie" wrócił do kręcenia fabuł. Wszyscy pytali go o nowy film, jakieś gówienko. Pod koniec godzinnego pytania zadałem jedno pytanie o "Listopad". Karwowski zareagował prawie histerycznie, jakby go nagle stado os obskoczyło i chciało pokąsać.
To dla mnie najlepszy dowód tego, że zrobił coś większego od niego samego. Ręka boga.

ocenił(a) film na 10
meredi


2Reck
Ja pobrałem. Dobrze, że meredi dał info, że "Listopad" jest dostępny. A teraz boję się po ponad 20 latach skonfrontować z tym.
Powiem krótko, bo cokolwiek by o tym filmie napisać/powiedzieć, będzie źle.
To największy, najbardziej totalny film jaki widziałem. Każda scena wymuskana do nieprawdopodobności. Każdy gest znaczący. Nawet Bartek Topa w drugoplanowej roli wielki, chociaż wtedy sam o tym nie wiedział. Chyba każdego, kto przy tym filmie pracował, on przerósł. Najbardziej samego reżysera. Byłem kiedyś na spotkaniu z Łukaszem Karwowskim, tuż po tym, jak po kilkunastoletniej przerwie po "Listopadzie" wrócił do kręcenia fabuł. Wszyscy pytali go o nowy film, jakieś gówienko. Pod koniec godzinnego pytania zadałem jedno pytanie o "Listopad". Karwowski zareagował prawie histerycznie, jakby go nagle stado os obskoczyło i chciało pokąsać. Nie odpowiedział.
To dla mnie najlepszy dowód tego, że zrobił coś większego od niego samego. Ręka boga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones